Artykuły

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Świąt Bożego Na­ro­dze­nia, życzymy Wam wiary co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości. Na Nowy Rok życzymy słońca, wiatru i super atmosfery na treningach i regatach  - wszyst­kim za­wod­ni­kom, ro­dzi­com, sym­pa­ty­kom i że­gla­rzom życzą tre­ne­rzy sekcji że­glar­skiej TS Kuźnia :) 

Nasi kadrowicze w rozjazdach.

Niby po sezonie, niby prawie zima ... ale niektórzy z naszych zawodników nie próżnują. Agnieszka Dubiel z kadrą wyruszyła do Hiszpanii i tam startuje w przedświątecznych regatach Christmas Race! Po 4 wyśigach zajmuje 9 lokatę. Z kolei Kasia Harc zakończyła kadrowe zgrupowanie przygotowania ogólnego w Jakuszycach. Były narty biegowe i było sportowo. Julka Stefaniak także świeżo po Hiszpanii i zgrupowaniu z Agatą Barwińską. Tak więc dla zawodniczek jeszcze chwilę przed świętami trochę pracy pod żaglami się znalazło :)

Żeglarskie spotkanie przed Świętami.

Ser­decz­nie za­pra­sza­my wszystkich klubowiczów i sympatyków naszej sekcji na tra­dy­cyj­ne spo­tka­nie przed świę­ta­mi, które od­bę­dzie się 18.​12.​14 (czwar­tek) o godz. 18.​00 w sie­dzi­bie Fun­da­cji ER. Będzie okazja po­wspo­mi­nać przy slaj­do­wi­sku miniony sezon oraz po­roz­ma­wiać o planach sekcji na rok następny. Serdecznie zapraszamy! :)

Agnieszka Dubiel, Mirek Małek i Jan Gustyn wyróżnieni!

Na Gali z okazji 65 lecia Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wyróżnieni zostali członkowie naszej sekcji - wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Agnieszka Dubiel, olimpijczyk z Atlanty Mirosław Małek i wieloletni komandor naszej sekcji Jan Gustyn. Miłym akcentem było wręczenie Pucharu Śląska w klasie omega dla Piotrka Sikorskiego, Ewy i Benka Piksów. Wszystkim gratulujemy! :) Natomiast niczego nie dowiedzieliśmy się na temat sportu żeglarskiego dzieci i młodzieży. Nie było "wzmianki" na temat naszego, najbardziej utytułowanego klubu, który przez wiele, wiele lat dorobił się pełnego worka medali i punktów dla województwa! Nie wspomniano także o trenerach, którzy do wielkich sukcesów doprowadzili. Przykre! :(

Zakończyliśmy udany sezon 2014! :)

W ubiegły weekend wszystkie grupy regatowe i zawodnicy reprezentujący kilka pokoleń żeglarzy naszego klubu regatami pożegnało sezon regatowy 2014. Na tradycyjnym spotkaniu wręczyliśmy podziękowania i wyróżnienia za mijający rok. Pogoda była wyśmienita i rozegraliśmy wszystkie z planowanych wyścigów. Zwycięzcami regat zostali: Ania Porwoł, Kuba Oblonk, Karolina Siergiej, Igor Labocha, Agata Mrugalska, Marcin Kozubowicz, Kacper Błaszczyk i Krzysztof Malich. Błękitna Wstęga trafiła do załogi Omegi wcześniej wspomnianych - Marcina, Kacpra i Krzyska. Gratulujemy :) 

Zakończymy Sezon 2014! Uwaga zmiana terminu!

Już w wekeend 25-26.​10.​2014 spo­ty­ka­my się aby po­że­gnać mi­ja­ją­cy sezon re­ga­to­wy 2014, w którym no­to­wa­li­śmy bardzo dobre wyniki spor­to­we, na arenie ogólnopolskiej i Południowej Lidze Lasera i Optimista! Będzie to czas na pod­su­mo­wa­nie że­glar­skie­go roku, wrę­cze­nie nagród, wy­róż­nień i po­dzie­ko­wań. W tym roku ści­ga­li­smy się w trzech klasach - Opti­mist, Laser 4.7, Laser Radial na po­zio­mie regat re­gio­nal­nych, kra­jo­wych, mi­strzow­skich (OOM, MPJ, MPO i MMP) oraz Mi­strzostw Europy i Świata w trzech grupach tre­nin­go­wych. Odbyły się zajęcia szkółki wakacyjnej. Za­koń­cze­nie uczcimy tra­dy­cyj­nie re­ga­ta­mi! Program w czytaj artykuł.

Meczowe Mistrzostwa Polski.

Zawody odbyły się w Górkach Zachodnich na Wiśle. Specjalnie nie przygotowane do tego typu zawodów (bierzemy udział w regatach flotowych) Agnieszka Dubiel i Julka Stefaniak zajęły kolejno 4 i 5 miejsce! Nie udało się Julce powtórzyć medalu z roku poprzedniego, a Agnieszka przed finałami była pierwsza! Niestety w finałach wszystko nie poukładało się należycie i stąd miejsce za podium.  Dziewczyny gratulujemy Wam wyników! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik