Artykuły

Julka po 6 biegach na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Mistrzostwa Europy Juniorów odbywają się na Adriatyku w Splicie. Na regatach startuje nasza zawodniczka Kadry Narodowej Julia Stefaniak. Początek regat był bez wiatru, dlatego też były problemy z rozegraniaem wyścigów. Teraz dziewczęta już są podzielone na floty i Julka startuje w grupie srebrnej zajmując 21 pozycję. Dla Julki to tak naprawdę pierwszy poważny start na olimpijskim Radialu. Już niebawem Julka wystartuje w Mistrzostwach Świata i Europy do lat 21 na węgierskim Balatonie. Jula powodzenia!!! :)   

Ranking Pucharu Polski klasy Laser 4.7!

Właśnie pojawiły się rankingi klasy laser 4.7 po regatach w Warszawie. Pierwszą część sezonu możemy zaliczyć do bardzo udanych, bowiem w rankingu zdecydowanie prowadzi Agnieszka Dubiel!, trzeci jest Cyprian Błaszczyk! oraz następne miejsca - 6m Julia Stefaniak! juz na olimpijskim Radialu, 8m Paweł Winecki, 14m Kacper Nowak, 17m Tymek Radecki, 17m Martyna Malich, 18m Paulina Harc, 22m Marcin Kozubowicz, 27m Wojciech Bartoniek, 28m Krzysztof Malich i 29 Tomasz Pierzchała. Oczywiście są to miejsca zawodników w swoich konkurencjach. Gratulujemy! Rankingi w załączeniu.

ENERGA SAILING CUP Puchar YKP - II eliminacja do OOM

II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyła się na wodach zatoki gdańskiej. W regatach wzięło udział 132 zawodników, którzy ścigali się przy wspaniałej pogodzie i dość silnym wietrze dochodzącym do 10m/s. Organizatorom udało się rozegrać 8 z 9 zaplanowanych wyścigów. I tym razem nie udało się wywalczyć kwalifikacji, ale widać już konkretne postępy w żeglowaniu regatowym i w następnych już ostatnich eliminacjach do OOM liczymy na pomyślne wiatry, zacięta walkę, jak najmniej błędów i w rezultacie jak najwięcej kwalifikacji na regaty w Dobrzyniu.

Laser 4,7 wywalczył kolejne nominacje olimpijskie!

Grupa Laser 4,7 jest już po II eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się w miniony weekend (14-16.06) na zalewie Zegrzyńskim. Miejsce w OOM wywalczyło kolejnych czterech zawodników TS Kuźnia. Nie zawiedli również nasi faworyci, Aga Dubiel zdecydowanie wygrała konkurencję dziewcząt, Cyprian Błaszczyk po rewelacyjnej końcówce regat zakończył rywalizację na 2 miejscu!

Już po eliminacjach do Mistrzostw Europy w Laserze 4.7.

Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku zakończyły eliminacje do ME. Regaty poprzedziliśmy 4 dniowymi treningami przy pełnym wachlarzu wiatrów. Przy dość nerwowym początku regat, końcówka wypadła "bombowo".  Agnieszka Dubiel zakończyła na drugim stopniu podium, a Cyprian Błaszczyk na 8m i oni zapewnili sobie pewny start w węgierskich mistrzostwach. Dobrze żeglowali także Kacper Nowak i Marcin Kozubowicz zajmując kolejno 15 i 22 miejsca. Wyniki regat z Pucka oraz eliminacji do ME w załączeniu.

Energa Sailing Cup - I eliminacja do OOM

Pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyła się w Kamieniu Pomorskim. Trzy dni regat pozwoliły na rozegranie kompletu 11 wyścigów, z czego większość przy silnym wietrze dochodzącym do 12 m/s. Dla rybnickich zawodników była to pierwsza konfrontacja z tak silną stawka w tym roku (110 zawodników), oraz z takimi wymagającymi warunkami wietrznymi. Tym Razem nie udało się zdobyć kwalifikacji do OOM w Dobrzyniu, ale pozostały jednak jeszcze dwie imprezy, na których doświadczenie zdobyte na tych regatach na pewno zaprocentuje nominacjami.

Trzy nominacje olimpijskie!

Zakończyliśmy pierwszą eliminację do Olimpiady Młodzieży na akwenie w Dobrzyniu. Tutaj także odbędą się w tym roku najważniejsze regaty! Pogoda nie rozpieszczała ale wiatr pozwolił na rozegranie wszystkich wyścigów. Rewelacyjnie popłynęli nasi liderzy - Agnieszka Dubiel wygrywając swoja konkurencję i Cyprian Błaszczyk zajmując 2 miejsce. Świetnie radził sobie także Kacper Nowak zajmując wysokie 5 miejsce! Cała trójka już zagwarantowała sobie start w Olimpiadzie. Wyniki naszych zawodników w załączeniu. Gratulujemy! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik