Artykuły

Już 17-18.10.15 Zakończenie Sezonu z TS Kuźnia.

Już w wekeend 17-18.​10.​2015 spo­ty­ka­my się aby po­że­gnać mi­ja­ją­cy sezon re­ga­to­wy 2015, w którym no­to­wa­li­śmy bardzo dobre wyniki spor­to­we, na arenie europejskiej, ogól­no­pol­skiej i w Po­łu­dnio­wej Lidze Lasera i Opti­mi­sta! Będzie to czas na pod­su­mo­wa­nie że­glar­skie­go roku, wrę­cze­nie nagród, wy­róż­nień i po­dzie­ko­wań. W tym roku ści­ga­li­smy się w trzech klasach - Opti­mist, Laser 4.7, Laser Radial na po­zio­mie regat re­gio­nal­nych, kra­jo­wych, mi­strzow­skich (OOM, MPJ, MMM) oraz Mi­strzostw Europy w trzech grupach tre­nin­go­wych. Odbyły się zajęcia naborowej szkółki wa­ka­cyj­nej. Za­koń­cze­nie uczcimy tra­dy­cyj­nie re­ga­ta­mi! Program w czytaj artykuł. Zapraszamy!

Południowa Liga Lasera i Optimista zakończona!

W miniony weekend w Znamirowicach nad jeziorem Rożnowskim odbyły się ostatnie zawody zaliczane do Południowej Ligi Lasera i Optimista. Po całym sezonie rywalizacji na podium w swoich konkurencjach stanęło aż 7 zawodników TS Kuźnia! W klasie Optimist  1 miejsce wywalczyła Hania Koczar, 2 m Igor Laboch, 3 m Karolina Tomczyk . W klasie Laser 1m Kasia Harc, 3 m Martyna Malich, Kacper Błaszczyk oraz Krzysztof Malich. Gratulacje!

Puchar Ziemi Sądeckiej 2015

Ostatnie regaty flotowe w sezonie 2015 za nami! W weekend aż 21 zawodników TS Kuźnia wystartowało w regatach o Puchar Ziemi Sądeckiej. Zimna, deszczowa aura nie była straszna nawet  najmłodszym zawodnikom! Rozegrano 3 wyścigi w klasie OPP oraz 5 w klasie Laser. Na podium w swoich konkurencjach tradycyjnie stanęli nasi zawodnicy;) W klasie Optimist 2 miejsce zajęła Hania Koczar, 3 miejsce Igor Labocha. W klasie Laser Radial zwyciężyła Kasia Harc, 2 miejsce Kacper Błaszczyk, 3 miejsce Kacper Nowak.

Mistrzostwa Polski Juniorów.

Regaty odbyły się na zatoce gdańskiej w Górkach Zachodnich. Odbyły się wszystkie wyścigi przy wręcz idealnym wietrze - jak dla nas mógłby być trochę słabszy :) W tych warunkach i przy dużej wschodniej fali mieliśmy trochę problemów z adaptacją (tylko jeden trening przed zawodami). Najlepiej radzili sobie Agnieszka Dubiel, której wynik zależał wyłącznie od jednej halsówki, ponieważ do ostatniego biegu walczyła o srebro! ... skończyła na czwartym, Kasia Harc - 5m, która bez kompleksów wbijała się w stawkę starszych dziewcząt. Wśród chłopców Tomek Pierzchała - 32, Krzysztof Malich -52m i Marcin Kozubowicz - 63. Gratulujemy!

Puchar Beskidów

Sezon regatowy 2015 wchodzi w fazę rywalizacji lokalnej. Zawodnicy naszej sekcji z sukcesami zakończyli rywalizację w kolejnej imprezie wchodzącej w cykl Południowej Ligi Optimista i Lasera. Na podium w swoich kategoriach w zakończonych w niedzielę regatach o "Pucharze Beskidów" stanęli: Katarzyna Harc, Hanna Koczar, Kacper Błaszczyk oraz Igor Labocha

Regaty Pomarańczowe - Mistrzostwa GR B.

Siemiany tradycyjnie gościły najważniejszą w sezonie imprezę grupy B. Na starcie mistrzostw stanęło 360 zawodników z całej Polski!!! Zawodnicy podzieleni na 5 grup rywalizowali w 8 wyścigach przy skrajnych warunkach wietrznych. Hania Koczar zajęła 10 miejsce wśród dziewcząt! :)

Olimpiada Młodzieży 2015.

W niedzielę zakończyliśmy rywalizację w Olimpiadzie Młodzieży. Przed startowe zgrupowanie w Pucku odbyliśmy w silnym wietrze i z nadzieją takiego wiatru przystępowaliśmy do zawodów. Niestety sama Olimpiada odbyła się przy słabym wietrze, choć wszystkie 11 wyścigów się odbyło. W słabych warunkach Kasia Harc walczyła o medal do końca lecz przypadło jej niewdzięczne 4 miejsce - zrobiła wszystko co mogła przy tych warunkach. Reszta zawodników z różnym szczęściem - Kacper Błaszczyk w pierwszym dniu załapał dwa falstarty! Finalnie Kacper Błaszczyk 16m, Maciek Jachymski 18m, Kacper Nowak 16m w swoich kategoriach. Zawodnikom gratulujemy!

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik