Artykuły

"Łeba Cup" IV Ellimnacje do MŚ i ME

W ubiegły weekend zawodnicy klasy Optimist Grupa A ukończyli Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy regatami w Łebie. Zawody te jako jedyne w roku rozgrywane są na otwartym morzu bałtyckim i oferują głownie dwa typy pogody - albo sztorm i zawody się nie odbywają, albo bardzo mało wiatru przy martwej fali i odczuwalnym prądzie.  Tym razem regaty się odbyły przy słabo wiatrowej pogodzie - 2.5 - 5 m/s. W takich warunkach najlepiej radzili sobie zawodnicy lżejsi z doświadczeniem pływania na morzu. Regatowcy z naszego klubu raczej przeciętnie zakończyli te regaty, jedynie Wojciech Bartoniek kilka razy błysnął i w miarę równo pływał co dało mu 27 lokatę.

Pierwsza eliminacja do "OOM" w klasie Laser 4.7 - Szczecin.

W miniony weekend (3-5.06.2011) na Szczecińskim Małym Dąbiu rozegrana została pierwsza eliminacja do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4.7 - "Puchar Dyrektora Centrum Żeglarskiego w Szczecinie". Czterech z pośród dziesięciu startujących zawodników TS Kuźnia wywalczyło "kwalifikację": Tymoteusz Radecki - w grupie Open, Rafał Winecki i Maciej Nowara - w grupie chłopców, oraz Julia Stefaniak, która wygrała regaty w konkurencji dziewcząt.

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - Puck.

Przed regatami zaplanowaliśmy trzy dni żeglowania. Udał się jeden. Powód ... zbyt silny wiatr :p Przez dwa dni żadna ekipa nie zdecydowała się na zejścię na wodę. Jeden dzień treningu i start w regatach. Takiego Pucka jeszcze nie widzieliśmy! wiart był ale zmieniał się prawie o 180 stopni. Jedna halsówka prawym na boje, druga lewym ... Te warunki nie ułatwiały nam sprawy stąd też wyniki "średnio na jeża". Cezary Herbeć - 26m, Rafał Winecki - 33m, Tymek Radecki - 37m, Krzysztof Malich - 42m. Dobrze, że jedna impreza eliminacyjna idzie do odrzucenia. Wyniki eliminacji w newsie poniżej.

Puchar Nysy.

W ubiegły weekend cała grupa optimistów wybrała się rodzinnie na regaty organizowane przez KŻ Nysa. Jak już tradycja pokazuje jest to świetny rodzinny wyjazd w którym uczestniczą nie tylko zawodnicy i trener ale spora grupa KOR-owców. Kolejny raz w tych regatach wygrał Cyprian Błaszczyk (gr.A), a jego młodszy brat - Kacper Błaszczyk -  pokonał wszystkich konkurentów w grupie B i kolejny rower pojechał do Rybnika. Drugie miejsce w grupie A zajął Wojciech Bartoniek, który do końca walczył o zwycięstwo, trzecie miejsce zajął zawodnik UKŻ Horn Kraków Maciej Jedliński. Trzecie miejsce ogólnie i drugie wśród dziewczyn grupy B zajęła Agata Nowara, trzecia z dziewczyn była Katarzyna Harc.

Już po eliminacjach do Mistrzostw Europy dla Lasera 4.7.

Trzy eliminacje już za nami. Rybnik, Gdynia i Puck. Dwa najlepsze rezultaty z trzech są liczone do rankingu. Po tych eliminacjach nasi żeglarze zajmują następujące miejsca: Julia Stefaniak - 3m, Cezary Herbeć - 9m, Maciej Nowara - 16m, Rafał Winecki - 24m, Krzysztof Malich - 35m, Tymek Radecki - 37m. Teraz czekamy na przydział miejsc dla Polski w tej prestiżowej imprezie żeglarskiej. Mistrzostwa Europy odbędą się w holenderskim Workum w dniach 6-14 lipiec.

Puchar YKP Gdynia

W Gdyni, w dniach 20-22.05.2011 r. odbyły się regaty o Puchar YKP Gdynia w kl. Optimist. Były one jednocześnie I eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i III eliminacją do MŚ i ME 2011. Zarówno w piątek jak i niedzielę nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. Tylko w sobotę przy słabym wietrze 3-5 m/s i dużej fali udało się przeprowadzić  4 wyścigi. W tych szalenie trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Cyprian Błaszczyk który zajął 14 miejsce, jednocześnie uzyskując kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Regaty jako Eliminacje do MŚ i ME niestety nie będą liczone do rywalizacji z powodu małej ilości biegów.

Memoriał Ottona Weilanda - Charzykowy 13-15.05.2011

W niedzielę 15 maja zakończyły się regaty o "Memoriał Ottona Weilanda". Są to jedne z największych imprez śródlądowych w Polsce. Regaty odbyły się w dniach 13-15 maj 2011 roku, a na starcie stanęło aż 156 zawodników z klubów żeglarskich z całej Polski.  Warunki wietrzne w pierwszym i ostatnim dniu były bardzo dobre, tylko w sobotę słabszy wiatr uniemożliwił rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Zawodnicy rybnickiego klubu w pierwszym tak silnie obsadzonym starcie grupy B zajęli następujące miejsca: Agata Nowara 20m, Martyna Malich 54m, Szymon Tomczyk 63m.