Rybnickie Regaty Żeglarskie 2019

W niedzielę 7 kwietnia zakończyły się Rybnickie Regaty Żeglarskie organizowane przez Sekcję Żeglarską TS Kuźnia Rybnik. Rybnickie Regaty na stałe wpisane w kalendarz żeglarskiego Pucharu Polski w klasie Laser w tym roku otrzymały również rangę eliminacji do Mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji w najmłodszej "Laserowej Konkurencji - Laser 4,7. Na starcie zameldowały się również łodzie klasy Optimist, prawie 80 dzieci do 15 roku życia.
W sumie ponad 180 zawodników rywalizowało na Zalewie Rybnickim. Tradycyjnie w Rybniku zameldowały się ekipy reprezentujące  najsilniejsze ośrodki szkoleniowe w Polsce takie jak Olsztyn, Warszawa, Tarnobrzeg czy Poznań, oraz zawodnicy zza południowej granicy - Czech i Słowacji. Wiele grup start w Rybnickich Regatach poprzedziło zgrupowaniami w Rybniku, doceniając walory Zalewu Rybnickiego wczesną wiosną, ciepła woda umożliwia wcześniejsze niż na innych akwenach rozpoczęcie treningów.

Zawodnicy Sekcji Żeglarskiej TS Kuźnia Rybnik wywalczyli 4 miejsca medalowe.
W konkurencji Laser 4,7 kobiet zwyciężyła Zuzanna Widomska, Hanna Koczar zajęła 2 miejsca. Marcin Kozubowicz wywalczył 2 miejsce w klasie Laser Standard, w konkurencji Optimist gr.B 3 miejsce zajął Jan Pifczyk.
Gratulujemy zwycięzcom wszystkich konkurencji Rybnickich Regat Żeglarskich!

Rybnickie Regaty Żeglarskie zostały zorganizowane przy wsparciu Mistata Rybnika.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji dla rodziców zawodników TS Kuźnia Rybnik!
Fotorelację z Regat przygotował Artur Pralka oraz Gwidon Libera.
Relację Video przygotował Kacper Libera.
Nagroda specjalna dla najlepszego zawodnika regat została ufundowana przez firmę  sailovnia.pl
Podziękowania za współpracę przy organizacji regat dla Wojtka Sałaty, Maćka Cylupy oraz Hotelu Stodoły.