Artykuły

Ostatnie w sezonie regaty "Puchar Rybnika".

W bardzo zróżnicowanych warunkach przyszło ścigać się żeglarzom podczas rybnickich regat. Siła wiatru jak i jego kierunek bardzo sie zmieniały jak aura nad rybnickim jeziorem. Komisji regatowej udało się przeprowadzić 5 wyścigów i 4 dla Optimista. Na podium regat nasi zawodnicy: Agnieszka Dubiel, Kasia Harc, Martyna Malich, Agata Nowara, Wojciech Bartoniek, Marek Składaniec (wszyscy Optimist) oraz Julia Stefaniak i Cyprian Błaszczyk (Laser 4.7). Mamy także nowych medalistów Otwartych Mistrzostw Śląska w klasie Laser 4.7 - srebrne medale dla Julii Stefaniak i Cypriana Błaszczyka oraz zwyciezców Interpucharu! Wyniki w załączeniu.

Puchar Rybnika 2011.

W dniach 07-09,10,2011 na wodach jeziora rybnickiego odbedą się kolejne regaty o Puchar Rybnika w klasach Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Europa i Ok dinghy. Będzie to jednocześnie zakończenie cyklu regat o Interpuchar, a także Mistrzostwa Ślaska dla klasy Laser 4.7. Na starcie pojawia się także żeglarze zza południowej granicy. Regaty kończące sezon regatowy w Polsce. Namiary na zakwaterowanie i wyżywienie oraz zawiadomienie o regatach podaje w załączeniu (czytaj artykuł). Zapraszamy na jesienne ściganie do Rybnika! ;)

Ogólnopolskie Regaty o "Puchar Ziemi Sądeckiej - Struga Cup"

Do ostatniej chwili decyzja o rozegraniu regat w Znamirowicach wisiała na włosku z powodu niskiego stanu wody. Tuż przed regatami wody przybyło na tyle, aby zawody rozegrano. Dla grupy B były to ostatnie regaty o współczynniku 1.6 do Pucharu Polski, należało się więc spodziewać silnej konkurencji z całej Polski. Poza kilkoma zawodnikami z północnych województw stawiło się też całe południe i na starcie tej grupy stanęło 43 zawodników. Tym razem na podium nie stanął żaden zawodnik z Rybnika, ale tuż poza na czwartym miejscu byli Kacper Błaszczyk wśród chłopców i Martyna Malich wśród dziewczyn. W mniej licznej, ale również aktywnie rywalizującej grupie A wygrał bezkonkurencyjnie Wojciech Bartoniek, na trzecim miejscu rywalizację zakończył Marek Składaniec.

Regaty Piastowskie, Crewsaver Cup, Międzynarodowe Mistrzostwa NSKO, I el. MŚ, ME 2012

W tym roku regaty w Kamieniu Pomorskim przywitały sztormowymi warunkami 256 żeglarzy z wielu krajów Europy, m.in. Niemiec, Finlandii, Szwecji, Rosji, Estonii, Litwy. Bardzo silne warunki wietrzne trwały jednak tylko w dniu pomiarowym i pozostałe trzy dni ścigania odbyły się przy wietrze do 8m/s. Rozegrano osiem wyścigów, z czego pięć eliminacyjnych. Ostatni dzień zmagań to podział na grupy - złotą, srebrną i brązową. W najlepszej złotej grupie znalazł się Wojciech Bartoniek, który ostatecznie ukończył regaty na dobrym 67 miejscu.

Puchar Wójta Chełm Śl. - 2011.

W ubiegły weekend na jeziorze Dziećkowice odbyły się regaty o Puchar Wójta Chełm Śl., które także były Mistrzostwami Śląska dla klas Optimist grupa "A" i "B", Europa, Cadet i 420, a także Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików dla Optimiściarzy do lat 12. Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach Optimist, Europa, Laser 4.7 oraz nasz UKS w Błękitnych Żaglach. Mamy nowych medalistów MMM i MŚ!

Puchar Beskidów - Tresna 2011.

W pięknym krajobrazie Beskidów na jeziorze Żywieckim odbyła sie trzecia edycja Interpucharu. Cztery wyścigi bez odrzutki przy słabym wietrze pozwoliły wyłonić zwycięzców klas: Optimist "B" i "A", Europa i Laser 4.7. Podium w większości konkurencji już tradycyjnie zajmowali zawodnicy naszego klubu. Były to także regaty, na których rodzinnie i miło spędziliśmy czas.

Mistrzostwa NSKO grupy B, XXVII Regaty Pomarańczowe im. M. Skubija

Ostatni weekend wakacji to tradycyjnie najważniejsza impreza dla młodszych adeptów żeglowania na optimiście, czyli grupy B. 27. edycja tych regat kolejny raz odbyła się w Siemianach nad najdłuższym jeziorem Polski - Jeziorakiem. W regatach tych wzięło udział 187 zawodników z całej Polski. Przez 4 dni udało się rozegrać 9 wyścigów. Mistrzem Polski NSKO grupy B został zawodnik z zaprzyjaźnionego klubu z południa Szymon Urzędowski z KS Wiaterni Nowy Targ. 

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik