Artykuły

Zakończyliśmy sezon 2016.

W pięknej pogodzie przebiegały regaty zakończenia sezonu w TS Kuźnia. Rozegrane zostały wszystkie wyścigi w klasie Omega i Optimist. W klasie Omega ostatni wyścig był biegiem medalowym. W sobotę podczas klubowgo spotkania wręczyliśmy wyróżnienia i nagrody dla zawodników, sponsorów i rodziców. Opuściliśmy banderę tym samym zamykając sezon żeglarski w naszej sekcji. W regatch zwyciężali Zuzia Widomska, Hania Koczar, Wojtek i Maciek Wójcik w Optimiście oraz Mirek Małek, Darek Migacz i Sławek Porwoł w Omedze. Gratulacje. Wszystkie pozostałe wyróżnienia, zdjęcia i wyniki w czytaj artykuł ... 

Już w następny weekend Zakończenie Sezonu z TS Kuźnia.

Już w wekeend 22-23.​10.​2016 spo­ty­ka­my się aby po­że­gnać mi­ja­ją­cy sezon re­ga­to­wy 2016, w którym no­to­wa­li­śmy bardzo dobre wyniki spor­to­we, na arenie eu­ro­pej­skiej, ogól­no­pol­skiej i w Po­łu­dnio­wej Lidze Lasera i Opti­mi­sta! Będzie to czas na pod­su­mo­wa­nie że­glar­skie­go roku, wrę­cze­nie nagród, wy­róż­nień i po­dzie­ko­wań. W tym roku ści­ga­li­smy się w czterech klasach - Opti­mist, Laser 4.7, Laser Radial i Standard na po­zio­mie regat re­gio­nal­nych, kra­jo­wych, mi­strzow­skich (OOM, MPJ, MMM, MP AOC) oraz Mi­strzostw Europy i Świata w trzech grupach tre­nin­go­wych. Odbyły się zajęcia na­bo­ro­wej szkółki wa­ka­cyj­nej. Za­koń­cze­nie uczcimy tra­dy­cyj­nie re­ga­ta­mi! Program w czytaj artykuł. Za­pra­sza­my!

Puchar Rybnika.

Ostatnie zawody zamykające sezon regatowy 2016 na południu Polski już za nami. Blisko 170 sterników żeglowało w Pucharze Rybnika. Udało się rozegrać regaty, a w piątek panowała iście żeglarska pogoda. W pierwszej trójce regat uplasowali się Hania Koczar w Optimiście na 1 miejscu oraz 1 miejsce Kacper Błaszczyk i 3 miejsce Marcin Kozubowicz w Laserze Radialu. Gratulujemy naszym zawodnikom! :) Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i już teraz zapraszamy ponownie do Rybnika. Foto z regat już niebawem, a wyniki regat już w załączeniu ... 

Puchar Rybnika 2016

Już w połowie października (14 – 16. 10 2016 r. ) na wodach Zalewu Rybnickiego
rozegrane zostaną regaty żeglarskie o „Puchar Rybnika” organizowane przez
sekcję żeglarską TS Kuźnia Rybnik. Jak co roku zamkniemy sezon regatowy w Polsce. Regaty o „Puchar Rybnika” zamykają również rywalizację w trzeciej już edycji Południowej Ligi Optimista i Lasera. Zawiadomienie w załączeniu i zgłoszenia klas Optimist, Europa i Ok dinghy w piątek i sobotę. Zapraszamy :)

PROGRAM EDUKACJI WODNEJ I ŻEGLARSKIEJ W RAMACH GODZIN DODATKOWYCH DLA KLAS 1-3

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik oraz Miasto Rybnik zapraszają uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do udziału w bezpłatnych zajęciach z ŻEGLARSTWA!!!

Olimpiada Młodzieży - Puck.

W miniony weekend zakończyliśmy start w najważniejszych regatach sezonu dla Optimista i Lasera 4.7. W Pucku byliśmy wcześniej na zgrupowaniu. Podczas tych dni trenowaliśmy przy sporym wietrze, który się wywiał na samą Olimpiadę. Nie po naszej myśli ... podczas regat było już słabo i trzeba było się "mocno" dopasować do tych warunków. Najlepiej i równo żeglował Kacper Błaszczyk, który finalnie zajął miejsce tuż za podium, Kasia Harc zajęła 8m, Maciej Jachymski 14m, Bartek Mierzwa 22m, Igor Labocha 32 m, oraz nasza jedyna Optimiściarka Hania Koczar 31 m. Zawodnikom gratulujemy. Już niebawem Mistrzostwa Polski na Radialu w Gdańsku!

Srebrny Żagiel Optimista

W pierwszym tygodniu sierpnia grupa Optimist wróciła do żeglowanie "jeziorowego". Start w regatach o Srebrny Żagiel Optimista w Kiekrzu poprzedzony został kilkudniowym zgrupowaniem w Rybniku. Wszystko to pod okiem Julki Stefaniak naszej utytułowanej wychowanki, zawodniczki Olimpijskiej klasy Laser Radial, która od lipca pełni funkcję trenera naszej grupy regatowej Optimist.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik