Artykuły

Zakończymy udany sezon 2013!

Już w wekeend 19-20.10.2013 spo­ty­ka­my się aby po­że­gnać mi­ja­ją­cy sezon re­ga­to­wy 2013, w którym notowaliśmy bardzo dobre wyniki sportowe i odnosiliśmy sukcesy! Będzie to czas na pod­su­mo­wa­nie że­glar­skie­go roku, wrę­cze­nie nagród, wy­róż­nień i po­dzie­ko­wań. W tym roku ści­ga­li­smy się w trzech klasach - Opti­mist, Laser 4.7, Laser Radial na po­zio­mie regat re­gio­nal­nych, kra­jo­wych, mi­strzow­skich (OOM, MPJ) oraz Mi­strzostw Europy w trzech grupach tre­nin­go­wych. Odbyły się dwa  kursy na stopień że­gla­rza jach­to­we­go. Za­koń­cze­nie uczcimy tra­dy­cyj­nie re­ga­ta­mi! Program w za­łą­cze­niu.

11-13.10.2013 Puchar Rybnika

Jak co roku zapraszamy na regaty, które kończą sezon regatowy w Polsce. Zawody odbędą się w klasach: Optimist open, Europa, Laser 4.7, Laser Radial i Ok Dinghy. Podajemy i proponujemy Państwu wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu w ośrodku. Wyżywienie - tel. 510 090 244, oraz zakwaterowanie - tel. 797 410 129. Prosimy o zamówienia stosownie wcześniej dla ułatwienie organizacji regat. Zawiadomienie w załączeniu. Już ekipy się zgłaszają więc liczymy na fajną frekwencję. Zapraszamy! :)

Julka Stefaniak ósma w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej w Górkach Zachodnich. Na starcie stanęło blisko 160 zawodniczek i zawodników. Odbyły się wszystkie z zaplanowanych biegów przy różnych warunkach wietrznych. Potwierdza to, że akwen ten jest wyśmienity na organizację regat. Rozdano 14 kompletów medali w kategorii senior i młodzieżowiec. Nasza zawodniczka Julka Stefaniak zajęła 8 miejsce! Julce gratulujemy! :)

Mistrzostwa Śląska i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Regaty tradycyjnie odbyły się w Chełmie Śl., a na starcie stanęła "chyba" rekordowa ilość żeglarzy nie tylko ze Śląska. Przy słabym wietrze i krótkich trasach naszemu klubowi przypadło kilka medali! W Laserach - Radialu srebrny medal dla Agnieszki Dubiel, brązowy dla Julki Stefaniak, natomiast w Laserze 4.7 dwa srebrne medale dla Kasi Harc i Wojtka Bartonika. W Optimiście grupa "A" na trzecim stopniu podium stanął Szymon Tomczyk. Gratulujemy naszym żeglarzom! :) Wyniki w załączeniu.

Puchar Beskidów 2013!

Jak co roku pierwszy tydzień września otwierają trzydniowe regaty nad Jeziorem Żywieckim. Impreza jest jedną z czterech zaliczanych do "Interpucharu".  Była rozgrywana już po raz XIX! Tradycyjnie wystartowaliśmy z mocną ekipą, niemalże w pełnym składzie.  Naszych zawodników nie zabrakło również na podium! Julia Stefaniak, Agnieszka Dubiel i Paweł Winecki podbili podium w Laserze Radialu. Debiutujący Kacper Błaszczyk wywalczył 2 miejsce w Laserze 4,7, Kasia Harc zajęła 2 miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Na podium nie zabrakło również najmłodszych! Agata Nowara zajęła 3 miejsce w klasie Optimist dziewcząt, a Igor Labocha 2 miejsce w klasie Optimist grupa B. Gratulujemy sukcesów!

Cyprian 7 juniorem w Mistrzostwach Polski w klasie Laser Radial.

W niedzielę na Zegrzu zakończyły się Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich. W Laserze Radialu rywalizowało aż 63 zawodników, stawiła się cała radialowa śmietanka. Regaty rozegrane zostały w ciężkich warunkach. Zegrze przez cały weekend raczyło nas słabym wiatrem na ogół nie przekraczającym 3 - 4 m/s. Komisja stanęła na głowie żeby rozegrać 7 wyścigów. Doświadczyliśmy wszystkich możliwych wariantów zmian i skróceń trasy, które miały miejsce w niemal każdym wyścigu. Cyprian Błaszczyk wywalczył 7 miejsce w juniorach, 12 m  w klasyfikacji ogólnej. W mistrzostwach wystartowali również Tymek Radecki 26 m oraz Paweł Winecki 30 m.

Brązowa Julka Stefaniak! Agnieszka tuż za podium!

Druga impreza mistrzowska po OOM juz także przechodzi do historii. Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser odbyły się w Dziwnowie. Po raz pierwszy startowaliśmy na tym bałtyckim akwenie. Iście morskich warunków nie uraczyliśmy, bo wiatr średnio wahał się w granicach 5 m/s. Sukcesem regaty zakończyła Julia Stefaniak zdobywając brązowy medal walcząc do ostatniego wyścigu z ... Agnieszką Dubiel! oraz Zofią Urbaś. Agnieszka z tej rywalizacji wyszła z znakomintym czwartym miejscem! Natomiast nasza trzecia zawodniczka Paulina Harc zajęła 10m. Cieszą wyniki szczególnie, że to już zalążek olimpijskiego dorosłego ścigania. Gratulujemy dziewczętom!!! :)