Artykuły

Kasia Harc wygrywa eliminacje w Warszawie!

Druga eliminacja do Olimpiady Młodzieży odbyła się na Zalewie Zegrzyńskim. Żeglowaliśmy w czterech flotach Lasera 4.7. Panowały raczej słabe i bardzo zmienne warunki wietrzne. W swojej konkurencji dominowała Kasia Harc wygrywając eliminację! Nominacje także otrzymali Kacper Błaszczyk zajmując 9 pozycję, Maciej Jachymski 10m, którego wynik jest miłą niespodzianką (wygrał jeden z biegów) oraz Kacper Nowak 16m. W ostatniej eliminacji przyjdzie jeszcze walczyć o OOM Martynie Malich i Agacie Nowara.  Mamy nadzieję, że w Olimpiadzie wystartujemy w komplecie. Gratulujemy zawodnikom! :)

Puchar Burmistrza Pszczyny

Południowa Liga Żeglarska - ciąg dalszy! Kolejne zwycięstwo Krzyśka Malicha w klasie Laser Radial, podium również dla Marcina Kozubowicza i Kasi Harc w Laserze 4,7. Na regatach w Pszczynie wystartowało aż 24 zawodników naszej sekcji! W tym 17 Optimiściarzy! Swój debiut zaliczyły dzieciaki Szkółki Optimist, wszystkim już znane "Argosy";)

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Kasia druga!

Tradycyjnie regaty odbywały się w Pucku. Przywitała nas kapryśna pogoda z nawałnicami i porwistym wiatrem. Dwa razy musieliśmy schodzić z wody alarmowo. W tych zmiennych warunkach dobrze dawała sobie radę Kasia Harc zajmując świetną 2 pozycję! Dobrze też żeglował Kacper Błaszczyk i Kacper Nowak zajmując kolejno 9 i 11 miejsce. Regaty były kolejną eliminacją do Mistrzostw Europy dla lasera 4.7, które w tym roku żeglujemy w Gdyni. Na mistrzostwa wybieramy się 5 osobowym składem. Fajnie, że jest forma i zawodnicy żeglują w ścisłej czołówce swoich konkurencji! Gratulacje! :)

Puchar Nysy

Kolejne regaty za nami! W ubiegłą sobotę i niedzielę dużą ekipą ścigaliśmy się o "Puchar Nysy". Wyniki końcowe - 5 razy podium dla Rybnika! W swoich klasach 3 miejsca wywalczyli: Hania Koczar, Igor Labocha, Kacper Nowak oraz Maciek Jachymski. Na najwyższym stopniu podium w Laserze Radialu stanął Krzysiek Malich! Gratulujemy!

Memoriał Ottona Wailanda

Grupa Optimist zaliczyła pierwszy duży spawdzian w tym sezonie. W ubiegły weekend wystartowaliśmy w regatach o "Memoriał Ottona Wailanda" w Charzykowych. Jak co roku impreza była silnie obsadzona, na starcie stanęło prawie 300 zawodników z całej polski! Po rewelacyjnie rozpoczętych regatach ostatecznie Igor Labocha zają 14 miejsce, Hania Koczar 14 miejsce wśród dziewcząt.

Puchar Arki - regaty w Gdyni.

Tradycyjnie dla klasy Laser długi weekend majowy to regaty w Gdyni. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Europy. Po frekwencji tych regat widać duży rozwój klasy w ostatnim czasie. W regatach brało udział blisko 180 zawodników. Świetnie spisały się nasze zawodniczki Agnieszka Dubiel zdobywając 2 miejsce wśród juniorek i Kasia Harc 4 miejsce. Wśród chłopców w Radialu dobre zawody zaliczył Tomek Pierzchała zajmując 21 pozycję, a w Laserze 4.7 piętnasty był Kacper Błaszczyk, a 17 m zajął Kacper Nowak! Wszyscy zawodnicy w swoich kategoriach pożeglowali dobrze na miarę swoich możliwości. Gratulacje! :)

Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2015!

Ruszamy z zapisami na „Żeglarską Szkółkę Wakacyjną 2015”! W tym roku mamy dla Was  4 turnusy, na których będziemy prowadzić nabór do naszej sekcji żeglarskiej. Jest to pierwszy krok do żeglarskiego „sportu”.  Każdego roku spośród uczestników wakacyjnych zajęć wybieramy chętnych do najmłodszej grupy regatowej Optimist. Zajęcia prowadzą aktualni trenerzy sekcji, byli zawodnicy, medaliści Mistrzostw Polski.   

http://zagle.rybnik.pl/zeglarstwo/polkolonie/

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik