Artykuły

Nikola Ojcowicz wyróżniona przez Prezydenta Rybnika.

Podczas uroczystej gali w urzędzie miasta Rybnika wyróżnieni zostali sportowcy, którzy w 2010 roku osiągnęli wysoki wynik sportowy. W spotkaniu udział wzięli także prezesi klubów sportowych, których barwy reprezentują zawodnicy oraz trenerzy zaproszonych zawodników. Podczas spotkania Prezydent Miasta uhonorował nagrodami pieniężnymi oraz wyróżnieniami 57 rybnickich zawodników, wśród których była nasza zawodniczka Nikola Ojcowicz! Gratulujemy ;)

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011 - podsumowanie

Po rozegraniu 7 z 12 zaplanowanych wyścigów zakończyły się Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7 w Holenderskim Workum. Mistrzynią Europy została Holenderka Maxime Jonker, najlepszy wśród chłopców był Szwajcar Sebastien Schneiter. Najlepsza zawodniczka z naszego klubu Julia Stefaniak zajęła 41 miejsce w rywalizacji dziewcząt. 

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011 - Finały

Rywalizacja na poziomie eliminacji do finałowych wyścigów Mistrzostw Europy w Holenderskim Workum dobiegła końca. W sumie przeprowadzono siedem wyścigów eliminacyjnych przy bardzo zróżnicowanych warunkach wietrznych zarówno pod względem siły jak i kierunku. Julia Stefaniak zakwalifikowała się do złotej grupy dzięki ostatnim trzem bardzo dobrym wyścigom.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7, Workum 2011

Tegoroczne Mistrzostwa mają rangę najliczniejszej imprezy "Laserowej" na świecie z wszystkich, które odbyły się dotychczas. Na starcie stanęło ponad 420 zawodników z 29 państw. Każdy zakątek europy ma tu swoich reprezentantów, trasa regat na bieżąco obserwowana jest ze 150 motorówek, wyścigi "on-line" można obserwować z całego świata dzięki nadajnikom GPS w które wyposażono każdego zawodnika.

Memoriał im. Bolesława Knasieckiego - Europa.

Ubiegły weekend nad jeziorem kierkskim owocował kompletem wyścigów i sporą dawką wiatru. Regaty poprzedzilismy dwoma treningami. Memoriał Bolesława Knasieckiego ściągnął na start wiele klas regatowych, a na jeziorze pojawiło się setki jachtów ... i to w większości tubylców! W regatach tych wystartowali nasi zawodnicy, którzy zajęli: Cypek Błaszczyk, (którego wejście na Europę było pierwszym regatowym epizodem po Optimiście)- 11m, Olaf Duński -17m, Michał Kochański -18m. Regaty wygrał bezkonkurencyjny Marek Kaczmarek z JKW Poznań.

VIII Regaty Żar - Międzybrodzie Bialskie

Pierwszy weekend lipca obfitował dla naszych optimiściarzy w sukcesy oraz bardzo kapryśną i nieprzewidywalną pogodę. A to za sprawą VIII Regat Żar, które odbyły się 2 i 3 lipca na Jeziorze Międzybrodzkim. W grupie A zwyciężyła Agnieszka Dubiel, która była zarówno pierwszą zawodniczką wśród dziewczyn i ogólnie. Na drugim miejscu uplasował się Igor Fojcik, pierwszy wśród chłopców. Piąte miejsce zajął Wojciech Bartoniek. W grupie B rywalizację zdominował Jan Ginkowski z miejscowego klubu, za to wśród dziewczyn wygrała Agata Nowara, trzecia ogólnie. Drugie miejsce wśród dziewczyn zajęła Martyna Malich. Dobry start zaliczyli pozostali B grupowicze - Szymon Tomczyk 6m. Eryk Duński 9m.

Błękitni na wielkich wodach!

Trzynastego czerwca zostaliśmy zaokrętowani na pokład Zawiszy Czarnego, mając w głowach realizację ambitnego planu - podczas 10 dni rejsu mieliśmy wypłynąć ze Szczecina, przez Świnoujście, zawinąć kolenjo do Kopenhagi, Kerteminde, do bornholmskiego portu Ronne, a następnie przez Hel dopłynąć do Gdyni. Plan ten udało się zrealizować w 100% , pozostawiając za sobą 665 mil morskich. Ale po kolei ...

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik