Artykuły

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Kasia druga!

Tradycyjnie regaty odbywały się w Pucku. Przywitała nas kapryśna pogoda z nawałnicami i porwistym wiatrem. Dwa razy musieliśmy schodzić z wody alarmowo. W tych zmiennych warunkach dobrze dawała sobie radę Kasia Harc zajmując świetną 2 pozycję! Dobrze też żeglował Kacper Błaszczyk i Kacper Nowak zajmując kolejno 9 i 11 miejsce. Regaty były kolejną eliminacją do Mistrzostw Europy dla lasera 4.7, które w tym roku żeglujemy w Gdyni. Na mistrzostwa wybieramy się 5 osobowym składem. Fajnie, że jest forma i zawodnicy żeglują w ścisłej czołówce swoich konkurencji! Gratulacje! :)

Puchar Nysy

Kolejne regaty za nami! W ubiegłą sobotę i niedzielę dużą ekipą ścigaliśmy się o "Puchar Nysy". Wyniki końcowe - 5 razy podium dla Rybnika! W swoich klasach 3 miejsca wywalczyli: Hania Koczar, Igor Labocha, Kacper Nowak oraz Maciek Jachymski. Na najwyższym stopniu podium w Laserze Radialu stanął Krzysiek Malich! Gratulujemy!

Memoriał Ottona Wailanda

Grupa Optimist zaliczyła pierwszy duży spawdzian w tym sezonie. W ubiegły weekend wystartowaliśmy w regatach o "Memoriał Ottona Wailanda" w Charzykowych. Jak co roku impreza była silnie obsadzona, na starcie stanęło prawie 300 zawodników z całej polski! Po rewelacyjnie rozpoczętych regatach ostatecznie Igor Labocha zają 14 miejsce, Hania Koczar 14 miejsce wśród dziewcząt.

Puchar Arki - regaty w Gdyni.

Tradycyjnie dla klasy Laser długi weekend majowy to regaty w Gdyni. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Europy. Po frekwencji tych regat widać duży rozwój klasy w ostatnim czasie. W regatach brało udział blisko 180 zawodników. Świetnie spisały się nasze zawodniczki Agnieszka Dubiel zdobywając 2 miejsce wśród juniorek i Kasia Harc 4 miejsce. Wśród chłopców w Radialu dobre zawody zaliczył Tomek Pierzchała zajmując 21 pozycję, a w Laserze 4.7 piętnasty był Kacper Błaszczyk, a 17 m zajął Kacper Nowak! Wszyscy zawodnicy w swoich kategoriach pożeglowali dobrze na miarę swoich możliwości. Gratulacje! :)

Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2015!

Ruszamy z zapisami na „Żeglarską Szkółkę Wakacyjną 2015”! W tym roku mamy dla Was  4 turnusy, na których będziemy prowadzić nabór do naszej sekcji żeglarskiej. Jest to pierwszy krok do żeglarskiego „sportu”.  Każdego roku spośród uczestników wakacyjnych zajęć wybieramy chętnych do najmłodszej grupy regatowej Optimist. Zajęcia prowadzą aktualni trenerzy sekcji, byli zawodnicy, medaliści Mistrzostw Polski.   

http://zagle.rybnik.pl/zeglarstwo/polkolonie/

Otwarte Mistrzostwa Polski LOK

Zawodnicy TS Kuźnia Rybnik w weekend wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Polski LOK, Regaty na Dzierżnie to druga w tym sezonie impreza z cyklu Południowej Ligi Żeglarskiej. Prognozy już przed weekendem przepowiadały rewelacyjne ściganie i tak też się stało. Przy bardzo dobrych warunkach wietrznych udało się rozegrać 5 wyścigów we wzystkich startujących klasach. W każdej konkurencji mieliśmy również naszych reprezentantów na podium! W swoich konkurencjach w klasie Optimist 1m wywalczyła Hania Koczar, 2m - Igor Labocha, 3m Ela Smyczek. W klasie Laser 4.7, 1m Kacper Błaszczyk, 2m Kasia Harc na 3m regaty zakończyła Martyna Malich!

Śląski Puchar Optimista

Grupa Optimist na dobre rozpoczęła sezon regatowy 2015! W miniony weekend dwunastu naszych zawodników wzięło udział w pierwszej imprezie zaliczanej do Pucharu Polski w klasie OPP. Śląski Puchar Optimista jak co roku odbywał się na wodach Zalewu Rybnickiego. Frekwencja dopisała, na starcie stanęło ponad 100 najmłodszych żeglarzy z całej polski, pojawiły się również ekipy z zagranicy. Po 3 rozegranych wyścigach w bardzo trudnych warunkach pogodowych regaty wygrał Leon Gniadek w gr. B oraz Mateusz Krasowski w gr.A. Najlepszy z naszych reprezentantów Igor Labocha zdobył 10 m.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik