Artykuły

Puchar Starosty Nowotarskiego w klasie Optimist

W ubiegły weekend na zalewie Czorsztyńskim rozegrane zostały regaty dla klasy Optimist A i B. Nasz klub reprezentowało czworo zawodników i każdy z nich odnotował bardzo udany start w tych zawodach. Regaty w grupie A wygrała Agnieszka Dubiel, która była tez pierwsza wśród dziewczyn. Tuż za Agnieszką po zaciętej walce był Wojciech Bartoniek, pierwszy wśród chłopców. Również Marek Składaniec zajął bardzo dobre 6 miejsce. W młodszej grupie B nasz tegoroczny debiutant na Optimiście Szymon Sobik zajął rewelacyjne 6 miejsce a 4 wśród chłopców.

Puchar Polski Centralnej - eliminacja do OOM w klasie Laser 4,7.

W ubiegły weekend w Warszawie gr. Laser 4,7 zakończyła drugą eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przy zmiennych warunkach wietrznych, komisja regatowa przeprowadziła 9 wyścigów na akwenie "olimpijskim", dzięki temu udało nam się lepiej poznać lokalne warunki wietrzne i trochę oswoić się z nimi. Nasz klub reprezentowało dziesięciu zawodników, najlepiej wypadła Julia Stefaniak, po walce do ostatniego wyścigu zakończyła regaty w Warszawie na 5 miejscu ex aequo z trzecią i czwartą zawodniczką regat.

Relacja "błękitnych" z przygotowań do rejsu Zawiszą.

Dotarliśmy do Szczecina spokojnie i w miarę szybko. Podróż wszyscy znieśli dobrze, posiłek upolowany w drodze był całkiem smaczny, więc na miejsce dotarliśmy zadowoleni. Punkt docelowy zlokalizowany jest zaraz obok miejskiego boiska piłki nożnej, co bardzo spodobało się dzieciom. Po kolejnym obiedzie na kolację (w ramach kolacji też był obiad) poszliśmy spalić małe co nieco na wspomnianym już boisku. Taka terapia spowodowała długi i twardy sen wśród.... dorosłych :-) Dzieci regenerują się niestety dużo szybciej.

"Łeba Cup" IV Ellimnacje do MŚ i ME

W ubiegły weekend zawodnicy klasy Optimist Grupa A ukończyli Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy regatami w Łebie. Zawody te jako jedyne w roku rozgrywane są na otwartym morzu bałtyckim i oferują głownie dwa typy pogody - albo sztorm i zawody się nie odbywają, albo bardzo mało wiatru przy martwej fali i odczuwalnym prądzie.  Tym razem regaty się odbyły przy słabo wiatrowej pogodzie - 2.5 - 5 m/s. W takich warunkach najlepiej radzili sobie zawodnicy lżejsi z doświadczeniem pływania na morzu. Regatowcy z naszego klubu raczej przeciętnie zakończyli te regaty, jedynie Wojciech Bartoniek kilka razy błysnął i w miarę równo pływał co dało mu 27 lokatę.

Pierwsza eliminacja do "OOM" w klasie Laser 4.7 - Szczecin.

W miniony weekend (3-5.06.2011) na Szczecińskim Małym Dąbiu rozegrana została pierwsza eliminacja do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4.7 - "Puchar Dyrektora Centrum Żeglarskiego w Szczecinie". Czterech z pośród dziesięciu startujących zawodników TS Kuźnia wywalczyło "kwalifikację": Tymoteusz Radecki - w grupie Open, Rafał Winecki i Maciej Nowara - w grupie chłopców, oraz Julia Stefaniak, która wygrała regaty w konkurencji dziewcząt.

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - Puck.

Przed regatami zaplanowaliśmy trzy dni żeglowania. Udał się jeden. Powód ... zbyt silny wiatr :p Przez dwa dni żadna ekipa nie zdecydowała się na zejścię na wodę. Jeden dzień treningu i start w regatach. Takiego Pucka jeszcze nie widzieliśmy! wiart był ale zmieniał się prawie o 180 stopni. Jedna halsówka prawym na boje, druga lewym ... Te warunki nie ułatwiały nam sprawy stąd też wyniki "średnio na jeża". Cezary Herbeć - 26m, Rafał Winecki - 33m, Tymek Radecki - 37m, Krzysztof Malich - 42m. Dobrze, że jedna impreza eliminacyjna idzie do odrzucenia. Wyniki eliminacji w newsie poniżej.

Puchar Nysy.

W ubiegły weekend cała grupa optimistów wybrała się rodzinnie na regaty organizowane przez KŻ Nysa. Jak już tradycja pokazuje jest to świetny rodzinny wyjazd w którym uczestniczą nie tylko zawodnicy i trener ale spora grupa KOR-owców. Kolejny raz w tych regatach wygrał Cyprian Błaszczyk (gr.A), a jego młodszy brat - Kacper Błaszczyk -  pokonał wszystkich konkurentów w grupie B i kolejny rower pojechał do Rybnika. Drugie miejsce w grupie A zajął Wojciech Bartoniek, który do końca walczył o zwycięstwo, trzecie miejsce zajął zawodnik UKŻ Horn Kraków Maciej Jedliński. Trzecie miejsce ogólnie i drugie wśród dziewczyn grupy B zajęła Agata Nowara, trzecia z dziewczyn była Katarzyna Harc.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik