Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011 - podsumowanie

Po rozegraniu 7 z 12 zaplanowanych wyścigów zakończyły się Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7 w Holenderskim Workum. Mistrzynią Europy została Holenderka Maxime Jonker, najlepszy wśród chłopców był Szwajcar Sebastien Schneiter. Najlepsza zawodniczka z naszego klubu Julia Stefaniak zajęła 41 miejsce w rywalizacji dziewcząt.

Według wcześniejszych przewidywań mistrzostwa zakończyły się już po rundzie eliminacyjnej, przyczyną były bardzo niestabilne warunki wietrzne. Obserwowaliśmy ekipy, które wyjeżdżały z Workum na dzień przed finałami. Pierwszy dzień finałów przeczekaliśmy na brzegu. Wiatr przekraczający 35 węzłów był zbyt silny aby rozegrać wyścigi. Drugiego dnia to zerowy wiatr i akwen znajdujący się "w oku cyklonu" (jak to określiła komisja sędziowska). Wszędzie wokół siła wiatru dochodziła do 45 węzłów o czym przekonaliśmy się tego samego dnia popołudniu.
Najlepiej wśród polaków wypadł Filip Ciszkiewicz miejsce 8, wśród dziewcząt Marta Biernaczyk zajęła miejsce 18.

W imieniu całej ekipy chciałabym podziękować Ewelinie Wineckiej, Julce i Szymonowi Radeckim i Przemkowi Mrugalskiemu za pomoc w organizacji i realizacji wyjazdu do Workum.