Srebrny Żagiel Optimista

W pierwszym tygodniu sierpnia grupa Optimist wróciła do żeglowanie "jeziorowego". Start w regatach o Srebrny Żagiel Optimista w Kiekrzu poprzedzony został kilkudniowym zgrupowaniem w Rybniku. Wszystko to pod okiem Julki Stefaniak naszej utytułowanej wychowanki, zawodniczki Olimpijskiej klasy Laser Radial, która od lipca pełni funkcję trenera naszej grupy regatowej Optimist.

Doświadczenie regatowe przyniosło sukcesy w dorocznym wyścigu trenerów w Kiekrzu w którym Trenerka Julka zajęła 3 miejsce w bardzo silnej stawce;)

W regatach Optimiściaży wzięło udział 11 naszych zawodników, sporo błędów i trochę pecha spowodowało, że większość uplasowała się dopiero w okolicach połowy stawki.
Regaty w Kiekrzu były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się sierpniowymi imprezami mistrzowskimi w grupie A i B.
Już w najbliższy weekend zawodnicy klasy Laser 4,7 oraz Hania Koczar wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku. W tym samym czasie w Złocieńcu odbędą się Mistrzostwa Polski do lat 11 gdzie wystąpi młodsza część Grupy Regatowej oraz zawodnicy Szkółki OPP.
Ostatni weekend sierpnia to Mistrzostwa Polski Grupy B w Giżycku.

Podziękowania za pomoc w transporcie na regaty dla Aśki Kozubowicz i Sebastiana Grimy:)