Artykuły

Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2015!

Ruszamy z zapisami na „Żeglarską Szkółkę Wakacyjną 2015”! W tym roku mamy dla Was  4 turnusy, na których będziemy prowadzić nabór do naszej sekcji żeglarskiej. Jest to pierwszy krok do żeglarskiego „sportu”.  Każdego roku spośród uczestników wakacyjnych zajęć wybieramy chętnych do najmłodszej grupy regatowej Optimist. Zajęcia prowadzą aktualni trenerzy sekcji, byli zawodnicy, medaliści Mistrzostw Polski.   

http://zagle.rybnik.pl/zeglarstwo/polkolonie/

Otwarte Mistrzostwa Polski LOK

Zawodnicy TS Kuźnia Rybnik w weekend wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Polski LOK, Regaty na Dzierżnie to druga w tym sezonie impreza z cyklu Południowej Ligi Żeglarskiej. Prognozy już przed weekendem przepowiadały rewelacyjne ściganie i tak też się stało. Przy bardzo dobrych warunkach wietrznych udało się rozegrać 5 wyścigów we wzystkich startujących klasach. W każdej konkurencji mieliśmy również naszych reprezentantów na podium! W swoich konkurencjach w klasie Optimist 1m wywalczyła Hania Koczar, 2m - Igor Labocha, 3m Ela Smyczek. W klasie Laser 4.7, 1m Kacper Błaszczyk, 2m Kasia Harc na 3m regaty zakończyła Martyna Malich!

Śląski Puchar Optimista

Grupa Optimist na dobre rozpoczęła sezon regatowy 2015! W miniony weekend dwunastu naszych zawodników wzięło udział w pierwszej imprezie zaliczanej do Pucharu Polski w klasie OPP. Śląski Puchar Optimista jak co roku odbywał się na wodach Zalewu Rybnickiego. Frekwencja dopisała, na starcie stanęło ponad 100 najmłodszych żeglarzy z całej polski, pojawiły się również ekipy z zagranicy. Po 3 rozegranych wyścigach w bardzo trudnych warunkach pogodowych regaty wygrał Leon Gniadek w gr. B oraz Mateusz Krasowski w gr.A. Najlepszy z naszych reprezentantów Igor Labocha zdobył 10 m.

Firma "ARGOS Inwest" razem z naszą szkółką! :)

Teraz już oficjalnie możemy obwieścić, że w tym roku firma Argos Inwest będzie wspierać żeglarstwo naszych najmłodszych żeglarzy. Jak zauważyliście już jesteśmy wyposażeni w nowe kapoki Argos! :) Pojawiają się już pierwsze reklamy. Czekamy na nowe żagle dla całej szkółki! Chcemy wypełnić pustkę po poprzednim żeglarskim programie Nivea Błękitne Żagle. Niebawem niebieskie żagle zastąpią Argosy ;) Życzymy wszystkim zainteresowanym udanej współpracy i serdecznie dziękujemy patronom naszych najmłodszych za zainteresowanie i pomoc! :)

Rybnickie Regaty Żeglarskie już za nami.

Sezon regatowy w Polsce zainaugurowany! Pierwsze zawody na naszym akwenie "Rybnickie Regaty Żeglarskie" odbyły się w idealnych warunkach pogodowych. Na starcie pojawili się liczni zawodnicy z całej Polski. Regaty te to także początek Południowej Ligi Lasera! Na podium regat stanęli żeglarze rybnickiej sekcji TS Kuźnia Rybnik. Drugie miejsce w klasie Optimist zajęła Hania Koczar, trzecie Igor Labocha, natomiast w klasie Laser 4.7 drugie miejsce przypadło Kacprowi Błaszczykowi. Tuż za podium znaleźli się Robert Szymański i Krzysztof Malich. Naszym zawodnikom gratulujemy! :) Nasze regaty wsparli: Fundacja EDF Polska i Miasto Rybnik. W załączeniu wyniki regat.

Rybnickie Regaty Żeglarskie 10-12.04.2015.

Ruszamy z nowym sezonem regatowym tradycyjnie w Rybniku! Pierwsze zawody w kraju na naszym jeziorze odbędą się w dniach 10-12.04.2015. Ścigamy się w klasach: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Europa i Ok dinghy. Zawody te są także startem II edycji naszej młodej Południowej Ligi Lasera i Optimista. Podajemy Państwu namiary na miejsce organizacji regat (zakwaterowanie i wyżywienie) ośrodek Stodoły tel. 32/7391620. Tych, którzy nie wybierają się na Gardę serdecznie zapraszamy do Rybnika! Zmiana w zawiadomieniu! Klasy Optimist i OK dinghy ścigają się od soboty!!!

Przekaż 1% na Fundację EDF Polska.

Kończy się czas roz­li­czeń z fi­sku­sem. Z na­leż­ne­go Urzę­do­wi Skar­bo­we­mu podatku mogą Państwo od­li­czyć 1% i prze­ka­zać na rzecz Fun­da­cji EDF Polska, która od 2006 roku należy do grona or­ga­ni­za­cji pożytku pu­blicz­ne­go. ​Chcieli­by­śmy w tym miejscu po­dzię­ko­wać za za­ufa­nie i uznanie dla naszej dzia­łal­no­ści, czego wyrazem były liczne wpłaty 1% podatku, jakich do­ko­na­li­ście Państwo w latach ubie­głych. ​Jeśli zde­cy­du­je­cie Państwo prze­ka­zać 1% na rzecz Fun­da­cji w ze­zna­niu po­dat­ko­wym za rok 2014 w od­po­wied­niej rubryce (poz 131) for­mu­la­rza PIT 37 należy wpisać numer KRS: 0000 204 954, na­to­miast w pozycji 133 - sekcja że­glar­ska.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik