Artykuły

Relacja "błękitnych" z przygotowań do rejsu Zawiszą.

Dotarliśmy do Szczecina spokojnie i w miarę szybko. Podróż wszyscy znieśli dobrze, posiłek upolowany w drodze był całkiem smaczny, więc na miejsce dotarliśmy zadowoleni. Punkt docelowy zlokalizowany jest zaraz obok miejskiego boiska piłki nożnej, co bardzo spodobało się dzieciom. Po kolejnym obiedzie na kolację (w ramach kolacji też był obiad) poszliśmy spalić małe co nieco na wspomnianym już boisku. Taka terapia spowodowała długi i twardy sen wśród.... dorosłych :-) Dzieci regenerują się niestety dużo szybciej.

"Łeba Cup" IV Ellimnacje do MŚ i ME

W ubiegły weekend zawodnicy klasy Optimist Grupa A ukończyli Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy regatami w Łebie. Zawody te jako jedyne w roku rozgrywane są na otwartym morzu bałtyckim i oferują głownie dwa typy pogody - albo sztorm i zawody się nie odbywają, albo bardzo mało wiatru przy martwej fali i odczuwalnym prądzie.  Tym razem regaty się odbyły przy słabo wiatrowej pogodzie - 2.5 - 5 m/s. W takich warunkach najlepiej radzili sobie zawodnicy lżejsi z doświadczeniem pływania na morzu. Regatowcy z naszego klubu raczej przeciętnie zakończyli te regaty, jedynie Wojciech Bartoniek kilka razy błysnął i w miarę równo pływał co dało mu 27 lokatę.

Pierwsza eliminacja do "OOM" w klasie Laser 4.7 - Szczecin.

W miniony weekend (3-5.06.2011) na Szczecińskim Małym Dąbiu rozegrana została pierwsza eliminacja do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4.7 - "Puchar Dyrektora Centrum Żeglarskiego w Szczecinie". Czterech z pośród dziesięciu startujących zawodników TS Kuźnia wywalczyło "kwalifikację": Tymoteusz Radecki - w grupie Open, Rafał Winecki i Maciej Nowara - w grupie chłopców, oraz Julia Stefaniak, która wygrała regaty w konkurencji dziewcząt.

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - Puck.

Przed regatami zaplanowaliśmy trzy dni żeglowania. Udał się jeden. Powód ... zbyt silny wiatr :p Przez dwa dni żadna ekipa nie zdecydowała się na zejścię na wodę. Jeden dzień treningu i start w regatach. Takiego Pucka jeszcze nie widzieliśmy! wiart był ale zmieniał się prawie o 180 stopni. Jedna halsówka prawym na boje, druga lewym ... Te warunki nie ułatwiały nam sprawy stąd też wyniki "średnio na jeża". Cezary Herbeć - 26m, Rafał Winecki - 33m, Tymek Radecki - 37m, Krzysztof Malich - 42m. Dobrze, że jedna impreza eliminacyjna idzie do odrzucenia. Wyniki eliminacji w newsie poniżej.

Puchar Nysy.

W ubiegły weekend cała grupa optimistów wybrała się rodzinnie na regaty organizowane przez KŻ Nysa. Jak już tradycja pokazuje jest to świetny rodzinny wyjazd w którym uczestniczą nie tylko zawodnicy i trener ale spora grupa KOR-owców. Kolejny raz w tych regatach wygrał Cyprian Błaszczyk (gr.A), a jego młodszy brat - Kacper Błaszczyk -  pokonał wszystkich konkurentów w grupie B i kolejny rower pojechał do Rybnika. Drugie miejsce w grupie A zajął Wojciech Bartoniek, który do końca walczył o zwycięstwo, trzecie miejsce zajął zawodnik UKŻ Horn Kraków Maciej Jedliński. Trzecie miejsce ogólnie i drugie wśród dziewczyn grupy B zajęła Agata Nowara, trzecia z dziewczyn była Katarzyna Harc.

Już po eliminacjach do Mistrzostw Europy dla Lasera 4.7.

Trzy eliminacje już za nami. Rybnik, Gdynia i Puck. Dwa najlepsze rezultaty z trzech są liczone do rankingu. Po tych eliminacjach nasi żeglarze zajmują następujące miejsca: Julia Stefaniak - 3m, Cezary Herbeć - 9m, Maciej Nowara - 16m, Rafał Winecki - 24m, Krzysztof Malich - 35m, Tymek Radecki - 37m. Teraz czekamy na przydział miejsc dla Polski w tej prestiżowej imprezie żeglarskiej. Mistrzostwa Europy odbędą się w holenderskim Workum w dniach 6-14 lipiec.

Puchar YKP Gdynia

W Gdyni, w dniach 20-22.05.2011 r. odbyły się regaty o Puchar YKP Gdynia w kl. Optimist. Były one jednocześnie I eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i III eliminacją do MŚ i ME 2011. Zarówno w piątek jak i niedzielę nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. Tylko w sobotę przy słabym wietrze 3-5 m/s i dużej fali udało się przeprowadzić  4 wyścigi. W tych szalenie trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Cyprian Błaszczyk który zajął 14 miejsce, jednocześnie uzyskując kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Regaty jako Eliminacje do MŚ i ME niestety nie będą liczone do rywalizacji z powodu małej ilości biegów.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik