Artykuły

Puchar Beskidów

Sezon regatowy 2015 wchodzi w fazę rywalizacji lokalnej. Zawodnicy naszej sekcji z sukcesami zakończyli rywalizację w kolejnej imprezie wchodzącej w cykl Południowej Ligi Optimista i Lasera. Na podium w swoich kategoriach w zakończonych w niedzielę regatach o "Pucharze Beskidów" stanęli: Katarzyna Harc, Hanna Koczar, Kacper Błaszczyk oraz Igor Labocha

Regaty Pomarańczowe - Mistrzostwa GR B.

Siemiany tradycyjnie gościły najważniejszą w sezonie imprezę grupy B. Na starcie mistrzostw stanęło 360 zawodników z całej Polski!!! Zawodnicy podzieleni na 5 grup rywalizowali w 8 wyścigach przy skrajnych warunkach wietrznych. Hania Koczar zajęła 10 miejsce wśród dziewcząt! :)

Olimpiada Młodzieży 2015.

W niedzielę zakończyliśmy rywalizację w Olimpiadzie Młodzieży. Przed startowe zgrupowanie w Pucku odbyliśmy w silnym wietrze i z nadzieją takiego wiatru przystępowaliśmy do zawodów. Niestety sama Olimpiada odbyła się przy słabym wietrze, choć wszystkie 11 wyścigów się odbyło. W słabych warunkach Kasia Harc walczyła o medal do końca lecz przypadło jej niewdzięczne 4 miejsce - zrobiła wszystko co mogła przy tych warunkach. Reszta zawodników z różnym szczęściem - Kacper Błaszczyk w pierwszym dniu załapał dwa falstarty! Finalnie Kacper Błaszczyk 16m, Maciek Jachymski 18m, Kacper Nowak 16m w swoich kategoriach. Zawodnikom gratulujemy!

Srebrny Żagiel Optimista

Na przełomie lipca i sierpnia śmietanka Optimista zebrała się w Kiekrzu pod Poznaniem. Regaty o Srebrny Żagiel Optimista rozegrane zostały 38 rok z rzędu. W imprezie wzięło udział 289 zawodników z całej polski. Impreza jak zawsze przeprowadzona została wzorowo, zarówno na wodzie jak i na lądzie. Żeglowaliśmy 2 dni, w grupie B rozegrano 5 wyścigów. Kiekrz standardowo zaserwował nam żeglarskie szachy z którymi nie wszyscy potrafili sobie poradzić;) Zawodnicy ścigali się o kolejne punkty do rankingu Pucharu Polski oraz o cenne nagrody. Tradycyjnie nikt z Kiekrza nie wyjechał z pustymi rękami;) Dodatkową atrakcją dla dzieci;) był wyścig Trenerów rozegrany w sobotnie popołudnie:)))  


Mistrzostwa Europy!

W Gdyni w ramach Volvo Gdynia Sailing Days odbyły się Mistrzostwa Europy klasy Laser 4.7. W regatach startowali także zawodnicy naszej sekcji. Warunki pogodowe przeplatały wiatry słabe z silnymi i pozwoliły rozegrać komplet 12 wyścigów! Jak na Gdynię to dość niebywałe! ;) Podobnie do warunków nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem. Trafiały się wyścigi lub też fragmenty biegów bardzo dobre, ale także notowaliśmy "obsuwy" w biegach. Zdecydowanie widać chęci, ale brak startów w regatach Pucharu Europy i w stawce zawodniców zagranicznych niestety odbija się na wynikach. Ale ... wynik Kasi Harc - 10 miejsce U16 przy kilku wpadkach jest wynikiem ciekawym i widać, że Kasia lubi silny wiatr. Reszta na następujących pozycjach Kacper Błaszczyk 23 srebrna grupa, Kacper Nowak 38 srebrna, Maciek Jachymski 10 brązowa i Agata Nowara 63 pozycja. Teraz przed nami Olimpiada Młodzieży w tym samym składzie!

Puchar Miasta Gdyni.

Tylko jeden dzień żeglowania w regatach eliminacji do Olimpiady z trzech zaplanowanych. Powód? Brak wiatru! Tylko trzy wyścigi i koncert falstartów naszych zawodników. Kasia Harc i Kacper Błaszczyk falstartowali po dwa razy do tego Kacper Nowak i Krzysztof Malich. Przy 3 wyścigach nie ma najmniejszych szans na walkę o dobrą lokatę. W tych regatach warte odnotowania są wyniki Agaty Nowara - 12m i Maćka Jachymskiego - 16m. Niestety Agacie i Martynie Malich brakło nieco punktów do olimpijskiej nominacji. Już za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy Lasera 4.7 w Gdyni!

Kacper Sailor - regaty w Poraju.

Następne regaty naszej Południowej Ligi Optimista i Lasera odbyły się w Poraju. To już trzeci raz po dłuższej przerwie w organizacji tych zawodów. Z naszego klubu pojawiła się tam szeroka kadra Optimista i Lasera. W pierwszy dzień zaliczyliśmy 4 wyścigi ale ... fatum niedzieli pozostaje w dalszym ciągu. W tym dniu niestety wiartu nie było. Tym razem podium zaliczyli w Optimiście Hania Koczar - 3m ogólnie i 1 wśród dziewcząt oraz w Laserze Radialu Krzysztof Malich zajmując 3 miejsce. Gratulujemy! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik