Artykuły

Volvo Gdynia Sailing Days.

To Puchar Miasta Gdyni w klasie laser 4.7 i Mistrzostwa Polski Juniorów w olimpijskim Standardzie w pigułce. Po Dziwnowie przyszedł czas na akwen gdyński. Tu było lepiej, bo zliczaliśmy świetne wyścigi oraz końcowe wyniki były już bardziej zadowalające. Komplet wyścigów pozwolił naszym zawodnikom zająć finalnie w Standardzie: Kacper Błaszczyk 10m, Marcin Kozubowicz 26m, Tomek Pierzchała 42m, natomiast w laserze 4.7: Maciek Jachymski 6m U16, Igor Labocha 12m U16, Bartek Mierzwa 23 U16 oraz Karolina Siergiej 16m U16. To był ostatni start zawodników przed zbliżającą się Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w Pucku. Strona regat: http://gdyniasailingdays.org/

Puchar Europy - Dziwnów.

Dość bezbarwnie wyszedł start naszych zawodników na Pucharze Europy w Dziwnowie. Dobre były epizody w pojedyńczych wyścigach. Akwen typowo morski, na którym na ogół nie żeglujemy sprawił nam sporo problemów. Albo słaby wiatr, albo spory i duża fala.W konsekwencji zajmowaliśmy następujące miejsca w 4.7: Igor Labocha 11m U16, Bartek Mierzwa 13 U16, Karolina Siergiej 7m U16. Natomiast w Radialu: Kacper Błaszczyk 8m U17, Tomek Pierzchała 19m U19 oraz Marcin Kozubowicz 58m. Start w regatach poprzedziliśmy tygodniowym zgrupowaniem. Wyniki tutaj: http://news.sailingnet.pl/results-las-4-7-after-6th-race/

Volvo Gdynia Sailing Days 2016 w klasie OPTIMIST

Startem w Pucharze Trenerów w Gdyni zakończyliśmy 10 dniowe zgrupowanie grupy regatowej Optimist na Północy Polski. Regaty rozegrane w dniach 07-10 lipca już tradycyjnie wchodziły w doroczny cykl regat Volvo Gdynia Sailing Days. Dla większości zawodników "odmłodzonej" grupy regatowej był to pierwszy start w warunkach zatokowych. Mimo ciężko przepracowanego tygodnia w Pucku wyniki pokazują że mamy jeszcze BARDZO dużo do zrobienia:) 
Gratulacje dla zwycięzców:) 

Mamy środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki! :)

Miło nam poinformować, że nasz wniosek złożony na realizację zadania w ramach programu "KLUB" finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej został pozytywnie rozpatrzony. Sekcji została przyznana kwota 15000 zł na działalność naszego klubu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań oraz naszych młodych żeglarzy z TS Kuźnia. Wielkie dzięki! :)

Puchar Burmistrza Pszczyny 2016

Dziesiątka zawodników grupy regatowej Optimist i aż trzynastka zawodników Szkółki "ARGOS", w sumie dwudziestu trzech naszych najmłodszych reprezentantów wystartowało w Pucharze Burmistrza Pszczyny na jeziorze Łąka (11-12.06). Pogoda dopisała a niepowtarzalny klimat Pszczyńskiego MORiSu jak co roku zapewnił dużą frekwencję.
W trzech rozegranych wyścigach wystartowało aż 120 zawodników z połódnia Polski. W grupie A zwyciężyła Hania Koczar, na trzecim miejscu podium do lat 9 stanęła Martyna Siergiej! Gratulujemy:)

Puchar PZŻ - Krynica Morska

Po raz pierwszy zawitaliśmy na regatach w Krynicy. Słabe i średnie wiatry panowały na akwenie Zalewu Wiślanego. Nowy port, nowy akwen, nowa taktyka ... nie było łatwo choć pojedyńcze wyścigi zaliczaliśmy dobre. Jednak starty determinowały nasze wyniki, a znimi trochę problemów mieliśmy niestety. W konsekwencji Kasia Harc zajęła 4 m, Kacper Błaszczyk 11m, Maciej Jachymski 17m, Bartek Mierzwa 20, Igor Labocha 22m oraz Tomek Pierzchała 45m. Wyniki i relację można przeczytać tutaj: http://sport.pya.org.pl/aktualnosci/puchar-pzz-cz-2-podsumowanie Po tych regatach pojawił się aktualny Puchar Polski, w którym prowadzi Kasia Harc, a Kacper Błaszczyk jest drugi! Gratulacje :)

Puchar Warszawy 2016

Kolejna ważna impreza z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist za nami. W miniony weekend 160 zawodników z całej Polski próbowało swoich sił na wodach zalewu Zegrzyńskiego. Rozegranych zostało w sumie 7 wyscigów w warunkach dość zmiennego wiatru i bardzo nietypowego zafalowania. Bez większych przebłysków szóstka naszych zawodników skończyła regaty w złotej grupie. Cała nasza grupa po raz pierwszy ścigała się na Zegrzu. Dzieciaki miały szansę zapoznać się z tym specyficznym akwenem, co przyda się w przyszłości;)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik