Artykuły

Po raz drugi dostajemy środki ministerialne z programu "Klub".

Miło nam po­in­for­mo­wać, że nasz wniosek złożony na re­ali­za­cję zadania w ramach pro­gra­mu "KLUB" fi­nan­so­wa­ne­go ze środków Fun­du­szu Rozwoju Kultury Fi­zycz­nej został po­zy­tyw­nie roz­pa­trzo­ny. Sekcji została przy­zna­na kwota 10000 zł na dzia­łal­ność naszego klubu. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za zaufanie i wspar­cie naszych działań oraz naszych młodych że­gla­rzy z TS Kuźnia. Wielkie dzięki! :)

Puchar Arki i Mistrzostwa Polski Juniorów.

Akwen we Władysławowie powraca do łask po dwudziestu paru latach. Gdynścy organizatorzy Pucharu Arki postanowili na wodach otwartego morza zorganizować te zawody. Warunki idealne w trakcie regat i zgrupowań kadr narodowych odbywających sie bezpośrednio przed zawodami. Skorzystaliśmy treningowo na walorach akwenu. Same regaty zaś dobre dla Kasi Harc, która zajęła 3 miejsce i jako trzecia skończyła eliminacje do ME i MŚ! Bartek Mierzwa zakończył na solidnym 8 m. Reszta? Kacper Błaszczyk 7m w Mistrzostwach Polski Juniorów. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na medal ... ale drugi w eliminacjach do ME! Maciek Jachymski na Radialu 22m,  Igor Labocha 27m, Marcin Kozubowicz 31 m. Gratulacje!

Puchar Burmistrza Pszczyny 2017

Zwycięstwo Hani Koczar, Karoliny Tomczyk i Roberta Szymańskiego, Iga Marcisz na 3 stopniu podium:)! Tak zakończyły się zmagania naszej 25 osobowej reprezentacji w regatach o "Puchar Burmistrza Pszczyny" które rozegrane zostały w miniony weekend na Zalewie Łąckim!:) 
W regatach oprócz grup regatowych dzielnie walczyli nasi najmłodsi zawodnicy Szkółki Argos! Dla niektórych był to pierwszy start w regatach żeglarskich, mimo ciężkich warunków pogodowych świetnie sobie poradzili!
Gratulujemy wyników i wytrwałości;)

Puchar Warszawy

Kolejne regaty za nami. Mamy się czym pochwalić. Hania Koczar trzecia z dziewczyn w gr. A, Karolina Tomczyk szósta z dziewczyn w gr.B, Igor Tomczyk piętnasty z chłopców w gr.B. Startowakło stu czterdziestu ośmiu zawodników i zawodniczek z całego kraju. Brawo dla wszystkich i podziękowania dla Asi za wsparcie logistyczne :)

Puchar PZŻ - Krynica Morska.

Następnym sukcesem naszych zawodników zakończyły się regaty o Puchar PZŻ odbywający się po raz drugi na wodach Zalewu Wiślanego. W kategorii juniorskiej w olimpijskim Radialu i Standardzie dwa miejsc na podium znów zajęli Kasia Harc i Kacper Błaszczyk zajmując 3 miejsca. Regaty o tyle były ważne, bo stanowiły II eliminację do Mistrzostw Świata i Europy. Po tych regatach jesteśmy blisko startu w tych mistrzowskich imprezach. Natomiast Marcin Kozubowicz zajął 24 miejsce. Zawodnikom gratulujemy! :) 

Puchar Nysy.

Doskonałe warunki, komplet wyścigów i trzy razy podium dla zawodników grupy Laser 4.7 w nyskich regatach. W Radialu wygrał Maciek Jachymski. Trzecie miejsca zajęli Zuzia Widomska i Igor Labocha w 4.7. Teraz przed nami wyjazd na Puchar PZŻ do Krynicy Morskiej. Zawodnikom gratulujemy! :)

Puchar Polski Centralnej - Zegrze.

Pierwsze "poważniejsze" regaty zaliczone. Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy oraz do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rewelacyjnie Kasia Harc i Kacper Błaszczyk, którzy zdobyli kolejno 3 i 2 miejsce w olimpijskim Radialu i Standardzie. Pierwszy krok do mistrzostw zrobiony! Nieco gorze poszło naszym zawodnikom 4.7. Falstarty i dyskwalifikacje za błędy raczej nie pozwoliły na zajęcie dobrych lokat. Kasia także wygrała w fun race wespół z Kacprem Stanisławskim z Gdyni. Pogoda wiatrowa pozwoliła rozegrać komplet 9 ciu wyścigów. Gratulacje dla zawodników :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik