Na starcie tych prestiżowych regat zameldowało się 239 chłopców i 130 dziewcząt. Były to Mistrzostwa bardzo wymagąjce dla zawodników, ale jeszcze bardziej dla Komisji Regatowej. Jezioro duże, lecz dziwaczne pod względem wiatru. Przeważały słabe wiatry i bezwietrze. W grupie złotej znalazła się Agnieszka Dubiel która potrafła się znależć w czołówce i walczyła 21 m. W srebrnej żeglował Cyprian Błaszczyk zajmując 76m, a w szmaragdowej Tymek Radecki - 157m i Paweł Winecki - 168m. Był sukces Polski! Srebrny medal Mistrzostw zdobyła Magda Kwaśna z Chojnic!
To były wyjątkowo męczące regaty. Limit pecha wykorzystany w całości. Praktycznie w każdy dzień dopływaliśmy do akwenu regat za pontonem na cumach i tak też wracaliśmy. Organizacja regat i zaplecze na brzzegu na wysokim poziomie, ale już organizacja wyścigów tragedia! To był festiwal odroczeń, przerwań i falstartów generalnych! Na wodze spędzaliśmy sporo czasu, a jednego dnia nawet 12 godz. W jeden dzień przy wietrze 5m rozegrano tylko jeden wyścig. Już nie piszę o lokatach naszych zawodników podczas biegów, które zostały przerwane.
Kilka ciekawostek: zgłoszonych pontnów trenerskich było 86. Organizator zapewniał hektolitry wody dla uczestników. Były pyszne arbuzy i pizza :) Mieszkaliśmy w pięknie położnym gospodarstwie agroturystycznym osadzonym w okollicach winnic :p w miejscowości Paloznak. Polecamy to miejsce. Woda w Balatnie nie taka płytka - sprawdzaliśmy. W regatach stosowana była flaga U jako flaga przygtowania. Limit dolnego wiatru to 2m.
Ogólnie było fajnie!!!
Pozdrawiamy Laser Team.
Nasze przygotowania wspierają: Spółka Energetyczna Jastrzębie Grupa JSW, Fundacja Elektrowni Rybnik i Miasto Rybnik. Dziękujemy!
Sezon regatowy 2024 oficjalnie zamknięty
Czytaj artykuł ›
Wojciech Wójcik - złoty medal, a Marta Wójciak - srebrny w MP w Sprintch klas ILCA
Czytaj artykuł ›
OOM - najważniejsza impreza żeglarska dla klasy ILCA 4.
Czytaj artykuł ›
Optimistyczna Przygoda pod żaglami
Czytaj artykuł ›