Artykuły

PROGRAM EDUKACJI WODNEJ i ŻEGLARSKIEJ

BEZ­PŁAT­NE ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 SZKOŁY POD­STA­WO­WEJ
Sekcja Że­glar­ska TS Kuźnia Rybnik, Zespół Szkół Sportowych w Rybniku oraz Miasto Rybnik za­pra­sza­ją uczniów klas 1-3 szkoły pod­sta­wo­wej do udziału w bez­płat­nych za­ję­ciach z ŻE­GLAR­STWA. Or­ga­ni­zo­wa­nych w ramach godzin do­dat­ko­wych WF-u.

Volvo Gdynia Sailing Days - Mistrzostwa Świata.

Braliśmy udział także w Mistrzostwach Świata U21 - olimpijski Standard i Radial oraz młodzieżowy 4.7. W mocnej światowej obsadzie nie mieliśmy łatwej "roboty". Niektórzy z zawodników po raz pierwszy startowali w międzynarodowej stawce zawodników. Najlepiej poradziła sobie z tym doświadoczona już Kasia Harc zajmując 39m lecz w trakcie regat z przygodami. Kacper Błaszczyk zajął 12m w grupie srebrnej. Natomiast w 4.7 debiutanci żeglowali dość przyzwoicie w grupach eliminacyjnych ale w finałowych było już słabiej. Hania Koczar 31m srebrna, Zuza Widomska 53m srebrna, Iga Marcisz 74 srebrna oraz Igor Labocha 66 emerald. 

Volvo Gdynia Sailing Days - Puchar Miasta Gdynia.

W ramach Volvo Gdynia Sailing Days odbywa się szereg regat, w tym Mistrzostwa Świata U21 dla Standarda i Radiala oraz Mistrzostwa Świata dla 4.7. W tym roku oprócz Mistrzostw laserowcy naszej sekcji brali udział także w Pucharze Miasta Gdynia - MPJ dla Standarda. Po długim pobycie w Pucku i Gdyni przyjechaliśmy z 5m Kacpra Błaszczyka w MPJ oraz 6m Bartka Mierzwa, 7m Maćka Jachymskiego. Natomiast w 4.7 11m zdobyła Hania Koczar, 12m Zuza Widomska, 16m Iga Marcisz i 21m Julka Kozubowicz. Regaty były jednocześnie eliminacją do OOM i Sprintów. Zawodnikom gatulujemy!

ZAKOŃCZENIE ŻEGLARSKIEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

16 czerwca regatami żeglarskimi zakończyliśmy drugi rok szkolny z żeglarstwem w rybnickich szkołach. W PROGRAMIE EDUKACJI WODNEJ I ŻEGLARSKIEJ w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyło ponad 40 dzieci z całego Rybnika. W ramach klasy żeglarskiej oraz zajęć dodatkowych SKS dzieci uczyły się żeglarstwa na wodach Zalewu Rybnickiego.
Podziękowania za wsparcie dla Fundacji PGE Energia Ciepła, Miasta Rybnika, Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku oraz dla wszystkich rodziców za pomoc przy organizacji regat.

Regaty Pucharu Polski - "Puchar Pucka".

Powracamy na akwen do Pucka. Tegoroczne regaty o "Puhar Arki" gdyński organizator zdecydował się zorganizować w Pucku. Jak sam podkreśla będą to już coroczne zmagania zawodników klasy Laser na wodach Zatoki Puckiej. W regatach świetnie żeglowała Kasia Harc, w trudnych słabowiatrowych dla niej warunkach. Wszystkie wyścigi równe w czołówce! Bardzo dobrze także żeglowały zawodniczki na laserze 4.7 - Zuza Widomska i Hania Koczar kończąc regaty w "dychu" - kolejno 5m i 9m. Ze zmiennym efektem Kacper Błaszczyk 12m i Bartek Mierzwa 14m. Pozostali zawodnicy uplasowali się - 23m Iga Marcisz, 32m Julka Kozubowicz oraz 35m Igor Labocha. Mamy kolejne kwalifikacje do Mistrzostw Świata, Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski w Sprintach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! :)

Otwarte Mistrzostrzostwa Małopolski

Za­wod­ni­cy klasy opty­mist TS „Kuźnia Rybnik” wy­star­to­wa­li w Otwar­tych Mi­strzo­stwach Ma­ło­pol­ski i wy­wal­czy­li trzy medale. Przez dwa dni ro­ze­gra­no 7 wy­ści­gów w dobrych wa­run­kach 2-4 B. Zawody odbyły się w Kra­ko­wie na zalewie Bagry w ter­mi­nie 02- 03.​06.​2018. Wyniki na https://invalid.invalid/​otwarte-mistrzostwa-malopolski-2018 .Gra­tu­la­cje dla wszyst­kich: 2. m-ce Igor Tomczyk, 2. m-ce Wi­kro­ria Grima, 3.m-ce Jasiek Pifczyk, 6. m-ce Jakub Sza­far­czyk, 15 m-ce Janek Psiuk, 6 m-ce Wik­to­ria Harnasz, 9 m-ce Matylda Ferenc, 10 m-ce Marta Or­liń­ska, 23 m-ce Piotr Gren­dziak.
Mirek Małek

Rodo - komunikat.

Drodzy Członkowie! W związku z wejściem w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) Towarzystwo Sportowe „Kuźnia” pragnie przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące Waszych danych osobowych. Komunikat w czytaj artykuł ...  

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik