Artykuły

35 Srebrny Żagiel Optimista, III eliminacja do OOM.

Podczas trzeciej a zarazem ostatniej eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w ubiegły weekend w Kiekrzu startowała rekordowa stawka Optimistów - gr. A 159, gr. B 198. Najlepszy wynik odnotował Kacper Błaszczyk zajmując 24m. Do Wojciecha i Kacpra, którzy mieli już pewny start na OOM dołączyli Marek Składaniec i Katarzyna Harc. Reszta naszych zawodników jest w rezerwie i czeka do ostatniej chwili na prawo startu.

Pomyślny Puchar Miasta Gdyni - eliminacja do OOM.

Trzecia eliminacja do OOM znów pomyślna dla naszych żeglarzy. Ponownie Julka Stefaniak, Agnieszka Dubiel i Cyprian Błaszczyk stanęli na podium tej dużej laserowej imprezy zajmując drugie miejsca swoich konkurencji. Nominacje do Olimpiady także wypływali: Paulina Harc, Tymoteusz Radecki i Krzysztof Malich. Mamy 9 ciu zawodników w OOM! Gratulujemy ;)

IX Regaty Żar - Międzybrodzie

W pierwszy weekend wakacyjny optimiściarzom przyszło się ścigać na jeziorze Międzybrodzkim. Podczas tych dwudniowych regat udało się rozegrać komplet 5 wyścigów, a z reprezentantów naszego klubu najlepiej poradził sobie Marek Składaniec zajmując drugie miejsce w grupie A, piąty ogólnie był Kacper Nowak. W kategorii dziewczyn wygrała Katarzyna Harc, a druga była Martyna Malich.

Druga eliminacja do Olimpiady udana dla Wojtka i Kacpra.

O drugą szansę na kwalifikację do Olimpiady podobnie jak w klasie laser 4.7, trzeba było powalczyć na Zalewie Zegrzyńskim. Odbyły się cztery wyścigi eliminacyjne i jeden finałowy w niedzielę. W złotej grupie Wojciech Bartoniek zajął 23m, a Kacper Błaszczyk był 37. Tym samym są to pierwsze kwalifikacje w grupie Optimist na Olimpiadę Młodzieży, gdzie stawką są medale.

Julka, Agnieszka i Cyprian na podium warszawskich eliminacji do Olimpiady.

Druga eliminacja do Olimpiady odbyła się tradycyjnie na wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Tradycyjnie jak co roku pojawia się tam rekordowa ilość zawodników Lasera. Komplet wyścigów przy średnim wietrze i doskonałe wyniki naszych zawodników. Julia Stefaniak i Agnieszka Dubiel wygrywają swoje konkurencje będąc jednocześnie czwartym i szóstym zawodnikiem floty open! Cyprian Błaszczyk w swojej flocie zajmuje drugie miejsce na podium! Wyniki w załączeniu.

Puchar Starosty Nowotarskiego - Frydman 07-10.06.2012

Trzy wyścigi w zmiennych warunkach podczas regat w Czorsztynie pozwoliły na zajęcie czterech z możliwych sześciu miejsc na podium w grupie A Optimiściarzom. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Kacper Błaszczyk, natomiast trzeci był Wojciech Bartoniek. Na najwyższym podium wśród dziewczyn stanęła Katarzyna Harc, drugie miejsce zajęła Agata Nowara. Relacja i wyniki w załączeniu.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik