Artykuły

Puchar Rybnika 2016

Już w połowie października (14 – 16. 10 2016 r. ) na wodach Zalewu Rybnickiego
rozegrane zostaną regaty żeglarskie o „Puchar Rybnika” organizowane przez
sekcję żeglarską TS Kuźnia Rybnik. Jak co roku zamkniemy sezon regatowy w Polsce. Regaty o „Puchar Rybnika” zamykają również rywalizację w trzeciej już edycji Południowej Ligi Optimista i Lasera. Zawiadomienie w załączeniu i zgłoszenia klas Optimist, Europa i Ok dinghy w piątek i sobotę. Zapraszamy :)

PROGRAM EDUKACJI WODNEJ I ŻEGLARSKIEJ W RAMACH GODZIN DODATKOWYCH DLA KLAS 1-3

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik oraz Miasto Rybnik zapraszają uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do udziału w bezpłatnych zajęciach z ŻEGLARSTWA!!!

Olimpiada Młodzieży - Puck.

W miniony weekend zakończyliśmy start w najważniejszych regatach sezonu dla Optimista i Lasera 4.7. W Pucku byliśmy wcześniej na zgrupowaniu. Podczas tych dni trenowaliśmy przy sporym wietrze, który się wywiał na samą Olimpiadę. Nie po naszej myśli ... podczas regat było już słabo i trzeba było się "mocno" dopasować do tych warunków. Najlepiej i równo żeglował Kacper Błaszczyk, który finalnie zajął miejsce tuż za podium, Kasia Harc zajęła 8m, Maciej Jachymski 14m, Bartek Mierzwa 22m, Igor Labocha 32 m, oraz nasza jedyna Optimiściarka Hania Koczar 31 m. Zawodnikom gratulujemy. Już niebawem Mistrzostwa Polski na Radialu w Gdańsku!

Srebrny Żagiel Optimista

W pierwszym tygodniu sierpnia grupa Optimist wróciła do żeglowanie "jeziorowego". Start w regatach o Srebrny Żagiel Optimista w Kiekrzu poprzedzony został kilkudniowym zgrupowaniem w Rybniku. Wszystko to pod okiem Julki Stefaniak naszej utytułowanej wychowanki, zawodniczki Olimpijskiej klasy Laser Radial, która od lipca pełni funkcję trenera naszej grupy regatowej Optimist.

Volvo Gdynia Sailing Days.

To Puchar Miasta Gdyni w klasie laser 4.7 i Mistrzostwa Polski Juniorów w olimpijskim Standardzie w pigułce. Po Dziwnowie przyszedł czas na akwen gdyński. Tu było lepiej, bo zliczaliśmy świetne wyścigi oraz końcowe wyniki były już bardziej zadowalające. Komplet wyścigów pozwolił naszym zawodnikom zająć finalnie w Standardzie: Kacper Błaszczyk 10m, Marcin Kozubowicz 26m, Tomek Pierzchała 42m, natomiast w laserze 4.7: Maciek Jachymski 6m U16, Igor Labocha 12m U16, Bartek Mierzwa 23 U16 oraz Karolina Siergiej 16m U16. To był ostatni start zawodników przed zbliżającą się Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w Pucku. Strona regat: http://gdyniasailingdays.org/

Puchar Europy - Dziwnów.

Dość bezbarwnie wyszedł start naszych zawodników na Pucharze Europy w Dziwnowie. Dobre były epizody w pojedyńczych wyścigach. Akwen typowo morski, na którym na ogół nie żeglujemy sprawił nam sporo problemów. Albo słaby wiatr, albo spory i duża fala.W konsekwencji zajmowaliśmy następujące miejsca w 4.7: Igor Labocha 11m U16, Bartek Mierzwa 13 U16, Karolina Siergiej 7m U16. Natomiast w Radialu: Kacper Błaszczyk 8m U17, Tomek Pierzchała 19m U19 oraz Marcin Kozubowicz 58m. Start w regatach poprzedziliśmy tygodniowym zgrupowaniem. Wyniki tutaj: http://news.sailingnet.pl/results-las-4-7-after-6th-race/

Volvo Gdynia Sailing Days 2016 w klasie OPTIMIST

Startem w Pucharze Trenerów w Gdyni zakończyliśmy 10 dniowe zgrupowanie grupy regatowej Optimist na Północy Polski. Regaty rozegrane w dniach 07-10 lipca już tradycyjnie wchodziły w doroczny cykl regat Volvo Gdynia Sailing Days. Dla większości zawodników "odmłodzonej" grupy regatowej był to pierwszy start w warunkach zatokowych. Mimo ciężko przepracowanego tygodnia w Pucku wyniki pokazują że mamy jeszcze BARDZO dużo do zrobienia:) 
Gratulacje dla zwycięzców:) 

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik