12 Rybnickich "Laserowców" w finałach OOM 2013!

W miniony weekend (18 -20.07) na wodach Zatoki Gdańskiej Laser 4,7 ścigał się o ostatnie miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w "Pucharze Miasta Gdyni". Nasi żeglarze zdobyli kolejnych 5 nominacji "olimpijskich". Nie zabrakło również miejsc na podium, Tymek Radecki wywalczył 3 miejsce w najstarszej grupie chłopców. Świetnie popłynęła również Kasia Harc zdobywając 5 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.

Reagty otwierały jedyną w Polsce cykliczną międzynarodową imprezę żeglarską jaką jest "Volvo Gdynia Sailing Days". W ramach tegorocznej edycji rozegrane zostaną między innymi tak prestiżowe regaty jak: Mistrzostwa Świata w Klasie Mikro czy Mistrzostwa Świata Juniorów w olimpijskich  klasach 49er oraz 49er FX.
Wystartowaliśmy w silnej ekipie 11 Laserów 4.7. Zdobyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji klubowej oraz kolejnych 5 miejsc w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozegrana zostanie już w pierwszej połowie sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą. Województwo Śląskie wywalczyło w sumie ponad 20 miejsc, nasza ekipa będzie stanowiła prawie 1/4 zakwalifikowanej stawki, ta liczba świadczy o tym jak prężnie rozwija się klasa Laser 4,7 w naszym regionie!