Artykuły

XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarskiej klasie Laser 4,7. Mazowsze 2011.

Od 6 do 10 sierpnia na wodach podwarszawskiego zalewu Zegrzyńskiego została rozegrana pierwsza część XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w konkurencji żeglarstwo. Województwo Śląskie reprezentowało 16 zawodników w klasie Laser 4,7 z czego aż dziewięciu z klubu TS Kuźnia Rybnik. Najlepiej w końcowej klasyfikacji wypadła Julia Stefaniak - 4m  oraz nasz nowicjusz w tej konkurencji Cyprian Błaszczyk - 7m.

Srebrny Żagiel Optimista - III Eliminacja do OOM

W dniach 29 – 31 lipca, na Jeziorze Kierskim koło Poznania, żeglarze z Rybnickiego klubu uczestniczyli w prestiżowych, ogromnych regatach o Srebrny Żagiel Optimista, zorganizowanych przez Jacht Klub Wielkopolski. Na starcie zawodów w obydwu kategoriach stanęło 297 żeglarzy z całej Polski.
III i zarazem ostatnia eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla grupy A przyciągnęła na start 125 zawodników. Najlepszy z Rybnika był Igor Fojcik, zajmując 11 miejsce i jednocześnie jako ostatni dołączył do zakwalifikowanych na Finał OOM. Na dobrym 17 miejscu zakończył regaty Wojciech Bartoniek, a Agnieszka Dubiel zajęła ostatecznie 25m.

Gdynia Sailing Days - Laser 4.7.

Duża wielodniowa impreza żeglarska, która łączy kilka regat flotowych i match racingowych. Była to ostatnia eliminacja do Olimpiady dla zawodników Lasera 4.7. Nasza ekipa była reprezentowana przez 7 zawodników, z których akces startu do OOM wywalczyło sobie następnych czterech - Paulina Harc, Cypek Błaszczyk, Paweł Winecki i Cezary Herbeć. Łącznie w OOM wystartuje 8 Laserowców. Rewelacyjnie w zawodnach żeglował debiutant Lasera Cyprian Błaszczyk zajmując 4 miejsce ex aequo z trzecim Aleksandrem Michalskim.

Nikola Ojcowicz wyróżniona przez Prezydenta Rybnika.

Podczas uroczystej gali w urzędzie miasta Rybnika wyróżnieni zostali sportowcy, którzy w 2010 roku osiągnęli wysoki wynik sportowy. W spotkaniu udział wzięli także prezesi klubów sportowych, których barwy reprezentują zawodnicy oraz trenerzy zaproszonych zawodników. Podczas spotkania Prezydent Miasta uhonorował nagrodami pieniężnymi oraz wyróżnieniami 57 rybnickich zawodników, wśród których była nasza zawodniczka Nikola Ojcowicz! Gratulujemy ;)

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011 - podsumowanie

Po rozegraniu 7 z 12 zaplanowanych wyścigów zakończyły się Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7 w Holenderskim Workum. Mistrzynią Europy została Holenderka Maxime Jonker, najlepszy wśród chłopców był Szwajcar Sebastien Schneiter. Najlepsza zawodniczka z naszego klubu Julia Stefaniak zajęła 41 miejsce w rywalizacji dziewcząt.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011 - Finały

Rywalizacja na poziomie eliminacji do finałowych wyścigów Mistrzostw Europy w Holenderskim Workum dobiegła końca. W sumie przeprowadzono siedem wyścigów eliminacyjnych przy bardzo zróżnicowanych warunkach wietrznych zarówno pod względem siły jak i kierunku. Julia Stefaniak zakwalifikowała się do złotej grupy dzięki ostatnim trzem bardzo dobrym wyścigom.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011

Tegoroczne Mistrzostwa mają rangę najliczniejszej imprezy "Laserowej" na świecie z wszystkich, które odbyły się dotychczas. Na starcie stanęło ponad 420 zawodników z 29 państw. Każdy zakątek europy ma tu swoich reprezentantów, trasa regat na bieżąco obserwowana jest ze 150 motorówek, wyścigi "on-line" można obserwować z całego świata dzięki nadajnikom GPS w które wyposażono każdego zawodnika.