Artykuły

Srebrny Żagiel Optimista

Na przełomie lipca i sierpnia śmietanka Optimista zebrała się w Kiekrzu pod Poznaniem. Regaty o Srebrny Żagiel Optimista rozegrane zostały 38 rok z rzędu. W imprezie wzięło udział 289 zawodników z całej polski. Impreza jak zawsze przeprowadzona została wzorowo, zarówno na wodzie jak i na lądzie. Żeglowaliśmy 2 dni, w grupie B rozegrano 5 wyścigów. Kiekrz standardowo zaserwował nam żeglarskie szachy z którymi nie wszyscy potrafili sobie poradzić;) Zawodnicy ścigali się o kolejne punkty do rankingu Pucharu Polski oraz o cenne nagrody. Tradycyjnie nikt z Kiekrza nie wyjechał z pustymi rękami;) Dodatkową atrakcją dla dzieci;) był wyścig Trenerów rozegrany w sobotnie popołudnie:)))  


Mistrzostwa Europy!

W Gdyni w ramach Volvo Gdynia Sailing Days odbyły się Mistrzostwa Europy klasy Laser 4.7. W regatach startowali także zawodnicy naszej sekcji. Warunki pogodowe przeplatały wiatry słabe z silnymi i pozwoliły rozegrać komplet 12 wyścigów! Jak na Gdynię to dość niebywałe! ;) Podobnie do warunków nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem. Trafiały się wyścigi lub też fragmenty biegów bardzo dobre, ale także notowaliśmy "obsuwy" w biegach. Zdecydowanie widać chęci, ale brak startów w regatach Pucharu Europy i w stawce zawodniców zagranicznych niestety odbija się na wynikach. Ale ... wynik Kasi Harc - 10 miejsce U16 przy kilku wpadkach jest wynikiem ciekawym i widać, że Kasia lubi silny wiatr. Reszta na następujących pozycjach Kacper Błaszczyk 23 srebrna grupa, Kacper Nowak 38 srebrna, Maciek Jachymski 10 brązowa i Agata Nowara 63 pozycja. Teraz przed nami Olimpiada Młodzieży w tym samym składzie!

Puchar Miasta Gdyni.

Tylko jeden dzień żeglowania w regatach eliminacji do Olimpiady z trzech zaplanowanych. Powód? Brak wiatru! Tylko trzy wyścigi i koncert falstartów naszych zawodników. Kasia Harc i Kacper Błaszczyk falstartowali po dwa razy do tego Kacper Nowak i Krzysztof Malich. Przy 3 wyścigach nie ma najmniejszych szans na walkę o dobrą lokatę. W tych regatach warte odnotowania są wyniki Agaty Nowara - 12m i Maćka Jachymskiego - 16m. Niestety Agacie i Martynie Malich brakło nieco punktów do olimpijskiej nominacji. Już za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy Lasera 4.7 w Gdyni!

Kacper Sailor - regaty w Poraju.

Następne regaty naszej Południowej Ligi Optimista i Lasera odbyły się w Poraju. To już trzeci raz po dłuższej przerwie w organizacji tych zawodów. Z naszego klubu pojawiła się tam szeroka kadra Optimista i Lasera. W pierwszy dzień zaliczyliśmy 4 wyścigi ale ... fatum niedzieli pozostaje w dalszym ciągu. W tym dniu niestety wiartu nie było. Tym razem podium zaliczyli w Optimiście Hania Koczar - 3m ogólnie i 1 wśród dziewcząt oraz w Laserze Radialu Krzysztof Malich zajmując 3 miejsce. Gratulujemy! :)

Kasia Harc wygrywa eliminacje w Warszawie!

Druga eliminacja do Olimpiady Młodzieży odbyła się na Zalewie Zegrzyńskim. Żeglowaliśmy w czterech flotach Lasera 4.7. Panowały raczej słabe i bardzo zmienne warunki wietrzne. W swojej konkurencji dominowała Kasia Harc wygrywając eliminację! Nominacje także otrzymali Kacper Błaszczyk zajmując 9 pozycję, Maciej Jachymski 10m, którego wynik jest miłą niespodzianką (wygrał jeden z biegów) oraz Kacper Nowak 16m. W ostatniej eliminacji przyjdzie jeszcze walczyć o OOM Martynie Malich i Agacie Nowara.  Mamy nadzieję, że w Olimpiadzie wystartujemy w komplecie. Gratulujemy zawodnikom! :)

Puchar Burmistrza Pszczyny

Południowa Liga Żeglarska - ciąg dalszy! Kolejne zwycięstwo Krzyśka Malicha w klasie Laser Radial, podium również dla Marcina Kozubowicza i Kasi Harc w Laserze 4,7. Na regatach w Pszczynie wystartowało aż 24 zawodników naszej sekcji! W tym 17 Optimiściarzy! Swój debiut zaliczyły dzieciaki Szkółki Optimist, wszystkim już znane "Argosy";)

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Kasia druga!

Tradycyjnie regaty odbywały się w Pucku. Przywitała nas kapryśna pogoda z nawałnicami i porwistym wiatrem. Dwa razy musieliśmy schodzić z wody alarmowo. W tych zmiennych warunkach dobrze dawała sobie radę Kasia Harc zajmując świetną 2 pozycję! Dobrze też żeglował Kacper Błaszczyk i Kacper Nowak zajmując kolejno 9 i 11 miejsce. Regaty były kolejną eliminacją do Mistrzostw Europy dla lasera 4.7, które w tym roku żeglujemy w Gdyni. Na mistrzostwa wybieramy się 5 osobowym składem. Fajnie, że jest forma i zawodnicy żeglują w ścisłej czołówce swoich konkurencji! Gratulacje! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik