Artykuły

Mistrzostwa Polski do lat 9

Ponad 80 dzieci z całej polski wystartowało w tegorocznych Mistrzostwach Polski do lat 9. Po raz kolejny regaty zorganizowane zostały na Jeziorze Tarnobrzeskim. Trzydniowej rywalizacji na wodzie towarzyszyła piękna żeglarska pogoda, gry i mnóstwo zabawy dla dzieci:) Naszą sekcję reprezentowało 5 zawodników. Wróciliśmy bez medali ale z małymi sukcesami na koncie. W klasyfikacji ogólnej najlepsze 15 miejsce zajął Wojciech Wójcik.

Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski w sprintach!

Pierwsze regaty z cyklu Volvo Gdynia Sailing Days czyli Mistrzostwa Polski w sprintach w klasach olimpijskich Laser Standard i Laser Radial zakończone sukcesem naszych zawodników. Kasia Harc zdobywa srebrny medal MP, natomiast Kacper Błaszczyk brązowy medal MP. Są to pierwsze medale naszej dwójki, bo rok i dwa lata temu zdobywali 4 miejsca na regatach rangi mistrzowskiej. Regaty rozpoczęli światnie wygrywając grupy eliminacyjne i ćwierćfinały. W półfinałach Kasia wygrała, a Kacper był drugi. Finał okazał się trudniejszy niż nam się wydawał ... ale się udało! Trzeci nasz zawodnik na tych zawodach Marcin Kozubowicz zdobył 18m. Gratulujemy! :)

Treningi w Pucku to nie przelewki !

Piękna żeglarska pogoda pozwala nam na 4 godzinne treningi w warunkach naprawdę mocnych. Od pięciu do siedmiu Boforta nasze smerfy radzą sobie smerfnie, co widać na zdjęciach. Pozdrawiamy wszystkie szczury lądowe.

Poraj 2017

Wczoraj zakończyły się regaty w Poraju. Pełne emocji i zwrotów akcji. Wspaniała pogoda pozwoliła organizatorom rozegrać komplet wyścigów. Wygrała: Hanna Koczar , druga Karolina Tomczyk, trzecia Zuzia Widomska, drugi Igor Labocha.

Po raz drugi dostajemy środki ministerialne z programu "Klub".

Miło nam po­in­for­mo­wać, że nasz wniosek złożony na re­ali­za­cję zadania w ramach pro­gra­mu "KLUB" fi­nan­so­wa­ne­go ze środków Fun­du­szu Rozwoju Kultury Fi­zycz­nej został po­zy­tyw­nie roz­pa­trzo­ny. Sekcji została przy­zna­na kwota 10000 zł na dzia­łal­ność naszego klubu. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za zaufanie i wspar­cie naszych działań oraz naszych młodych że­gla­rzy z TS Kuźnia. Wielkie dzięki! :)

Puchar Arki i Mistrzostwa Polski Juniorów.

Akwen we Władysławowie powraca do łask po dwudziestu paru latach. Gdynścy organizatorzy Pucharu Arki postanowili na wodach otwartego morza zorganizować te zawody. Warunki idealne w trakcie regat i zgrupowań kadr narodowych odbywających sie bezpośrednio przed zawodami. Skorzystaliśmy treningowo na walorach akwenu. Same regaty zaś dobre dla Kasi Harc, która zajęła 3 miejsce i jako trzecia skończyła eliminacje do ME i MŚ! Bartek Mierzwa zakończył na solidnym 8 m. Reszta? Kacper Błaszczyk 7m w Mistrzostwach Polski Juniorów. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na medal ... ale drugi w eliminacjach do ME! Maciek Jachymski na Radialu 22m,  Igor Labocha 27m, Marcin Kozubowicz 31 m. Gratulacje!

Puchar Burmistrza Pszczyny 2017

Zwycięstwo Hani Koczar, Karoliny Tomczyk i Roberta Szymańskiego, Iga Marcisz na 3 stopniu podium:)! Tak zakończyły się zmagania naszej 25 osobowej reprezentacji w regatach o "Puchar Burmistrza Pszczyny" które rozegrane zostały w miniony weekend na Zalewie Łąckim!:)
W regatach oprócz grup regatowych dzielnie walczyli nasi najmłodsi zawodnicy Szkółki Argos! Dla niektórych był to pierwszy start w regatach żeglarskich, mimo ciężkich warunków pogodowych świetnie sobie poradzili!