Artykuły

Sztormowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Gdańsku.

MPJ klas olimpijskich w Gdańsku rozpoczęły się sztormową pogodą. Jak na pierwszy raz na Radialu i pierwszy raz w takich warunkach w tym roku nasze zawodniczki pokazały pazur! Julia Stefaniak została piątą juniorką na Radialu, Agnieszka Dubiel ósmą, a Paulina Harc czternastą! Za wielką wolę walki dziewczętom gratulujemy!

Puchar Wójta Chełm Śl. i Mistrzostwa Śląska.

Kolejne jedniodniowe regaty zaliczyli nasi żeglarze. Tym razem na wodach Dziećkowic. Dla młodych Optimiściarzy były to także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W pierwszej trójce regat uplasowali się Martyna Malich - złoty medal i Tymoteusz Radecki - brązowy medal w Laserze 4.7. Natomiast w Optimiście 3 miejsce wywalczył Maciej Jachymski. Wyniki regat w załączeniu.

Jednodniowy Puchar Beskidów.

Tylko cztery wyścigi pierwszego dnia regat o Puchar Beskidów udało się przeprowadzić na wodach jeziora żywieckiego. Nasi zawodnicy startowali w dwóch klasach: Optimist i Laser 4.7. Zwyciężyli Julka Stefaniak i Kacper Błaszczyk, który jednocześnie zdobył przechodni puchar Memoriału Zygmunta Leśniaka. Na podium stanęli także - 2m debiutujący na Laserze Wojciech Bartoniek, 2m Martyna Malich i 3m Kasia Harc. Gratulujemy!

Radialowe Mistrzostwa Polski.

W klasach nieolimpijskich Mistrzostwa Polski dla klasy Laser Radial odbyły się w Charzykowych. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników, spośród których w warunkach silnego wiatru najlepiej zaprezentował się Cezary Herbeć zajmując 25 pozycję (18 junior). Następne miejsca zajmowali: Rafał Winecki 27m, Maciej Nowara 29m i Cyprian Błaszczyk 37m. Wygrał doświadczony zawodnik czołówki śwatowej Marcin Rudawski. Wyniki w załączeniu.

Dobre żeglowanie na Mistrzostwach Europy. Julka na wyśmienitym 7 miejscu!

Skończyliśmy batalię na Mistrzostwach Europy w Austrii. Na starcie 215 zawodników i 117 zawodniczek nie tylko ze starego kontynentu. Jest sukces! Julka Stefaniak kończy po trudnej końcówce regaty na 7 miejscu, Agnieszka Dubiel w swojej kategorii U16 zajmuje 6 miejsce! Same suche wyniki nie oddają naprawdę dobrego żeglarstwa zawodników naszej sekcji. Gratulujemy!

Mateusz Giemza 14 w Mistrzostwach Polski w klasie Europa.

W pierwszym terminie Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich na starcie pojawił się w klasie Europa nasz zawodnik Mateusz Giemza. Po ciężkim "wejściu" w regaty Mateusz drugą część miał już dobrą. W finałe zajął 14 miejsce. Relacja Mateusza i wyniki w załączeniu.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich "Małopolska 2012"

Druga część finału OOM w klasach Optimist i Cadet miała miejsce na jeziorze Czorsztyńskim w miejscowości Frydman. Klub z Rybnika początkowo miało reprezentować czterech zawodników wyłonionych w eliminacjach ogólnopolskich. Po długich oczekiwaniach do samego końca zakończenia zgłoszeń okazało się, że z list rezerwowych dołączyło jeszcze trzech zawodników i cała siódemka mogła się ścigać w najważniejszych regatach sezonu. Najlepiej wśród chłopców wypadł Wojciech Bartoniek zajmując 24 miejsce, wśród dziewczyn na 29 miejscu uplasowała się Agata Nowara.