Artykuły

Złota Agnieszka!

Dwa bardzo ważne starty już za Agnieszką Dubiel! Mistrzostwa Świata Juniorów i Olimpiada Mlodzieży. Można by rzec, że dwa razy złoto. W MŚJ Agnieszka zaczęła rewelacyjnie od dwóch trzecich miejsc i później wysokie wyniki pozwoliły zawodniczce na rywalizację w złotej grupie. Ostatecznie Agnieszka zajęła 24 miejsce. W niedzielę natomiast zawodniczka odebrała swój upragniony złoty medal olimpijski. Po dwóch srebrnych przyszedł czas na złoto!!! Do tej pory Agnieszka jest bezsprzecznym liderem konkurencji Lasera 4.7 w Polsce. Po OOM czas na olimpijskiego Radiala i już za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy Eurosaf. Agnieszka - gratulujemy sukcesów! :)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Puck 2014.

Za nami kolejne zmagania Olimpijskie. W Pucku Województwo śląskie reprezentowało 20 zawodników z 5 klubów. Rozegrano komplet 10 wyścigów przy słabym wietrze. Nasza w tym ekipa liczyła 10 zawodników. Oprócz sukcesu Agnieszki także Kasia Harc zajęła 9 miejsce i gdyby nie jeden pechowy punkt byłoby szóste! Na miejscach punktowanych znależli się także Kacper Nowak - 16m, Marcin Kozubowicz -19m, Kacper Błaszczyk - 20m. Całej ekipie gratulujemy! :) wyniki regat możemy zobaczyć na stronie organizatora: http://moksir.puck.pl/PL/wyniki_2014.html

Puchar Europy - Dziwnów.

Sukcesem dla Agnieszki Dubiel zakończyły się sztormowe i morskie regaty o Puchar Europy w Dziwnowie. Były one o tyle trudne, że na akwenach typowo morskich bardzo rzadko startujemy. Agnieszka wygrała konkurencję juniorską już w Laserze Radialu kwalifikując się tym samym do regat o Mistrzostwo Europy Juniorów Eurosaf, które odbędą się w Gdyni. Już niebawem Agnieszka pojedzie na zgrupowanie kadry narodowej przed startem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Dziwnowie. Agnieszce gratulujemy! :) Warte odnotowania także jest 2 miejsce naszego byłego zawodnika Cypriana Błaszczyka w Laserze 4.7!

Puchar Miasta Gdyni.

Ostatnia już eliminacja do Olimpiady za nami. Na wodach zatoki gdańskiej rywalizowaliśmy o następne nominacje. Pierwsze dwa dni bez wiatru i bez startów niestety. Ostatni dzień na siłę w bezwietrzu i tak naprawdę tylko jeden wyścig był przeprowadzony przy "normalnyuch" warunkach wietrznych. Dobry rezultat odnotowała Kasia Harc zajmując wysoką 4 lokatę oraz Agnieszka Dubiel plasując się na 5 miejscu ale z wliczonym niestety falstartem. Nominacje do startu w Olimpiadzie zdobyli: Tomek Pierzchała, Krzysztof Malich, Marek Składaniec i Marcin Kozubowicz. Gratulujemy! :)

Zgrupowanie Kadry Młodzików - Międzybrodzie 2014

Tredycyjnie Śląska ekipa Optimist spotkała się w Międzybrodziu. Po raz 7 lipcowe zgrupowanie kadry młodzików odbyło się "między górami". Jak co roku w akcji uczestniczyła większość południowej stawki w klasie Optimist. Pod okiem kadrowych trenerów  żeglarskie umiejętności szlifowała czwórka naszych zawodników: Ela, Rober, Igor i Grześ. Zgrupowanie zakończyły regaty zorganizowane z okazji "Międzybrodzkich Dni Morza" ;) Świetnie wypadł Igor zajmująć 2 miejsce! Ela 7m. Rober i Grześ wywalczyli swoje życiowe wyniki zajmując miejsca na podium w klasyfikacji do lat 11. Gratulujemy wyników!

Zdobywamy dalsze punkty w Poraju.

Znów świetne warunki, fajna atmosfera i dużo ścigania i żeglarskie efekty. II regaty o Puchar Kacper Sailor odbyły się w Poraju. III edycja naszej młodej Ligi Południowej. Regaty w swoich konkurencjach wygrali bezbłędna Agnieszka Dubiel i Kacper Nowak! W pierwszej trójce także uplasowali się Kasia Harc, Ela Smyczek, Marcin Kozubowicz, Maciej Jachymski. Wyróżnieni także zostali Igor Labocha, Krzysztof Malich i Kacper Błaszczyk. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników! :) Następne regaty Ligi południowej we wrześniu, w Tresnej.

Żeglarska Szkółka Wakacyjna.

Ruszamy z zapisami na „Żeglarską Szkółkę Wakacyjną”! W tym roku mamy dla Was  5 turnusów, na których będziemy prowadzić nabór do naszej sekcji żeglarskiej. Jest to pierwszy krok do żeglarskiego „sportu”. Program ułatwia stawianie pierwszych kroków pod żaglami dla dzieci w wieku 7-12 lat. Każdego roku spośród uczestników wakacyjnych zajęć wybieramy chętnych do najmłodszej grupy regatowej Optimist. Zajęcia prowadzą aktualni trenerzy sekcji, byli zawodnicy, medaliści Mistrzostw Polski. Pakiet niezbędnych informacji kliknij „czytaj artykuł” lub w zakładce "szkółka".  Serdecznie zapraszamy! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik