Artykuły

Dobre wyniki w Pszczynie! :)

Nasze południowe regaty Lig Lasera i Optimista przeniosły się do Pszczyny. Puchar Burmistrza Pszczyny był drugą edycją Ligi! Przy bardzo sprzyjających warunkach zaliczyliśmy 5 wyścigów. Agnieszka Dubiel, Kasia Harc, Ela Smyczek, Kacper i Cyprian Błaszczyk to podium tych regat w klasie Optimist i Laser! Wyróżnieni za wysokie lokaty zostali: Karolina Tomczyk, Karolina Siergiej, Iga Marcisz, Martyna Malich, Krzysiek Malich i Igor Labocha. Naszej szerokiej kadrze gratulujemy! :)

Puchar Polski Centralnej - dominacja Agnieszki!

Druga wietrzna eliminacja do Olimpiady Młodzieży za nami. Na Zalewie Zegrzyńskim dalsze nominacje uzyskali Kasia Harc -7m i Kacper Błaszczyk -14m. W pierwszej 10 uplasował się także Kacper Nowak -7m. Regaty w swojej konkurencji zdominowała Agnieszka Dubiel wyraźnie wygrywając wszystkie 9 wyścigów. Cieszy fakt, że każdy z naszych zawodników notował świetne wyścigi. Blisko nominacji był Krzysztof Malich ale o wyniku zadecydowały dwa małe szczegóły. Regaty jak zwykle cieszyły się dużą frekwencją. Wszystkim zawodnikom gratulujemy! :) Wyniki w załączeniu. 

Puchar PZŻ - druga odsłona.

Tym razem nasze liderki Julka Stefaniak i Agnieszka Dubiel startowały w drugiej części regat o Puchar PZŻ, które były eliminacjami do imprez rangi Mistrzostw Świata i Europy. Przypominamy, że Julka startuje w kat. under 21, a Aga w kat. under 19. W tej eliminacji Julka zajęła 5 miejsce, a Aga 2 miejsce w swoich kategoriach. Agnieszka ma już pewny start w Mistrzostwa Świata Juniorów i na dobrej drodze do startu w Mistrzostwach Europy Eurosaf! Julka żeglować będzie jeszcze w jednej eliminacji, która odbędzie się w Kilonii. Gratulacje dziewczyny! :)

Słabowiatrowa Nysa.

Trzy wyścigi przy bardzo loteryjnym wietrze rozegrane zostały podczas regat w Nysie. Fajna frekwencja, fajne widoki, fajne jezioro i ... dwa razy podium dla zawodników naszej sekcji! W Optimiście 2 miejsce zajęła Hanna Koczar oraz 2 miejsce w Laserze 4.7 zajął Kacper Błaszczyk. Wyróżnieni także zostali za 4 m Igor Labocha i Ela Smyczek za 5 miejsce. Regaty po raz pierwszy rozpoczęły Południową Ligę Lasera i Optimista! Edycje, relacje, wyniki i zdjęcia możemy śledzić na stronach: www.optimist.ligisportowe.pl oraz www.laser.ligisportowe.pl Wszystkich zapraszamy do udziału w Ligach oraz gratulujemy naszym żeglarzom! :)

Dominacja Agnieszki w Pucku!

W ubiegły weekend nasz laserowy Team brał udział w regatach "Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, który odbył się na puckiej wodzie. Była to pierwsza eliminacja do Olimpiady. Świetne warunki, silny wiatr i słońce, duże trasy pozwoliły nam dość sporo pożeglować. W konkurencji dziewcząt absolutne zwycięstwo odniosła Agnieszka Dubiel wygrywając bezkonkurencyjnie wszystkie wyścigi! Oczywiście Agnieszka zdobyła nominacje do OOM razem z Kacprem Nowakiem, który zajął premiowane 9 m. Blisko nominacji była także Kasia Harc zajmując 12m w swojej konkurencji. W tej chwili Agnieszka z Julką Stefaniak pracują z kadrą narodową na olimpijskim Radialu przed 2 częścią tych regat. Warte odnotowania także jest zwycięstwo naszego byłego zawodnika Cypriana Błaszczyka lecz już w barwach klubu ze Szczecina! Gratulujemy wszystkim wyników! :)

Memoriał Ottona Weilanda OPP 2014

  W niedzielę (11 maja) na Jeziorze Charzykowskim zakończyły się trzydniowe regaty o "Memoriał Ottona Weilanda 2014". Dla naszych zawodników w grupie B było to pierwsze zetknięcie z tak dużą żeglarską imprezą. Prawie 250 zawodników z całej Polski, rewelacyjne warunki wietrzne i wysoki współczynnik regat, zagwarantowały ściganie na najwyższym poziomie i niezastąpione doświadczenia dla całej grupy.  

I - Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg

W miniony weekend (2-4.05) odbyły się I - Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg. Rozegrano 9 wyścigów przy silnym wietrze i bardzo niskich temperaturach. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi Optimiściarze, zajmując miejsca na podium w klasyfikacji chłopców i dziewcząt. Hania Koczar 3m, Ela Smyczek 10m, Igor Labocha 3m, Grzegorz Bartoniek 5m. Gratulujemy wyników:)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik