Artykuły

Mistrzostwa NSKO grupy B, XXVII Regaty Pomarańczowe im. M. Skubija

Ostatni weekend wakacji to tradycyjnie najważniejsza impreza dla młodszych adeptów żeglowania na optimiście, czyli grupy B. 27. edycja tych regat kolejny raz odbyła się w Siemianach nad najdłuższym jeziorem Polski - Jeziorakiem. W regatach tych wzięło udział 187 zawodników z całej Polski. Przez 4 dni udało się rozegrać 9 wyścigów. Mistrzem Polski NSKO grupy B został zawodnik z zaprzyjaźnionego klubu z południa Szymon Urzędowski z KS Wiaterni Nowy Targ. 

"Niebiescy" na obozie i regatach w Poznaniu.

Ostatni tydzień nasi najmłodsi żeglarze spędzili na obozie w Poznaniu. Jedna grupa - startująca w Mistrzostwach NSKO do lat 11 - na obóz dotarła wprost ze Złocieńca, druga natomiast pojechała prosto do Poznania.  Razem z klubem UKS JKW spędziliśmy kilka dni na wspólnych treningach i zabawie. 

Julia Stefaniak dziesiątą juniorką Polski na Radialu.

Julia Stefaniak zajęła 10 pozycję w Mistrzostwach Polski Juniorów w olimpijskim Laserze Radialu. Na zatoce puckiej rozegrano 6 wyścigów z planowanych 9-ciu. Drugi dzień to sztorm do 36 węzłów i wszyscy w oczekiwaniu na biegi pozostali na brzegu. Niewiele Julce brakowało do punktowanych miejsc. Regaty wygrała Paulina Czubachowska z Pucka, a konkurencję chłopców na Laserze Standardzie zdominował Olek Arian z Rzeszowa.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mazowsze 2011

W dniach 12-16.08.2011 na zalewie Zegrzyńskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich w dyscyplinie żeglarstwo. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Do finałów OOM w klasie Optimist zakwalifikowało się i wystartowało 2 zawodników TS Kuźnia Rybnik – Agnieszka Dubiel i Wojciech Bartoniek. Agnieszka dzięki bardzo równemu pływaniu ostatecznie zajęła wysokie 6 miejsce wśród dziewczyn, Wojciechowi natomiast zabrakło głownie szczęścia i zakończył te regaty na 38 miejscu.

XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarskiej klasie Laser 4,7. Mazowsze 2011.

Od 6 do 10 sierpnia na wodach podwarszawskiego zalewu Zegrzyńskiego została rozegrana pierwsza część XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w konkurencji żeglarstwo. Województwo Śląskie reprezentowało 16 zawodników w klasie Laser 4,7 z czego aż dziewięciu z klubu TS Kuźnia Rybnik. Najlepiej w końcowej klasyfikacji wypadła Julia Stefaniak - 4m  oraz nasz nowicjusz w tej konkurencji Cyprian Błaszczyk - 7m.

Srebrny Żagiel Optimista - III Eliminacja do OOM

W dniach 29 – 31 lipca, na Jeziorze Kierskim koło Poznania, żeglarze z Rybnickiego klubu uczestniczyli w prestiżowych, ogromnych regatach o Srebrny Żagiel Optimista, zorganizowanych przez Jacht Klub Wielkopolski. Na starcie zawodów w obydwu kategoriach stanęło 297 żeglarzy z całej Polski.
III i zarazem ostatnia eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla grupy A przyciągnęła na start 125 zawodników. Najlepszy z Rybnika był Igor Fojcik, zajmując 11 miejsce i jednocześnie jako ostatni dołączył do zakwalifikowanych na Finał OOM. Na dobrym 17 miejscu zakończył regaty Wojciech Bartoniek, a Agnieszka Dubiel zajęła ostatecznie 25m.

Gdynia Sailing Days - Laser 4.7.

Duża wielodniowa impreza żeglarska, która łączy kilka regat flotowych i match racingowych. Była to ostatnia eliminacja do Olimpiady dla zawodników Lasera 4.7. Nasza ekipa była reprezentowana przez 7 zawodników, z których akces startu do OOM wywalczyło sobie następnych czterech - Paulina Harc, Cypek Błaszczyk, Paweł Winecki i Cezary Herbeć. Łącznie w OOM wystartuje 8 Laserowców. Rewelacyjnie w zawodnach żeglował debiutant Lasera Cyprian Błaszczyk zajmując 4 miejsce ex aequo z trzecim Aleksandrem Michalskim.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik