Artykuły

Dominacja Agnieszki w Pucku!

W ubiegły weekend nasz laserowy Team brał udział w regatach "Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, który odbył się na puckiej wodzie. Była to pierwsza eliminacja do Olimpiady. Świetne warunki, silny wiatr i słońce, duże trasy pozwoliły nam dość sporo pożeglować. W konkurencji dziewcząt absolutne zwycięstwo odniosła Agnieszka Dubiel wygrywając bezkonkurencyjnie wszystkie wyścigi! Oczywiście Agnieszka zdobyła nominacje do OOM razem z Kacprem Nowakiem, który zajął premiowane 9 m. Blisko nominacji była także Kasia Harc zajmując 12m w swojej konkurencji. W tej chwili Agnieszka z Julką Stefaniak pracują z kadrą narodową na olimpijskim Radialu przed 2 częścią tych regat. Warte odnotowania także jest zwycięstwo naszego byłego zawodnika Cypriana Błaszczyka lecz już w barwach klubu ze Szczecina! Gratulujemy wszystkim wyników! :)

Memoriał Ottona Weilanda OPP 2014

W niedzielę (11 maja) na Jeziorze Charzykowskim zakończyły się trzydniowe regaty o "Memoriał Ottona Weilanda 2014". Dla naszych zawodników w grupie B było to pierwsze zetknięcie z tak dużą żeglarską imprezą. Prawie 250 zawodników z całej Polski, rewelacyjne warunki wietrzne i wysoki współczynnik regat, zagwarantowały ściganie na najwyższym poziomie i niezastąpione doświadczenia dla całej grupy.

I - Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg

W miniony weekend (2-4.05) odbyły się I - Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg. Rozegrano 9 wyścigów przy silnym wietrze i bardzo niskich temperaturach. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi Optimiściarze, zajmując miejsca na podium w klasyfikacji chłopców i dziewcząt. Hania Koczar 3m, Ela Smyczek 10m, Igor Labocha 3m, Grzegorz Bartoniek 5m. Gratulujemy wyników:)

Zimna i skrajna Gdynia.

Pierwszy ogólnopolski start naszych Laserowców zaliczony w regatach o Puchar Arki. Wyścigi odbyły się przy słabym wietrze i dużej fali tylko w drugim dniu regat. Dwa pozostałe dni to zbyt duży i porwisty wiatr lub całkowite bezwietrze. Wypadliśmy raczej słabo tylko Agnieszka Dubiel żeglowała odważnie. Pierwsze punkty do światowych imprez mistrzowskich zaliczyła jako druga juniorka (5 w klasyfikacji kobiet). U reszty zawodników widać początek sezonu :p Na plus to dwa dni żeglowania w solidnych morskich warunkach.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Życzymy Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz oczywiście mokrego DYNGUSA!;)Wszystkim zawodnikom, rodzicom, sympatykom i żeglarzom żczyczą trenerzy sekcji żeglarskiej TS Kuźnia :)

Agnieszka Dubiel Supertalentem!

Agnieszka Dubiel została nagrodzona w IV Plebiscycie Sportowym Dziennika Zachodniego, tytułem „Sportowy Supertalent 2013”. Wyboru dokonał zespół redakcyjny organizatora na podstawie osiągnięć sportowców Powiatu Gliwickiego.
Oczywiście nie będziemy sie powtarzać za jakie osiągnięcia Aga zdobyła ów nagrodę (patrz poprzedni news). Ponadto uważamy, że nagroda ta jest dość precyzyjnie trafiona ;) Agnieszka jeszcze raz wielkie gratulacje! :)

Agnieszka wyróżniona!

W Knurowie odbyła się uroczysta Gala Sportu i Kultury, na której Prezydent Miasta Pan Adam Rams po raz kolejny wręczył Agnieszce Nagrodę Prezydenta miasta Knurów za wysokie osiągnięcia sportowe w 2013 roku oraz godne reprezentowanie miasta. Przypomnijmy, że Agnieszka w sezonie 2013 wygrała Puchar Polski klasy Laser 4.7, na Olimpiadzie zdobyła srebrny medal i wywalczyła 4 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów już w olimpijskiej klasie Radial. Agnieszka gratulujemy i razem z Prezydentem Knurowa ściskamy Ci mocno dłoń! :)