Artykuły

Puchar Nysy

Kolejne regaty za nami! W ubiegłą sobotę i niedzielę dużą ekipą ścigaliśmy się o "Puchar Nysy". Wyniki końcowe - 5 razy podium dla Rybnika! W swoich klasach 3 miejsca wywalczyli: Hania Koczar, Igor Labocha, Kacper Nowak oraz Maciek Jachymski. Na najwyższym stopniu podium w Laserze Radialu stanął Krzysiek Malich! Gratulujemy!

Memoriał Ottona Wailanda

Grupa Optimist zaliczyła pierwszy duży spawdzian w tym sezonie. W ubiegły weekend wystartowaliśmy w regatach o "Memoriał Ottona Wailanda" w Charzykowych. Jak co roku impreza była silnie obsadzona, na starcie stanęło prawie 300 zawodników z całej polski! Po rewelacyjnie rozpoczętych regatach ostatecznie Igor Labocha zają 14 miejsce, Hania Koczar 14 miejsce wśród dziewcząt.

Puchar Arki - regaty w Gdyni.

Tradycyjnie dla klasy Laser długi weekend majowy to regaty w Gdyni. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Europy. Po frekwencji tych regat widać duży rozwój klasy w ostatnim czasie. W regatach brało udział blisko 180 zawodników. Świetnie spisały się nasze zawodniczki Agnieszka Dubiel zdobywając 2 miejsce wśród juniorek i Kasia Harc 4 miejsce. Wśród chłopców w Radialu dobre zawody zaliczył Tomek Pierzchała zajmując 21 pozycję, a w Laserze 4.7 piętnasty był Kacper Błaszczyk, a 17 m zajął Kacper Nowak! Wszyscy zawodnicy w swoich kategoriach pożeglowali dobrze na miarę swoich możliwości. Gratulacje! :)

Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2015!

Ruszamy z zapisami na „Żeglarską Szkółkę Wakacyjną 2015”! W tym roku mamy dla Was  4 turnusy, na których będziemy prowadzić nabór do naszej sekcji żeglarskiej. Jest to pierwszy krok do żeglarskiego „sportu”.  Każdego roku spośród uczestników wakacyjnych zajęć wybieramy chętnych do najmłodszej grupy regatowej Optimist. Zajęcia prowadzą aktualni trenerzy sekcji, byli zawodnicy, medaliści Mistrzostw Polski.

Otwarte Mistrzostwa Polski LOK

Zawodnicy TS Kuźnia Rybnik w weekend wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Polski LOK, Regaty na Dzierżnie to druga w tym sezonie impreza z cyklu Południowej Ligi Żeglarskiej. Prognozy już przed weekendem przepowiadały rewelacyjne ściganie i tak też się stało. Przy bardzo dobrych warunkach wietrznych udało się rozegrać 5 wyścigów we wzystkich startujących klasach. W każdej konkurencji mieliśmy również naszych reprezentantów na podium! W swoich konkurencjach w klasie Optimist 1m wywalczyła Hania Koczar, 2m - Igor Labocha, 3m Ela Smyczek. W klasie Laser 4.7, 1m Kacper Błaszczyk, 2m Kasia Harc na 3m regaty zakończyła Martyna Malich!

Śląski Puchar Optimista

Grupa Optimist na dobre rozpoczęła sezon regatowy 2015! W miniony weekend dwunastu naszych zawodników wzięło udział w pierwszej imprezie zaliczanej do Pucharu Polski w klasie OPP. Śląski Puchar Optimista jak co roku odbywał się na wodach Zalewu Rybnickiego. Frekwencja dopisała, na starcie stanęło ponad 100 najmłodszych żeglarzy z całej polski, pojawiły się również ekipy z zagranicy. Po 3 rozegranych wyścigach w bardzo trudnych warunkach pogodowych regaty wygrał Leon Gniadek w gr. B oraz Mateusz Krasowski w gr.A. Najlepszy z naszych reprezentantów Igor Labocha zdobył 10 m.

Firma "ARGOS Inwest" razem z naszą szkółką! :)

Teraz już oficjalnie możemy obwieścić, że w tym roku firma Argos Inwest będzie wspierać żeglarstwo naszych najmłodszych żeglarzy. Jak zauważyliście już jesteśmy wyposażeni w nowe kapoki Argos! :) Pojawiają się już pierwsze reklamy. Czekamy na nowe żagle dla całej szkółki! Chcemy wypełnić pustkę po poprzednim żeglarskim programie Nivea Błękitne Żagle. Niebawem niebieskie żagle zastąpią Argosy ;) Życzymy wszystkim zainteresowanym udanej współpracy i serdecznie dziękujemy patronom naszych najmłodszych za zainteresowanie i pomoc! :)