Śląski Puchar Optimista 2016

Na zalewie Rybnickim rozegrano kolejną dużą imprezę zaliczaną do Pucharu Polski w klasie Optimist oraz Południowej Ligi Regatowej w klasie Optimist. Podobnie jak w poprzednim tygodniu do rywalizacji zgłosili się zawodnicy z całej Polski. Hania Koczar zajęła 2 miejsce w grupie A dziewcząt i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, Karolina Tomczyk wywalczyła 7 miejsce w grupie B dziewcząt - GRATULUJEMY!
W trakcie dwudniowych regat (17.17.04) rozegrane zostały 4 wyścigi w bardzo zróżnicowanych warunkach wietrznych. Sobota - jeden wyścig, wiatr ledwo mieszczący się w normach startowych ( słabe zmienne warunki). Niedziela - silny, porywisty wiatr dochodzący do 13m/s z nietypowego kierunku.
TS Kuźnia reprezentowało 12 zawodników. Bardzo dobrze spisali się nasi najmłodsi zawodnicy którzy bez większych problemów zadebiutowali w ważnej imprezie ogólnopolskiej.