Artykuły

Kończymy sezon regatowy 2011.

Już w przyszły weekend spotykamy sie pożegnać mijający sezon regatowy 2011. Będzie to czas na podsumowanie żeglarskiego roku, wręczenie nagród, wyróżnień i podziekowań. W tym roku ścigalismy się w dwóch klasach - Optimist i Laser na poziomie regat regionalnych, krajowych, mistrzowskich (OOM, MPJ) oraz Mistrzostw Europy w czterech grupach treningowych. Odbyły się cztery kursy na stopień żeglarza jachtowego. Zakończenie uczcimy tradycyjnie regatami! Program w załączeniu.

Ostatnie w sezonie regaty "Puchar Rybnika".

W bardzo zróżnicowanych warunkach przyszło ścigać się żeglarzom podczas rybnickich regat. Siła wiatru jak i jego kierunek bardzo sie zmieniały jak aura nad rybnickim jeziorem. Komisji regatowej udało się przeprowadzić 5 wyścigów i 4 dla Optimista. Na podium regat nasi zawodnicy: Agnieszka Dubiel, Kasia Harc, Martyna Malich, Agata Nowara, Wojciech Bartoniek, Marek Składaniec (wszyscy Optimist) oraz Julia Stefaniak i Cyprian Błaszczyk (Laser 4.7). Mamy także nowych medalistów Otwartych Mistrzostw Śląska w klasie Laser 4.7 - srebrne medale dla Julii Stefaniak i Cypriana Błaszczyka oraz zwyciezców Interpucharu! Wyniki w załączeniu.

Puchar Rybnika 2011.

W dniach 07-09,10,2011 na wodach jeziora rybnickiego odbedą się kolejne regaty o Puchar Rybnika w klasach Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Europa i Ok dinghy. Będzie to jednocześnie zakończenie cyklu regat o Interpuchar, a także Mistrzostwa Ślaska dla klasy Laser 4.7. Na starcie pojawia się także żeglarze zza południowej granicy. Regaty kończące sezon regatowy w Polsce. Namiary na zakwaterowanie i wyżywienie oraz zawiadomienie o regatach podaje w załączeniu (czytaj artykuł). Zapraszamy na jesienne ściganie do Rybnika! ;)

Ogólnopolskie Regaty o "Puchar Ziemi Sądeckiej - Struga Cup"

Do ostatniej chwili decyzja o rozegraniu regat w Znamirowicach wisiała na włosku z powodu niskiego stanu wody. Tuż przed regatami wody przybyło na tyle, aby zawody rozegrano. Dla grupy B były to ostatnie regaty o współczynniku 1.6 do Pucharu Polski, należało się więc spodziewać silnej konkurencji z całej Polski. Poza kilkoma zawodnikami z północnych województw stawiło się też całe południe i na starcie tej grupy stanęło 43 zawodników. Tym razem na podium nie stanął żaden zawodnik z Rybnika, ale tuż poza na czwartym miejscu byli Kacper Błaszczyk wśród chłopców i Martyna Malich wśród dziewczyn. W mniej licznej, ale również aktywnie rywalizującej grupie A wygrał bezkonkurencyjnie Wojciech Bartoniek, na trzecim miejscu rywalizację zakończył Marek Składaniec.

Regaty Piastowskie, Crewsaver Cup, Międzynarodowe Mistrzostwa NSKO, I el. MŚ, ME 2012

W tym roku regaty w Kamieniu Pomorskim przywitały sztormowymi warunkami 256 żeglarzy z wielu krajów Europy, m.in. Niemiec, Finlandii, Szwecji, Rosji, Estonii, Litwy. Bardzo silne warunki wietrzne trwały jednak tylko w dniu pomiarowym i pozostałe trzy dni ścigania odbyły się przy wietrze do 8m/s. Rozegrano osiem wyścigów, z czego pięć eliminacyjnych. Ostatni dzień zmagań to podział na grupy - złotą, srebrną i brązową. W najlepszej złotej grupie znalazł się Wojciech Bartoniek, który ostatecznie ukończył regaty na dobrym 67 miejscu.

Puchar Wójta Chełm Śl. - 2011.

W ubiegły weekend na jeziorze Dziećkowice odbyły się regaty o Puchar Wójta Chełm Śl., które także były Mistrzostwami Śląska dla klas Optimist grupa "A" i "B", Europa, Cadet i 420, a także Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików dla Optimiściarzy do lat 12. Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach Optimist, Europa, Laser 4.7 oraz nasz UKS w Błękitnych Żaglach. Mamy nowych medalistów MMM i MŚ!

Puchar Beskidów - Tresna 2011.

W pięknym krajobrazie Beskidów na jeziorze Żywieckim odbyła sie trzecia edycja Interpucharu. Cztery wyścigi bez odrzutki przy słabym wietrze pozwoliły wyłonić zwycięzców klas: Optimist "B" i "A", Europa i Laser 4.7. Podium w większości konkurencji już tradycyjnie zajmowali zawodnicy naszego klubu. Były to także regaty, na których rodzinnie i miło spędziliśmy czas.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik