Artykuły

Po zebraniu sprawozdawczo wyboryczym.

Chcieliśmy poinformować, że decyzją członków sekcji przez nastęne cztery lata rolę komandora sekcji pełnić będzie w dalszym ciągu Jacek Błaszczyk. Skład Rady Sekcji przeszedł małe zmiany i nową Radę Sekcji reprezentować będą: Agata Mrugalska, Ewa Piksa, Iwona Tchórzewska Malich, Jan Gustyn, Mirosław Małek, Dariusz Migacz, Grzegorz Stefaniak, Henryk Składaniec, Ireneusz Kulosa, Marek Pierzchała, Jan Herbeć, Michał Olchawski, Piotr Harc i Marian Piecha.

Puchar Rybnika w obiektywie.

Chcielibyśmy przedstawić ciekawe fotografie z regat o Puchar Rybnika wykonane przez naszą zawodniczkę Anię Korczak Siwicką oraz Przemka Paprotnego (rybnik.com.pl). Jak pamiętamy pogoda podczas regat zmieniała się jak w kalejdoskopie, od aury letniej po zimową, z niebem niebieskim i ciemno granatowym. Zapraszamy do galerii.

Rankingi, kadry, podsumowania.

Koniec sezonu to czas podsumowań, rankingów i nominacji do kadr narodowych. Chcielibyśmy poinformować, że zawodnik naszego klubu Wojciech Bartoniek został zaproponowany do składu reprezentacji Polski na 2012 rok z programu "reprezentacja NSKO". Natomiast wg nieoficjalnego rankingu klubów w klasie Laser (4.7, Radial i Standard) TS Kuźnia Rybnik zajęła wysokie 5 miejsce! Warto dodać, że nasi zawodnicy zdobywalli tylko punkty w Laserze 4.7! Za nami tak wielkie kluby jak: MOS Iława, AZS Poznań, AZS UW Warszawa, AZS AWFiS Gdańsk. Klasyfikację wygrała Arka Gdynia. Czekamy na rankingi indywidualne. Zawodnikom gratulujemy! ;)

Zakończenie Sezonu Regatowego 2011

W miniony weekend (14 -15.10) na wodach zalewu rybnickiego rozegrano ostatnie regaty żeglarskie organizowane przez sekcję żeglarską TS Kuźnia w sezonie 2011. Rozegrano 6 wyścigów w 3 klasach żeglarskich. Przedział wiekowy startujących to 8 -  60 lat :) Najstarsi żeglarze jak co roku ścigali się w prestiżowej klasie Omega, najmłodsi rywalizowali na Optimistach i Laserach 4,7. Rozegrano również wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Rybnickiego, którą wygrał Jurek Lewandowski z załogą. 

Kończymy sezon regatowy 2011.

Już w przyszły weekend spotykamy sie pożegnać mijający sezon regatowy 2011. Będzie to czas na podsumowanie żeglarskiego roku, wręczenie nagród, wyróżnień i podziekowań. W tym roku ścigalismy się w dwóch klasach - Optimist i Laser na poziomie regat regionalnych, krajowych, mistrzowskich (OOM, MPJ) oraz Mistrzostw Europy w czterech grupach treningowych. Odbyły się cztery kursy na stopień żeglarza jachtowego. Zakończenie uczcimy tradycyjnie regatami! Program w załączeniu.

Ostatnie w sezonie regaty "Puchar Rybnika".

W bardzo zróżnicowanych warunkach przyszło ścigać się żeglarzom podczas rybnickich regat. Siła wiatru jak i jego kierunek bardzo sie zmieniały jak aura nad rybnickim jeziorem. Komisji regatowej udało się przeprowadzić 5 wyścigów i 4 dla Optimista. Na podium regat nasi zawodnicy: Agnieszka Dubiel, Kasia Harc, Martyna Malich, Agata Nowara, Wojciech Bartoniek, Marek Składaniec (wszyscy Optimist) oraz Julia Stefaniak i Cyprian Błaszczyk (Laser 4.7). Mamy także nowych medalistów Otwartych Mistrzostw Śląska w klasie Laser 4.7 - srebrne medale dla Julii Stefaniak i Cypriana Błaszczyka oraz zwyciezców Interpucharu! Wyniki w załączeniu.

Puchar Rybnika 2011.

W dniach 07-09,10,2011 na wodach jeziora rybnickiego odbedą się kolejne regaty o Puchar Rybnika w klasach Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Europa i Ok dinghy. Będzie to jednocześnie zakończenie cyklu regat o Interpuchar, a także Mistrzostwa Ślaska dla klasy Laser 4.7. Na starcie pojawia się także żeglarze zza południowej granicy. Regaty kończące sezon regatowy w Polsce. Namiary na zakwaterowanie i wyżywienie oraz zawiadomienie o regatach podaje w załączeniu (czytaj artykuł). Zapraszamy na jesienne ściganie do Rybnika! ;)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik