Artykuły

Memoriał im. Bolesława Knasieckiego - Europa.

Ubiegły weekend nad jeziorem kierkskim owocował kompletem wyścigów i sporą dawką wiatru. Regaty poprzedzilismy dwoma treningami. Memoriał Bolesława Knasieckiego ściągnął na start wiele klas regatowych, a na jeziorze pojawiło się setki jachtów ... i to w większości tubylców! W regatach tych wystartowali nasi zawodnicy, którzy zajęli: Cypek Błaszczyk, (którego wejście na Europę było pierwszym regatowym epizodem po Optimiście)- 11m, Olaf Duński -17m, Michał Kochański -18m. Regaty wygrał bezkonkurencyjny Marek Kaczmarek z JKW Poznań.

VIII Regaty Żar - Międzybrodzie Bialskie

Pierwszy weekend lipca obfitował dla naszych optimiściarzy w sukcesy oraz bardzo kapryśną i nieprzewidywalną pogodę. A to za sprawą VIII Regat Żar, które odbyły się 2 i 3 lipca na Jeziorze Międzybrodzkim. W grupie A zwyciężyła Agnieszka Dubiel, która była zarówno pierwszą zawodniczką wśród dziewczyn i ogólnie. Na drugim miejscu uplasował się Igor Fojcik, pierwszy wśród chłopców. Piąte miejsce zajął Wojciech Bartoniek. W grupie B rywalizację zdominował Jan Ginkowski z miejscowego klubu, za to wśród dziewczyn wygrała Agata Nowara, trzecia ogólnie. Drugie miejsce wśród dziewczyn zajęła Martyna Malich. Dobry start zaliczyli pozostali B grupowicze - Szymon Tomczyk 6m. Eryk Duński 9m.

Błękitni na wielkich wodach!

Trzynastego czerwca zostaliśmy zaokrętowani na pokład Zawiszy Czarnego, mając w głowach realizację ambitnego planu - podczas 10 dni rejsu mieliśmy wypłynąć ze Szczecina, przez Świnoujście, zawinąć kolenjo do Kopenhagi, Kerteminde, do bornholmskiego portu Ronne, a następnie przez Hel dopłynąć do Gdyni. Plan ten udało się zrealizować w 100% , pozostawiając za sobą 665 mil morskich. Ale po kolei ...

Puchar Mazowsza – II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W ubiegły weekend na Zalewie Zegrzyńskim rozegrana została druga eliminacja do OOM. Ekipa w składzie Wojciech Bartoniek, Cyprian Błaszczyk, Agnieszka Dubiel i Marek Składaniec pokazała, że czują się o wiele lepiej na jeziorze niż na akwenach morskich. Przy zmiennych Warunkach organizatorom udało się rozegrać 8 wyścigów a najlepiej poradził sobie Wojciech Bartoniek, który na pięć ostatnich wyścigów wygrał trzy, raz był drugi, a raz szósty. Tak wspaniała i równa końcówka pozwoliła mu na wygranie tych regat, a taka sztuka w tak silnie obsadzonej imprezie nie udała się już dawno żadnemu zawodnikowi z południa.

Puchar Starosty Nowotarskiego w klasie Optimist

W ubiegły weekend na zalewie Czorsztyńskim rozegrane zostały regaty dla klasy Optimist A i B. Nasz klub reprezentowało czworo zawodników i każdy z nich odnotował bardzo udany start w tych zawodach. Regaty w grupie A wygrała Agnieszka Dubiel, która była tez pierwsza wśród dziewczyn. Tuż za Agnieszką po zaciętej walce był Wojciech Bartoniek, pierwszy wśród chłopców. Również Marek Składaniec zajął bardzo dobre 6 miejsce. W młodszej grupie B nasz tegoroczny debiutant na Optimiście Szymon Sobik zajął rewelacyjne 6 miejsce a 4 wśród chłopców.

Puchar Polski Centralnej - eliminacja do OOM w klasie Laser 4,7.

W ubiegły weekend w Warszawie gr. Laser 4,7 zakończyła drugą eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przy zmiennych warunkach wietrznych, komisja regatowa przeprowadziła 9 wyścigów na akwenie "olimpijskim", dzięki temu udało nam się lepiej poznać lokalne warunki wietrzne i trochę oswoić się z nimi. Nasz klub reprezentowało dziesięciu zawodników, najlepiej wypadła Julia Stefaniak, po walce do ostatniego wyścigu zakończyła regaty w Warszawie na 5 miejscu ex aequo z trzecią i czwartą zawodniczką regat.

Relacja "błękitnych" z przygotowań do rejsu Zawiszą.

Dotarliśmy do Szczecina spokojnie i w miarę szybko. Podróż wszyscy znieśli dobrze, posiłek upolowany w drodze był całkiem smaczny, więc na miejsce dotarliśmy zadowoleni. Punkt docelowy zlokalizowany jest zaraz obok miejskiego boiska piłki nożnej, co bardzo spodobało się dzieciom. Po kolejnym obiedzie na kolację (w ramach kolacji też był obiad) poszliśmy spalić małe co nieco na wspomnianym już boisku. Taka terapia spowodowała długi i twardy sen wśród.... dorosłych :-) Dzieci regenerują się niestety dużo szybciej.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik