Artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim żeglarzom świąt pogodnych i radosnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz wyczekiwanego tchnienia wiosny ;)

Rybnickie Regaty Żeglarskie.

Tradycyjnie już rozpoczynamy sezon regatowy w Polsce. W dniach 13-15.04.2012 na wodach rybnickiego jeziora ścigać się będziemy w klasach: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Europa i OK dinghy. Pierwsze rybnickie regaty stanowią także eliminacje do Mistrzostw Europy dla klasy Laser 4.7. Na starcie pojawią się także zawodnicy zza południowej granicy. Regaty wspierają Fundacja Elektrowni Rybnik, Spółka Energetyczna Jastrzębie i Miasto Rybnik. Przydatne informacje i zawiadomienie w załączeniu. Zapraszamy!

Aga Dubiel, Martyna i Krzysztof Malich oraz nasi trenerzy wyróżnieni!

W środę 21 marca br. w knurowskim "Kino Scena Kultura" odbyła się "IV Gala Sportu i Kultury" w czasie, której wręczane były wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe osiągnięte przez knurowskich zawodniów w 2011 roku. Jak co roku wyróżnienie to z rąk Prezydenta Knurowa Pana Adama Ramsa odebrała zawodniczka naszego klubu Agnieszka Dubiel (klasa Optimist), do której w aktualnej edycji dołączyło rodzeństwo Martyna Malich (klasa Optimist) oraz Krzysztof Malich (klasa Laser).

Pierwsze wiosenne treningi.

Już w sobotę rozpoczęliśmy nowy sezon regatowy na naszej wodzie. Po przygotowaniu sprzętu zaliczyliśmy dwa krótkie treningi sobotnio niedzielne. Flota laserowa na ten sezon jest dość pokaźna, bo w sekcji będzie trenować dwunastu zawodników na Laserze 4.7 i jeden Radialowiec. W Olimpiadzie Młodzieży zaś rywalizować będziemy w czterech laserowych konkurencjach.

Przekaż 1% podatku na Fundację Elektrowni Rybnik.

Zbliża się czas roz­li­czeń z fi­sku­sem. Z na­leż­ne­go Urzę­do­wi Skar­bo­we­mu podatku mogą Państwo od­li­czyć 1% i prze­ka­zać na rzecz Fun­da­cji Elek­trow­ni Rybnik, która od 2006 roku należy do grona or­ga­ni­za­cji pożytku publicznego. ​Chcieli­by­śmy w tym miejscu po­dzię­ko­wać za za­ufa­nie i uznanie dla naszej dzia­łal­no­ści, czego wyrazem były liczne wpłaty 1% podatku, jakich do­ko­na­li­ście Państwo w latach ubie­głych. ​Jeśli zde­cy­du­je­cie Państwo prze­ka­zać 1% na rzecz Fun­da­cji w ze­zna­niu po­dat­ko­wym za rok 2011 w od­po­wied­niej rubryce for­mu­la­rza PIT należy wpisać numer KRS: 0000 204 954. W za­łą­cze­niu jak wy­peł­nić PIT.

Żeglarskie powroty - Mirek Małek i Mateusz Giemza.

W nadchodzącym sezonie na regatowych wodach pojawią się byli zawodnicy naszego klubu! Olimpijczyk z Atlanty, wicemistrz Europy, kilkunastokrotny medalista MP Mirek Małek powraca w charakterze trenera kl. Laser. Powrót do regatowego ścigania zapowiedział także dwukrotny medalista OOM Mateusz Giemza, który swoich sił spróbuje na Europie. Cieszymy się, że tak utytułowani zawodnicy będą nas wspierać doświadczeniem i praktyczną wiedzą! Życzymy powodzenia ;)

Zimowy obóz w Dolni Lomna.

Ferie zimowe to czas wypoczynku i relaksu, ale żeglarska brać zawsze znajdzie sposób do utrzymania formy i intensywnego treningu. W pierwszym tygodniu ferii wybraliśmy się 12 osobową grupą na czeski stok do miejscowości Dolni Lomna. Podobnie jak dwa ubiegłe lata warunki, pogoda oraz sportowa determinacja dopisały.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik