Artykuły

Regaty Piastowskie, Crewsaver Cup, Międzynarodowe Mistrzostwa NSKO, I el. MŚ, ME 2012

W tym roku regaty w Kamieniu Pomorskim przywitały sztormowymi warunkami 256 żeglarzy z wielu krajów Europy, m.in. Niemiec, Finlandii, Szwecji, Rosji, Estonii, Litwy. Bardzo silne warunki wietrzne trwały jednak tylko w dniu pomiarowym i pozostałe trzy dni ścigania odbyły się przy wietrze do 8m/s. Rozegrano osiem wyścigów, z czego pięć eliminacyjnych. Ostatni dzień zmagań to podział na grupy - złotą, srebrną i brązową. W najlepszej złotej grupie znalazł się Wojciech Bartoniek, który ostatecznie ukończył regaty na dobrym 67 miejscu.

Puchar Wójta Chełm Śl. - 2011.

W ubiegły weekend na jeziorze Dziećkowice odbyły się regaty o Puchar Wójta Chełm Śl., które także były Mistrzostwami Śląska dla klas Optimist grupa "A" i "B", Europa, Cadet i 420, a także Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików dla Optimiściarzy do lat 12. Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach Optimist, Europa, Laser 4.7 oraz nasz UKS w Błękitnych Żaglach. Mamy nowych medalistów MMM i MŚ!

Puchar Beskidów - Tresna 2011.

W pięknym krajobrazie Beskidów na jeziorze Żywieckim odbyła sie trzecia edycja Interpucharu. Cztery wyścigi bez odrzutki przy słabym wietrze pozwoliły wyłonić zwycięzców klas: Optimist "B" i "A", Europa i Laser 4.7. Podium w większości konkurencji już tradycyjnie zajmowali zawodnicy naszego klubu. Były to także regaty, na których rodzinnie i miło spędziliśmy czas.

Mistrzostwa NSKO grupy B, XXVII Regaty Pomarańczowe im. M. Skubija

Ostatni weekend wakacji to tradycyjnie najważniejsza impreza dla młodszych adeptów żeglowania na optimiście, czyli grupy B. 27. edycja tych regat kolejny raz odbyła się w Siemianach nad najdłuższym jeziorem Polski - Jeziorakiem. W regatach tych wzięło udział 187 zawodników z całej Polski. Przez 4 dni udało się rozegrać 9 wyścigów. Mistrzem Polski NSKO grupy B został zawodnik z zaprzyjaźnionego klubu z południa Szymon Urzędowski z KS Wiaterni Nowy Targ. 

"Niebiescy" na obozie i regatach w Poznaniu.

Ostatni tydzień nasi najmłodsi żeglarze spędzili na obozie w Poznaniu. Jedna grupa - startująca w Mistrzostwach NSKO do lat 11 - na obóz dotarła wprost ze Złocieńca, druga natomiast pojechała prosto do Poznania.  Razem z klubem UKS JKW spędziliśmy kilka dni na wspólnych treningach i zabawie. 

Julia Stefaniak dziesiątą juniorką Polski na Radialu.

Julia Stefaniak zajęła 10 pozycję w Mistrzostwach Polski Juniorów w olimpijskim Laserze Radialu. Na zatoce puckiej rozegrano 6 wyścigów z planowanych 9-ciu. Drugi dzień to sztorm do 36 węzłów i wszyscy w oczekiwaniu na biegi pozostali na brzegu. Niewiele Julce brakowało do punktowanych miejsc. Regaty wygrała Paulina Czubachowska z Pucka, a konkurencję chłopców na Laserze Standardzie zdominował Olek Arian z Rzeszowa.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mazowsze 2011

W dniach 12-16.08.2011 na zalewie Zegrzyńskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich w dyscyplinie żeglarstwo. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Do finałów OOM w klasie Optimist zakwalifikowało się i wystartowało 2 zawodników TS Kuźnia Rybnik – Agnieszka Dubiel i Wojciech Bartoniek. Agnieszka dzięki bardzo równemu pływaniu ostatecznie zajęła wysokie 6 miejsce wśród dziewczyn, Wojciechowi natomiast zabrakło głownie szczęścia i zakończył te regaty na 38 miejscu.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik