Artykuły

Meczowe Mistrzostwa Polski.

Zawody odbyły się w Górkach Zachodnich na Wiśle. Specjalnie nie przygotowane do tego typu zawodów (bierzemy udział w regatach flotowych) Agnieszka Dubiel i Julka Stefaniak zajęły kolejno 4 i 5 miejsce! Nie udało się Julce powtórzyć medalu z roku poprzedniego, a Agnieszka przed finałami była pierwsza! Niestety w finałach wszystko nie poukładało się należycie i stąd miejsce za podium.  Dziewczyny gratulujemy Wam wyników! :)

Zakończymy Sezon 2014! Uwaga zmiana terminu!

Już w wekeend 25-26.​10.​2014 spo­ty­ka­my się aby po­że­gnać mi­ja­ją­cy sezon re­ga­to­wy 2014, w którym no­to­wa­li­śmy bardzo dobre wyniki spor­to­we, na arenie ogólnopolskiej i Południowej Lidze Lasera i Optimista! Będzie to czas na pod­su­mo­wa­nie że­glar­skie­go roku, wrę­cze­nie nagród, wy­róż­nień i po­dzie­ko­wań. W tym roku ści­ga­li­smy się w trzech klasach - Opti­mist, Laser 4.7, Laser Radial na po­zio­mie regat re­gio­nal­nych, kra­jo­wych, mi­strzow­skich (OOM, MPJ, MPO i MMP) oraz Mi­strzostw Europy i Świata w trzech grupach tre­nin­go­wych. Odbyły się zajęcia szkółki wakacyjnej. Za­koń­cze­nie uczcimy tra­dy­cyj­nie re­ga­ta­mi! Program w czytaj artykuł.

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich.

Już tradycyjnie regaty o Mistrzostwo Polski odbyły się w Górkach Zachodnich na wodach Zatoki Gdańskiej. Przy silnych warunkach wietrznych odbyły się wszystkie wyścigi, a bieg medalowy przeprowadzono (dla 10 najlepszych zawodników danej klasy) na Wiśle przy Narodowym Centrum Żeglarstwa. Agnieszka Dubiel żeglowała dość równo w przekroju całych regat i zajęła ogólnie 5 miejsce i 7 miejsce w medal rejsie. Natomiast Julka Stefaniak w trzecim dniu regat miała pecha, bo zaliczyła falstart i złamała maszt. Finalnie zajęła 8 miejsce i piąte w biegu medalowym. Teraz jeszcze przed zawodniczkami start w Meczowym Mistrzostwach Polski. Gratulujemy zdobycia kolejnych punktów! :)

Puchar Gór Świętokrzyskich

W ostatni weekend września grupa regatowa Optimist wystartowała w Pucharze Gór Świętokrzyskich. Regaty w Kielcach zakończyły Południową Ligę Optimista 2014. W swoich kategoriach 2 m wywalczył Igor Labocha i Ela Smyczek, Hania Koczar zdobyła 3 miejsce. O miejsca na podium walczyli również Karolina Siergiej Grzegorz Bartoniek ostatecznie rywalizację zakończyli kolejno na 4 i 5 pozycji. Najlepszy wynik w regatach uzyskał Kacper Błaszczyk zajmując 2 miejsce w Laserze 4.7.

Puchar Ziemi Sądeckiej 2014.

Niestety brak wiatru przez dwa dni spowodował, że regaty o Puchar Ziemi Sądeckiej zostały nierozegrane. Do końca próbowano przeprowadzić wyścig ale bezskutecznie. Nie przeszkodziło to natomiast w zakończeniu Południowej Ligi Lasera. Zostały wręczone nagrody za pierwszą edycję Ligi, która składała się z sześciu regat w Nysie, Pszczynie, Poraju, Żywcu, Chełmie Śl. i Znamirowicach. Na podium tych regat znaleźli się zawodniky naszego klubu: Agnieszka Dubiel, Kasia Harc, Julka Stefaniak, Kacper Błaszczyk i Krzysztof Malich. Wszystkim gratulujemy :) Link na nasze Ligi:  http://www.laser.ligisportowe.pl/index.php

Puchar Wójta Gminy Chełm Śl.

Kolejna wrześniowa impreza za nami. W miniony weekend w Chełmie Śląskim odbyły się regaty o "Puchar Wójta Gminy Chełm Śl." Regaty zaliczane są  do Południowej Ligi Optimista i Lasera oraz do Intrpucharu. Dla zawodników klasy Optimist impreza miała rangę " Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików". Na podjum tradycyjnie nie zabrakło zawodników TS Kuźnia Rybnik! Agnieszka Dubiel zwyciężyła w klasie Laser Radial, Katarzyna Harc zajęła 2 miejsce w Laserze 4,7 dziewcząt, Kacper Błaszczyk 3 m w Laserze 4,7 chłopców. Dobre wyniki zanotowali również nasi Optimiściarze. Hanna Koczar wywalczyła 3 m. Dzięki dobrym wynikom w regatach, cztery nasze dziewczyny zostały powołane do Wojewódzkiej Kadry Młodzików: Hania Koczar, Ela Smyczek, Karolina Siergiej oraz Julia Kozubowicz.

XX Międzynarodowe Regaty Puchar Beskidów-INTERPUCHAR

W ubiegły weekend odbyły się regaty o Puchar Beskidów nad jeziorem żywieckim. Żeglowaliśmy tylko jeden dzień, dwa pozostałe dni niestety były bez wiatru. Trzy wyścigi przy słabym wietrze pozwoliły na rozegranie regat, w których nasi zawodnicy notowali wyniki. Na podium regat w klasie Optimist w swoich kategoriach stanęli - 1m Igor Labocha, 3m Ela Smyczek, 2 m Hanna Koczar. Natomiast w Laserze Radialu triumfowała Agnieszka Dubiel przed Julką Stefaniak. Trzecie miejsce w Laserze 4.7 zdobyła Kasia Harc. Zawody były następną edycją Ligi Południowej Optimista i Lasera. Gratulacje dla zawodników! :)