Artykuły

Puchar Nysy.

W ubiegły weekend cała grupa optimistów wybrała się rodzinnie na regaty organizowane przez KŻ Nysa. Jak już tradycja pokazuje jest to świetny rodzinny wyjazd w którym uczestniczą nie tylko zawodnicy i trener ale spora grupa KOR-owców. Kolejny raz w tych regatach wygrał Cyprian Błaszczyk (gr.A), a jego młodszy brat - Kacper Błaszczyk -  pokonał wszystkich konkurentów w grupie B i kolejny rower pojechał do Rybnika. Drugie miejsce w grupie A zajął Wojciech Bartoniek, który do końca walczył o zwycięstwo, trzecie miejsce zajął zawodnik UKŻ Horn Kraków Maciej Jedliński. Trzecie miejsce ogólnie i drugie wśród dziewczyn grupy B zajęła Agata Nowara, trzecia z dziewczyn była Katarzyna Harc.

Już po eliminacjach do Mistrzostw Europy dla Lasera 4.7.

Trzy eliminacje już za nami. Rybnik, Gdynia i Puck. Dwa najlepsze rezultaty z trzech są liczone do rankingu. Po tych eliminacjach nasi żeglarze zajmują następujące miejsca: Julia Stefaniak - 3m, Cezary Herbeć - 9m, Maciej Nowara - 16m, Rafał Winecki - 24m, Krzysztof Malich - 35m, Tymek Radecki - 37m. Teraz czekamy na przydział miejsc dla Polski w tej prestiżowej imprezie żeglarskiej. Mistrzostwa Europy odbędą się w holenderskim Workum w dniach 6-14 lipiec.

Puchar YKP Gdynia

W Gdyni, w dniach 20-22.05.2011 r. odbyły się regaty o Puchar YKP Gdynia w kl. Optimist. Były one jednocześnie I eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i III eliminacją do MŚ i ME 2011. Zarówno w piątek jak i niedzielę nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. Tylko w sobotę przy słabym wietrze 3-5 m/s i dużej fali udało się przeprowadzić  4 wyścigi. W tych szalenie trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Cyprian Błaszczyk który zajął 14 miejsce, jednocześnie uzyskując kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Regaty jako Eliminacje do MŚ i ME niestety nie będą liczone do rywalizacji z powodu małej ilości biegów.

Memoriał Ottona Weilanda - Charzykowy 13-15.05.2011

W niedzielę 15 maja zakończyły się regaty o "Memoriał Ottona Weilanda". Są to jedne z największych imprez śródlądowych w Polsce. Regaty odbyły się w dniach 13-15 maj 2011 roku, a na starcie stanęło aż 156 zawodników z klubów żeglarskich z całej Polski.  Warunki wietrzne w pierwszym i ostatnim dniu były bardzo dobre, tylko w sobotę słabszy wiatr uniemożliwił rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Zawodnicy rybnickiego klubu w pierwszym tak silnie obsadzonym starcie grupy B zajęli następujące miejsca: Agata Nowara 20m, Martyna Malich 54m, Szymon Tomczyk 63m.

II Eliminacja do MŚ i ME - Puchar Pucka

Regaty o Puchar Pucka jak przystało na range takiej imprezy zostały zorganizowane na najwyższym poziomie. Wiatr dopisał znakomicie i przez trzy dni udało się rozegrać komplet 9 wyścigów. Można by ponarzekać na niska temperaturę, ale tak jest zazwyczaj w Pucku o tej porze roku. W stawce 131 zawodników najlepiej wypadł Cyprian Błaszczyk - 21 miejsce. Bardzo dobre 29 miejsce Wojciecha Bartońka pomimo falstartu na czarnej fladze, które wykorzystało jedyna "odrzutkę" w regatach. Agnieszka Dubiel jak na swoje mozliwości odnotowała bardzo słaby wynik zajmując 70 miejsce. Natomiast najmłodszy w grupie A, który debiutował na tak trudnym akwenie wśród bardziej doświadczonych zawodników Marek Składaniec był 118.

Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Obrony Kraju 7-8.05.2011 r

Wszystkie wymogi regat rangi "mistrzowskiej" zostały spełnione w miniony weekend na Dzierżnie w Otwartych Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju, w klasach Laser 4,7 oraz Optimist. Dużo słońca, dużo wiatru, sprawnie rozegrane wszystkie z zaplanowanych 7 wyścigów. Najlepiej wypadł Rafał Winecki zajmując 2 miejsce w klasie Laser 4,7. Na podium stanęły również dziewczyny: Paulina Harc - 2 m. w konkurencji Laser 4,7 dziewcząt oraz Martyna Malich - 2m. w klasie Optimist gr. B. 


Puchar Arki - Laser 4.7.

Było wietrznie, słonecznie, falowo i ... zimno. Wiatr przez trzy dni regat w granicach 5-8 m/s. Od morza jeszcze czuć sporo chłodu. W drugiej eliminacji do Mistrzostw Europy najlepiej wypadł Cezary Herbeć zajmując 12 pozycję. Maciek Nowara 17 m, Julka Stefaniak 19 m (4 wśród dziewcząt) i Rafał Winecki 27 miejsce.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik