Puchar Mazowsza – II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

pucharmazowsza01

Z bardzo dobrej strony pokazali się też pozostali rybniczanie. Cyprian Błaszczyk zajął ostatecznie 12 miejsce, chociaż przed ostatnim dniem zajmował 4 i miał spore szanse na podium. Tak samo Agnieszka Dubiel przed ostatnim dniem zajmowała wysoką 10 pozycję, ale tak jak Cypek miała gorszy dzień i zajęła w rezultacie 29 pozycję. Najmłodszy w grupie Marek Składaniec coraz częściej zajmował pozycję w okolicach 30 miejsca, ale jeszcze nadal brakuje mu doświadczenia i ostatecznie skończył regaty na 67 miejscu.

Optimiściarze z Rybnika jechali z zamiarem uzyskania kwalifikacji do Olimpiady Młodzieży i minimum zostało osiągnięte. Do Cypka, który możliwość startu w finale OOM uzyskał już w Gdyni, dołączyli Wojciech i Agnieszka. Marek Składaniec i Igor Fojcik będą walczyć podczas ostatniej eliminacji, która odbędzie się na jeziorze Kierskim koło Poznania.

Biorąc pod uwagę to, że finał OOM odbywać się będzie na zalewie zegrzyńskim, a nasi Optimiściarze dobrze się na tym akwenie czują to można liczyć na dobry start i wyniki. Czeka nas jeszcze sporo pracy żeby te wyniki były jak najlepsze.

Dziękujemy klubowi KŻ Nysa za pomoc w transporcie, oraz klubowi WTW Warszawa za czarter pontonu i gościnność na terenie ich klubu.