Artykuły

Mamy środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki! :)

Miło nam poinformować, że nasz wniosek złożony na realizację zadania w ramach programu "KLUB" finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej został pozytywnie rozpatrzony. Sekcji została przyznana kwota 15000 zł na działalność naszego klubu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań oraz naszych młodych żeglarzy z TS Kuźnia. Wielkie dzięki! :)

Puchar Burmistrza Pszczyny 2016

Dziesiątka zawodników grupy regatowej Optimist i aż trzynastka zawodników Szkółki "ARGOS", w sumie dwudziestu trzech naszych najmłodszych reprezentantów wystartowało w Pucharze Burmistrza Pszczyny na jeziorze Łąka (11-12.06). Pogoda dopisała a niepowtarzalny klimat Pszczyńskiego MORiSu jak co roku zapewnił dużą frekwencję.
W trzech rozegranych wyścigach wystartowało aż 120 zawodników z połódnia Polski. W grupie A zwyciężyła Hania Koczar, na trzecim miejscu podium do lat 9 stanęła Martyna Siergiej! Gratulujemy:)

Puchar PZŻ - Krynica Morska

Po raz pierwszy zawitaliśmy na regatach w Krynicy. Słabe i średnie wiatry panowały na akwenie Zalewu Wiślanego. Nowy port, nowy akwen, nowa taktyka ... nie było łatwo choć pojedyńcze wyścigi zaliczaliśmy dobre. Jednak starty determinowały nasze wyniki, a znimi trochę problemów mieliśmy niestety. W konsekwencji Kasia Harc zajęła 4 m, Kacper Błaszczyk 11m, Maciej Jachymski 17m, Bartek Mierzwa 20, Igor Labocha 22m oraz Tomek Pierzchała 45m. Wyniki i relację można przeczytać tutaj: http://sport.pya.org.pl/aktualnosci/puchar-pzz-cz-2-podsumowanie Po tych regatach pojawił się aktualny Puchar Polski, w którym prowadzi Kasia Harc, a Kacper Błaszczyk jest drugi! Gratulacje :)

Puchar Warszawy 2016

Kolejna ważna impreza z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist za nami. W miniony weekend 160 zawodników z całej Polski próbowało swoich sił na wodach zalewu Zegrzyńskiego. Rozegranych zostało w sumie 7 wyscigów w warunkach dość zmiennego wiatru i bardzo nietypowego zafalowania. Bez większych przebłysków szóstka naszych zawodników skończyła regaty w złotej grupie. Cała nasza grupa po raz pierwszy ścigała się na Zegrzu. Dzieciaki miały szansę zapoznać się z tym specyficznym akwenem, co przyda się w przyszłości;)

Puchar Nysy

Kolejne słabo wiatrowe regaty za nami. Niestety sezon, który rozkręcił się już na dobre obfituje w warunki dla "cierpliwych":) W regatach o Puchar Nysy (21- 22.05) rozegrane zostały jedynie 2 wyścigi w warunkach skrajnie słabego wiatru. Tym razem ścigaliśmy się w trzech kasach - Laser Radial, Laser 4,7 oraz Optimist. Również tym razem nasi zawodnicy  zajęli miejsca na podium! Hania Koczar 1 miejsce w klasie Optimist gr.A, Robert Szymański 3 m w kasie Optimist gr.B, Igor Labocha 2 m w klasie Laser 4,7, Kacper Błaszczyk 2 m i Marcin Kozubowicz 3 m w klasie Laser Radial. Gratulujemy zwycięzcą:)

MEMORIAŁ OTTONA WEILANDA - CHARZYKOWY.

Dwa dni treningów, trzy dni regat, 350 zawodników na starcie, 4 wyścigi w nieco " kontrowersyjnych" warunkach wietrznych. Tak minął nam ostatni tydzień na jeziorze Charzykowskim.
Memoriał Ottona Weilanda 2016 rozegrany został w bardzo zmiennych, raczej słabych warunkach wietrznych. Wiatr w trakcie większości wyścigów był mało przewidywalny, częste zmiany siły i kierunku (nawet do 70 stopni) utrudniały życie zawodnikom, zmieniając  większość założeń i koncepcji, nawet tych trenerskich;). Na szczęście większość naszych dzieciaków potrafiła się w tym wszystkim odnaleźć i zanotowaliśmy dobre wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Karolina Tomczyk, Hania Koczar i debiutujący Maciek Wójcik

Puchar Arki - Gdynia.

Pierwsze regaty ogólnopolskie tradycyjnie rozpoczynamy w "zatokowej" Gdyni. Tym razem mieliśmy słabiutki wiaterek i osiem wyścigów. Start poprzedziliśmy dwoma treningami. Dobrze żeglował Maciej Jachymski - 10m i gdyby nie falstart ...? Kasia Harc bez fajerwerków ale solidnie na 5m. W tych warunkach dobrze radzili sobie debiutanci w klasie Laser 4.7 Igor Labocha zjmując wysokie 12m! oraz Bartek Mierzwa z 20 miejscem. Był to dobry sprawdzian na początku sezonu, który pokazał nam co musimy dopracować. Zawodnikom gratulujemy! :) Wyniki regat dostępne na: http://mkzarka.pl/Regaty/Rok-2016/Puchar-Arki