Rybnickie Regaty Żeglarskie - zakończone!

W miniony weekend na wodach Zalewu Rybnickiego odbył się doroczne  Rybnickie Regaty Żeglarskie, inaugurujące sezon regatowy w Polsce. W imprezie wzięło udział ponad 80 zawodników z całego kraju, nie zabrakło również gości zza południowej granicy. Rywalizowali oni w klasach: Optimist, OKdinghy, Laser Radial oraz Laser 4,7. Miejsca na podium udało się wywalczyć naszym zawodnikom, Kacper Błaszczyk wygrał rywalizację najmłodszych uczestników ścigających się  w klasie Optimist. Agnieszka Dubiel i Cyprian Błaszczyk zajęli kolejno 2 i 3 miejsce w klasie Laser 4,7.

Rybnickie regaty wliczają się do żeglarskiego Pucharu Polski. W klasie Laser 4,7  stanowią one pierwszą z trzech eliminacji do Mistrzostw Europy, które w tym sezonie zostaną rozegrane na Węgrzech. Również w klasie Laser 4,7 zawodnicy po raz pierwszy zdobywali punkty do Pucharu Europy.
Z racji spóźniającej się wiosny dla większości startujących regaty stanowiły pierwszy kontakt z wodą w tym sezonie. Pogoda zapewniła odpowiednią dawkę słońca i wiatru. Rozegranych zostało 9 wyścigów przy zmiennych warunkach wietrznych, zarówno pod względem siły jak i kierunku.