Pierwsza eliminacja do "OOM" w klasie Laser 4.7 - Szczecin.

W miniony weekend (3-5.06.2011) na Szczecińskim Małym Dąbiu rozegrana została pierwsza eliminacja do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4.7 - "Puchar Dyrektora Centrum Żeglarskiego w Szczecinie". Czterech z pośród dziesięciu startujących zawodników TS Kuźnia wywalczyło "kwalifikację": Tymoteusz Radecki - w grupie Open, Rafał Winecki i Maciej Nowara - w grupie chłopców, oraz Julia Stefaniak, która wygrała regaty w konkurencji dziewcząt.

Zawodnicy w tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży (regaty rangi Mistrzostw Polski) w klasie Laser 4,7 rywalizują w trzech oddzielnych grupach: grupa Open (chłopcy i dziewczyny do 15 lat), grupa dziewcząt (do lat 17) oraz grupa chłopców (do lat 17). Wizytę w Szczecinie rozpoczęliśmy krótkim treningiem w czwartkowe popołudnie, miło było popływać na akwenie, na którym panowały stabilne warunki wietrzne zarówno pod względem siły jak i kierunku. Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski, co zaowocowało już w pierwszy dzień regat - warunki wietrzne były identyczne jak dnia poprzedniego. Bilans całej grupy oceniliśmy dodatnio, jednak oczywiście pojawiły się rażące błędy i elementy, które wymagały poprawy, między innymi starty. Kolejny dzień to dwa wyścigi przy wietrze nie przekraczającym 3m/s, mniejszy wiatr i niestabilny jego kierunek dla naszych zawodników był bardzo pomocny i okazało się, że słabo wiatrowy początek sezonu teraz zaowocował. Wyścigi w swoich grupach wygrała Julka Stefaniak i Tymek Radecki, inni zawodnicy również ścigali się na dobrym poziomie. W niedzielę rozegrano jeden wyścig w loteryjnych warunkach wietrznych. Ostatecznie po sześciu z dziewięciu zaplanowanych wyścigów nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: