Artykuły

Laser 4,7 wywalczył kolejne nominacje olimpijskie!

Grupa Laser 4,7 jest już po II eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się w miniony weekend (14-16.06) na zalewie Zegrzyńskim. Miejsce w OOM wywalczyło kolejnych czterech zawodników TS Kuźnia. Nie zawiedli również nasi faworyci, Aga Dubiel zdecydowanie wygrała konkurencję dziewcząt, Cyprian Błaszczyk po rewelacyjnej końcówce regat zakończył rywalizację na 2 miejscu!

Już po eliminacjach do Mistrzostw Europy w Laserze 4.7.

Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku zakończyły eliminacje do ME. Regaty poprzedziliśmy 4 dniowymi treningami przy pełnym wachlarzu wiatrów. Przy dość nerwowym początku regat, końcówka wypadła "bombowo".  Agnieszka Dubiel zakończyła na drugim stopniu podium, a Cyprian Błaszczyk na 8m i oni zapewnili sobie pewny start w węgierskich mistrzostwach. Dobrze żeglowali także Kacper Nowak i Marcin Kozubowicz zajmując kolejno 15 i 22 miejsca. Wyniki regat z Pucka oraz eliminacji do ME w załączeniu.

Energa Sailing Cup - I eliminacja do OOM

Pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyła się w Kamieniu Pomorskim. Trzy dni regat pozwoliły na rozegranie kompletu 11 wyścigów, z czego większość przy silnym wietrze dochodzącym do 12 m/s. Dla rybnickich zawodników była to pierwsza konfrontacja z tak silną stawka w tym roku (110 zawodników), oraz z takimi wymagającymi warunkami wietrznymi. Tym Razem nie udało się zdobyć kwalifikacji do OOM w Dobrzyniu, ale pozostały jednak jeszcze dwie imprezy, na których doświadczenie zdobyte na tych regatach na pewno zaprocentuje nominacjami.

Trzy nominacje olimpijskie!

Zakończyliśmy pierwszą eliminację do Olimpiady Młodzieży na akwenie w Dobrzyniu. Tutaj także odbędą się w tym roku najważniejsze regaty! Pogoda nie rozpieszczała ale wiatr pozwolił na rozegranie wszystkich wyścigów. Rewelacyjnie popłynęli nasi liderzy - Agnieszka Dubiel wygrywając swoja konkurencję i Cyprian Błaszczyk zajmując 2 miejsce. Świetnie radził sobie także Kacper Nowak zajmując wysokie 5 miejsce! Cała trójka już zagwarantowała sobie start w Olimpiadzie. Wyniki naszych zawodników w załączeniu. Gratulujemy! :)

Puchar Nysy

W miniony weekend (18- 19. 05) na jeziorze Nyskim odbyła się 19 edycja regat o "Puchar Nysy". TS Kuźnia Rybnik reprezentowało aż 19 zawodników! Nie zabrakło nas również na podium. W klasie Laser 4.7, 2m wywalczył Tymek Radecki, 3m Paweł Winecki. W klasie Optimist gr.A na 2m zakończył Kacper Błaszczyk, natomiast wśród najmłodszych - Optimist gr.B wygrał Maciej Jachymski!

Puchar Arki Gdynia - II eliminacja do Mistrzostw Europy..

Zimne morze, zimne powietrze, słaby wiatr - takie warunki towarzyszyły naszym zawodnikom w II eliminacji do Mistrzostw Europy. Drużynowo zdobylismy 2 miejsce za Firem W-wa, przed Arką Gdynia, zaś na podium Julka Stefaniak już na Laserze Radialu i Agnieszka Dubiel na 4.7. Cyprian Błaszczyk po równym żeglowaniu zakończył na 5 m natomiast Paulina Harc - 12m, Paweł Winecki - 15m, Tymek Radecki - 16m. W czytaj artykuł notatki trenera:

Jacek Błaszczyk i Marian Piecha w Sądzie Związkowym PZŻ.

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbył się XIV Sejmik PZŻ, na którym wybrano nowy zarząd PZŻ. W zarządzie doszło do zmian i tak nowym wiceprezesem ds sportu został Karol Jabłoński. Był też epizod rybnicki na sejmiku, bowiem do Sądu Związkowego PZŻ wybrano dwóch członków naszej sekcji Jacka Błaszczyka i Mariana Piechę.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik