Artykuły

Trzy kwalifikacje do Mistrzostw Świata!

Podczas regat "Puchar Polski Centralnej" które odbyły się w Zegrzu rywalizowaliśmy w eliminacjach do Mistrzostw Świata dla Lasera 4.7, Radiala i Standarda. Tylko dla 4.7 była to jedyna eliminacja, którą pozytywnie zaliczyły - 6m Zuzanna Widomska, 14m Iga Marcisz i 15m Hanna Koczar. Julia Kozubowicz oraz Igor Labocha poza premiowanymi miejscami kolejno na 30m i 41m. W Radialu na 5m uplasowała się Kasia Harc, 14m Bartek Mierzwa . Dla Radiala jak i Standarda eliminacje są jeszcze w toku. W Standardzie 9m zanotował Kacper Błaszczyk, a 14m Marcin Kozubowicz. Zakwalifikowanym gratulujemy, a reszcie życzymy powodzenia w dlaszych eliminacjach! :)

Kasia Harc piętnasta w Mistrzostwach Europy!

Relacja Kasi z ME: Mistrzostwa Europy na Węgrzech za nami. Ze względu na brak wiatru ścigaliśmy się jedynie przez 3 dni, a komisji udało się przeprowadzić 8 z 12 zaplanowanych wyścigów. Rywalizacje zakończyłam na 15 miejscu. Jestem bardzo zadowolona ze względu na to, że przeważały słabo wiatrowe warunki, które nie należą do moich mocnych stron. Mimo to odczuwam niedosyt, ponieważ popełniłam kilka znaczących błędów, które oddaliły mnie od ukończenia regat w pierwszej dziesiątce. Razem z trenerem Bartkiem wyciągnęliśmy wnioski, a przez całe regaty zebrałam dużą dawkę doświadczeń. Następne tej rangi zawody czekają mnie w Niemczech w sierpniu. Do tego czasu będziemy ostro trenować oraz przygotowywać się, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Dużo pracy przed nami!! Kasia Gratulujemy! :)

Rybnickie Regaty Żeglarskie 2018.

Za­koń­czy­li­śmy zma­ga­nia w pierw­szych, otwie­ra­ją­cych sezon re­ga­to­wy w Polsce Ryb­nic­kich Re­ga­tach Że­glar­skich. W czasie trzech dni regat ro­ze­gra­nych zostało 7 wy­ści­gów w klasach: Opti­mist, Laser 4.7, Laser Radia, Laser Stan­dard  i Okej dinghy. 
Na starcie stanęło ponad 160 za­wod­ni­ków z Polski, Czech i Sło­wa­cji. 
Na podium nie za­bra­kło za­wod­ni­ków naszej sekcji! W klasie Laser zwy­cię­żył Kacper Błasz­czyk, w klasie Opti­mist Igor Tomczyk. Trzecie miejsca w swoich klasach zajęli Ka­ro­li­na Tomczyk, Marcin Kozubowicz, Bar­tło­miej Mierzwa oraz Piotr Harnasz:)
Gra­tu­lu­je­my!Po­dzię­ko­wa­nia za wspar­cie dla Fun­da­cji PGE Energia Ciepła oraz dla Miarta Rybnik. Po­dzię­ko­wa­nia za pomoc w or­ga­ni­za­cji dla wszyst­kich ro­dzi­ców naszych za­wod­ni­ków:)
Wyniki nie­ba­wem w za­łą­cze­niu a bogata relacja foto już na naszej stronie fa­ce­bo­ok: 
https://​www.​fa­ce­bo­ok.​com/​arturo.​ernesto.​520/​media_​set?​set=a.​2075472106058374.​1073741866.​100007868144083&​type=3

Zgrupowanie Optimist - Rybnik 2018.

Wspaniałe warunki pozwoliły nam na bardzo udane wejście w sezon 2018 naszej grupy regatowej Optimist. Przed nami dużo pracy, którą  lubimy. Na pewno przyniesie nam sporo sukcesów. Cieszymy się na pierwsze zawody w sezonie - Rybnickie Regaty Żeglarskie, które odbędą się już w ten weekend. Startujemy już w piątek o godz.11.30. Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania! :)

Śląskie nagrody - Carbony!

Podczas tegorocznego Jacht Film Festiwalu rozdano po raz pierwszy nagrody dla śląskich żeglarzy. Nagrody przyznano w różnych kategoriach. TS Kuźnia otrzymała dwie nagrody dla nadzieji żeglarskiej dla Kasi Harc oraz dla trenera roku Jacka Błaszczyka. Nominacje otrzymaliśmy także w kategorii wydarzenie roku dla organizacji Rybnickich Regat Żeglarskich. Nagrodę także otrzymał były zawodnik naszej sekcji Wiktor Kobryń dla żeglarza roku! Wszystkim gratulujemy i dziekujemy za uznanie ... Do zobazenia za rok :)

NABÓR DO KLASY SPOR­TO­WEJ O PROFILU ŻE­GLAR­SKIM

Sekcja Że­glar­ska TS Kuźnia Rybnik oraz Zespół Szkół Spor­to­wych w Rybniku ogła­sza­ją nabór do klasy spor­to­wej o PROFILU ŻE­GLAR­SKIM - 4 klasa szkoły podstawowej. Klasa Spor­to­wa zor­ga­ni­zo­wa­na zo­sta­nie w Zespole Szkół Spor­to­wych w Rybniku w roku szkol­nym 2018/2019
Oferta skie­ro­wa­na jest do uczniów klas 3 wszyst­kich ryb­nic­kich szkół pod­sta­wo­wych.

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku 2018

Zapraszamy na drugą edycję festiwalu filmów żeglarskich JachtFilm w Rybniku!
Festiwal rozpoczyna się 23 marca w piątek w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
TS Kuźnia w ramach Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej  poprowadzi piątkową sesję przeznaczoną dla uczniów klas III Rybnickich Szkół Podstwawowych.
Oraz sobotnią sesję otwartą dla wszystkich chętnych !!!
W repertuarze: 

unikatowe filmy i klasyki kina żeglarskiego, spotkania z legendami polskiego 
żeglarstwa, konkursy z nagrodami, występy taneczne, wystawy fotograficzne, 
ciekawe dyskusje, a wszystko to w otoczeniu ludzi z pasją.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik