Artykuły

Dobre żeglowanie na Mistrzostwach Europy. Julka na wyśmienitym 7 miejscu!

Skończyliśmy batalię na Mistrzostwach Europy w Austrii. Na starcie 215 zawodników i 117 zawodniczek nie tylko ze starego kontynentu. Jest sukces! Julka Stefaniak kończy po trudnej końcówce regaty na 7 miejscu, Agnieszka Dubiel w swojej kategorii U16 zajmuje 6 miejsce! Same suche wyniki nie oddają naprawdę dobrego żeglarstwa zawodników naszej sekcji. Gratulujemy!

Mateusz Giemza 14 w Mistrzostwach Polski w klasie Europa.

W pierwszym terminie Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich na starcie pojawił się w klasie Europa nasz zawodnik Mateusz Giemza. Po ciężkim "wejściu" w regaty Mateusz drugą część miał już dobrą. W finałe zajął 14 miejsce. Relacja Mateusza i wyniki w załączeniu.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich "Małopolska 2012"

Druga część finału OOM w klasach Optimist i Cadet miała miejsce na jeziorze Czorsztyńskim w miejscowości Frydman. Klub z Rybnika początkowo miało reprezentować czterech zawodników wyłonionych w eliminacjach ogólnopolskich. Po długich oczekiwaniach do samego końca zakończenia zgłoszeń okazało się, że z list rezerwowych dołączyło jeszcze trzech zawodników i cała siódemka mogła się ścigać w najważniejszych regatach sezonu. Najlepiej wśród chłopców wypadł Wojciech Bartoniek zajmując 24 miejsce, wśród dziewczyn na 29 miejscu uplasowała się Agata Nowara.

Na Mistrzostwach Europy brak wiatru. Julka dalej na 3 miejscu!

W czwartym dniu regat dalej brak wiatru. Chłopcy są juz po czterech wyścigach i przystepują do finałów. Dziewczęta po 2 biegach dalej będą się eliminować. Julka Stefaniak dalej na 3 miejscu! Agnieszka Dubiel w pięknym stylu prowadzi bieg ale niestety przerywają go po drugiej halsówce. Szkoda :( Pozdrawiamy ze słonecznego Neusiedler See - Laser Team.

Julka po drugim dniu Mistrzostw Europy na 3 miejscu!!!

Doskonale jak na razie układają się biegi eliminacyjne dla naszych zawodniczek startujących w ME w Austrii. Julia Stefaniak zajmuje jak dotychczas rewelacyjne 3 miejsce, a Agnieszka Dubiel 20 miejsce!!! W strefie srebrnej znajduje się Cyprian Błaszczyk. Jutro w prognozach bardzo słaby wiatr. Wyniki można śledzić tutaj: http://laser47euro.ycbb.at/results.html

Mamy złoto i dwa srebrne medale w Olimpiadzie Młodzieży!!!

Wielkim sukcesem zakończył się osiemnasty finał Olimpiady Młodzieży rozgrywany na wodach Zatoki Puckiej dla naszych żeglarzy. Po bardzo trudnych regatach Julia Stefaniak zdobywa złoty medal, Agnieszka Dubiel i Cyprian Błaszczyk srebrne medale w klasie Laser 4.7! Nie mamy jeszcze oficjalnych obliczeń ale z pewnością nasza sekcja będzie w czołówce żeglarskich klubów Polski! Gratulujemy :)

35 Srebrny Żagiel Optimista, III eliminacja do OOM.

Podczas trzeciej a zarazem ostatniej eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w ubiegły weekend w Kiekrzu startowała rekordowa stawka Optimistów - gr. A 159, gr. B 198. Najlepszy wynik odnotował Kacper Błaszczyk zajmując 24m. Do Wojciecha i Kacpra, którzy mieli już pewny start na OOM dołączyli Marek Składaniec i Katarzyna Harc. Reszta naszych zawodników jest w rezerwie i czeka do ostatniej chwili na prawo startu.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik