Artykuły

Puchar Warszawy 2016

Kolejna ważna impreza z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist za nami. W miniony weekend 160 zawodników z całej Polski próbowało swoich sił na wodach zalewu Zegrzyńskiego. Rozegranych zostało w sumie 7 wyscigów w warunkach dość zmiennego wiatru i bardzo nietypowego zafalowania. Bez większych przebłysków szóstka naszych zawodników skończyła regaty w złotej grupie. Cała nasza grupa po raz pierwszy ścigała się na Zegrzu. Dzieciaki miały szansę zapoznać się z tym specyficznym akwenem, co przyda się w przyszłości;)

Puchar Nysy

Kolejne słabo wiatrowe regaty za nami. Niestety sezon, który rozkręcił się już na dobre obfituje w warunki dla "cierpliwych":) W regatach o Puchar Nysy (21- 22.05) rozegrane zostały jedynie 2 wyścigi w warunkach skrajnie słabego wiatru. Tym razem ścigaliśmy się w trzech kasach - Laser Radial, Laser 4,7 oraz Optimist. Również tym razem nasi zawodnicy  zajęli miejsca na podium! Hania Koczar 1 miejsce w klasie Optimist gr.A, Robert Szymański 3 m w kasie Optimist gr.B, Igor Labocha 2 m w klasie Laser 4,7, Kacper Błaszczyk 2 m i Marcin Kozubowicz 3 m w klasie Laser Radial. Gratulujemy zwycięzcą:)

MEMORIAŁ OTTONA WEILANDA - CHARZYKOWY.

Dwa dni treningów, trzy dni regat, 350 zawodników na starcie, 4 wyścigi w nieco " kontrowersyjnych" warunkach wietrznych. Tak minął nam ostatni tydzień na jeziorze Charzykowskim. 
Memoriał Ottona Weilanda 2016 rozegrany został w bardzo zmiennych, raczej słabych warunkach wietrznych. Wiatr w trakcie większości wyścigów był mało przewidywalny, częste zmiany siły i kierunku (nawet do 70 stopni) utrudniały życie zawodnikom, zmieniając  większość założeń i koncepcji, nawet tych trenerskich;). Na szczęście większość naszych dzieciaków potrafiła się w tym wszystkim odnaleźć i zanotowaliśmy dobre wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Karolina Tomczyk, Hania Koczar i debiutujący Maciek Wójcik

Puchar Arki - Gdynia.

Pierwsze regaty ogólnopolskie tradycyjnie rozpoczynamy w "zatokowej" Gdyni. Tym razem mieliśmy słabiutki wiaterek i osiem wyścigów. Start poprzedziliśmy dwoma treningami. Dobrze żeglował Maciej Jachymski - 10m i gdyby nie falstart ...? Kasia Harc bez fajerwerków ale solidnie na 5m. W tych warunkach dobrze radzili sobie debiutanci w klasie Laser 4.7 Igor Labocha zjmując wysokie 12m! oraz Bartek Mierzwa z 20 miejscem. Był to dobry sprawdzian na początku sezonu, który pokazał nam co musimy dopracować. Zawodnikom gratulujemy! :) Wyniki regat dostępne na: http://mkzarka.pl/Regaty/Rok-2016/Puchar-Arki

"Otwarte Mistrzostwa LOK 2016" 23-24.05.2016

W "Otwartych Mistrzostwach LOK 2016" na Dzierżnie wystawiliśmy prawie 30 zawodników! Regaty były ostatnim sprawdzianem przed startami w ogólnopolskich imprezach na północy kraju. Sprawdzian zaliczony:) Na podium stanęli: Katarzyna Harc 1m - Laser Radial, Bartek Mierzwa 1m - Laser 4,7, Hania Koczar 1m - Optimist dziewcząt, Iga Marcisz 3m - Optimist dziewcząt, Karolina Siergiej 2m - Laser 4,7 dziewcząt. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Piotruś Grendziak;) Gratulujemy:)

"Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2016" - ruszają zapisy!

Ruszamy z za­pi­sa­mi na „Że­glar­ską Szkółkę Wa­ka­cyj­ną 2016”! W tym roku mamy dla Was 2 turnusy, na których bę­dzie­my pro­wa­dzić nabór do naszej sekcji że­glar­skiej. Jest to pierw­szy krok do że­glar­skie­go „sportu”.  Każdego roku spośród uczest­ni­ków wa­ka­cyj­nych zajęć wy­bie­ra­my chęt­nych do naj­młod­szej grupy re­ga­to­wej Opti­mist. Zajęcia pro­wa­dzą ak­tu­al­ni tre­ne­rzy sekcji, byli za­wod­ni­cy, me­da­li­ści Mi­strzostw Polski.   

Śląski Puchar Optimista 2016

Na zalewie Rybnickim rozegrano kolejną dużą imprezę zaliczaną do Pucharu Polski w klasie Optimist oraz Południowej Ligi Regatowej w klasie Optimist. Podobnie jak w poprzednim tygodniu do rywalizacji zgłosili się zawodnicy z całej Polski. Hania Koczar zajęła 2 miejsce w grupie A dziewcząt i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, Karolina Tomczyk wywalczyła 7 miejsce w grupie B dziewcząt - GRATULUJEMY!

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik