Artykuły

Kacper Sailor - regaty w Poraju.

Następne regaty naszej Południowej Ligi Optimista i Lasera odbyły się w Poraju. To już trzeci raz po dłuższej przerwie w organizacji tych zawodów. Z naszego klubu pojawiła się tam szeroka kadra Optimista i Lasera. W pierwszy dzień zaliczyliśmy 4 wyścigi ale ... fatum niedzieli pozostaje w dalszym ciągu. W tym dniu niestety wiartu nie było. Tym razem podium zaliczyli w Optimiście Hania Koczar - 3m ogólnie i 1 wśród dziewcząt oraz w Laserze Radialu Krzysztof Malich zajmując 3 miejsce. Gratulujemy! :)

Kasia Harc wygrywa eliminacje w Warszawie!

Druga eliminacja do Olimpiady Młodzieży odbyła się na Zalewie Zegrzyńskim. Żeglowaliśmy w czterech flotach Lasera 4.7. Panowały raczej słabe i bardzo zmienne warunki wietrzne. W swojej konkurencji dominowała Kasia Harc wygrywając eliminację! Nominacje także otrzymali Kacper Błaszczyk zajmując 9 pozycję, Maciej Jachymski 10m, którego wynik jest miłą niespodzianką (wygrał jeden z biegów) oraz Kacper Nowak 16m. W ostatniej eliminacji przyjdzie jeszcze walczyć o OOM Martynie Malich i Agacie Nowara.  Mamy nadzieję, że w Olimpiadzie wystartujemy w komplecie. Gratulujemy zawodnikom! :)

Puchar Burmistrza Pszczyny

Południowa Liga Żeglarska - ciąg dalszy! Kolejne zwycięstwo Krzyśka Malicha w klasie Laser Radial, podium również dla Marcina Kozubowicza i Kasi Harc w Laserze 4,7. Na regatach w Pszczynie wystartowało aż 24 zawodników naszej sekcji! W tym 17 Optimiściarzy! Swój debiut zaliczyły dzieciaki Szkółki Optimist, wszystkim już znane "Argosy";)

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Kasia druga!

Tradycyjnie regaty odbywały się w Pucku. Przywitała nas kapryśna pogoda z nawałnicami i porwistym wiatrem. Dwa razy musieliśmy schodzić z wody alarmowo. W tych zmiennych warunkach dobrze dawała sobie radę Kasia Harc zajmując świetną 2 pozycję! Dobrze też żeglował Kacper Błaszczyk i Kacper Nowak zajmując kolejno 9 i 11 miejsce. Regaty były kolejną eliminacją do Mistrzostw Europy dla lasera 4.7, które w tym roku żeglujemy w Gdyni. Na mistrzostwa wybieramy się 5 osobowym składem. Fajnie, że jest forma i zawodnicy żeglują w ścisłej czołówce swoich konkurencji! Gratulacje! :)

Puchar Nysy

Kolejne regaty za nami! W ubiegłą sobotę i niedzielę dużą ekipą ścigaliśmy się o "Puchar Nysy". Wyniki końcowe - 5 razy podium dla Rybnika! W swoich klasach 3 miejsca wywalczyli: Hania Koczar, Igor Labocha, Kacper Nowak oraz Maciek Jachymski. Na najwyższym stopniu podium w Laserze Radialu stanął Krzysiek Malich! Gratulujemy!

Memoriał Ottona Wailanda

Grupa Optimist zaliczyła pierwszy duży spawdzian w tym sezonie. W ubiegły weekend wystartowaliśmy w regatach o "Memoriał Ottona Wailanda" w Charzykowych. Jak co roku impreza była silnie obsadzona, na starcie stanęło prawie 300 zawodników z całej polski! Po rewelacyjnie rozpoczętych regatach ostatecznie Igor Labocha zają 14 miejsce, Hania Koczar 14 miejsce wśród dziewcząt.

Puchar Arki - regaty w Gdyni.

Tradycyjnie dla klasy Laser długi weekend majowy to regaty w Gdyni. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Europy. Po frekwencji tych regat widać duży rozwój klasy w ostatnim czasie. W regatach brało udział blisko 180 zawodników. Świetnie spisały się nasze zawodniczki Agnieszka Dubiel zdobywając 2 miejsce wśród juniorek i Kasia Harc 4 miejsce. Wśród chłopców w Radialu dobre zawody zaliczył Tomek Pierzchała zajmując 21 pozycję, a w Laserze 4.7 piętnasty był Kacper Błaszczyk, a 17 m zajął Kacper Nowak! Wszyscy zawodnicy w swoich kategoriach pożeglowali dobrze na miarę swoich możliwości. Gratulacje! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik