Artykuły

XXX REGATY POMARAŃCZOWE MISTRZOSTWA GRUPY B

W ostatni weekend wakacji prawie 300 Optimisciarzy z całej Polski ścigało się o tytuł Mistrza Polski Grupy B. Regaty odbyły się na Jezioraku w Siemianach. 
W trakcie 3 dni regat rozegrano zaledwie 4 wyścigi. Niesprzyjające warunki pogodowe, słaby i bardzo zmienny wiatr zafundowały wszystkim wiele nużących godzin na wodzie. Skrzynka pomarańczy przyznawana tradycyjnie dla zwycięskiego klubu trafiła na ręce Marka Krefta, Trenera "Yacht Klubu Stal Gdynia", również zawodniczka tego klubu Ania Januszewska triumfowała w całej imprezie. 

Srebrny medal Agnieszki w Mistrzostwach Polski Juniorów!

Tym razem już na olimpijskim Radialu. Miało to miejsce w Gdyni podczas Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie zawodniczka zajęła drugie miejsce. Jest to już drugi medal Agnieszki Dubiel w tym sezonie! Teraz przed Agnieszką już tylko przygotowania i starty w olimpijskiej klasie Radial. Wyniki na polskich akwenach i w Mistrzostwach Świata pozwoliły na awans do Kadry Narodowej Juniorów. Ale ... to nie koniec sezonu, bo przed Agnieszką i Julką Stefaniak jeszcze start w olimpijskich Mistrzostwach Polski seniorów. Gratulujemy sukcesów Agnieszka!!! :)

Volvo Gdynia Sailing Days

Nasi najmłodsi zawodnicy wzięli udział w największej organizowanej w Polsce imprezie żeglarskiej. Tuż obok zlotu Żaglowców, Mistrzostw Polski Juniorów w Laserze, Europie, OKdinghy, Mistrzostw Europy 420 i 470 odbył się Puchar Trenerów w klasie Optimist. Dla wszystkich było to niesamowite wydarzenie z uwagi na skalę imprezy i niespotykane dotychczas warunki na wodzie.

Złota Agnieszka!

Dwa bardzo ważne starty już za Agnieszką Dubiel! Mistrzostwa Świata Juniorów i Olimpiada Mlodzieży. Można by rzec, że dwa razy złoto. W MŚJ Agnieszka zaczęła rewelacyjnie od dwóch trzecich miejsc i później wysokie wyniki pozwoliły zawodniczce na rywalizację w złotej grupie. Ostatecznie Agnieszka zajęła 24 miejsce. W niedzielę natomiast zawodniczka odebrała swój upragniony złoty medal olimpijski. Po dwóch srebrnych przyszedł czas na złoto!!! Do tej pory Agnieszka jest bezsprzecznym liderem konkurencji Lasera 4.7 w Polsce. Po OOM czas na olimpijskiego Radiala i już za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy Eurosaf. Agnieszka - gratulujemy sukcesów! :)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Puck 2014.

Za nami kolejne zmagania Olimpijskie. W Pucku Województwo śląskie reprezentowało 20 zawodników z 5 klubów. Rozegrano komplet 10 wyścigów przy słabym wietrze. Nasza w tym ekipa liczyła 10 zawodników. Oprócz sukcesu Agnieszki także Kasia Harc zajęła 9 miejsce i gdyby nie jeden pechowy punkt byłoby szóste! Na miejscach punktowanych znależli się także Kacper Nowak - 16m, Marcin Kozubowicz -19m, Kacper Błaszczyk - 20m. Całej ekipie gratulujemy! :) wyniki regat możemy zobaczyć na stronie organizatora: http://moksir.puck.pl/PL/wyniki_2014.html

Puchar Europy - Dziwnów.

Sukcesem dla Agnieszki Dubiel zakończyły się sztormowe i morskie regaty o Puchar Europy w Dziwnowie. Były one o tyle trudne, że na akwenach typowo morskich bardzo rzadko startujemy. Agnieszka wygrała konkurencję juniorską już w Laserze Radialu kwalifikując się tym samym do regat o Mistrzostwo Europy Juniorów Eurosaf, które odbędą się w Gdyni. Już niebawem Agnieszka pojedzie na zgrupowanie kadry narodowej przed startem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Dziwnowie. Agnieszce gratulujemy! :) Warte odnotowania także jest 2 miejsce naszego byłego zawodnika Cypriana Błaszczyka w Laserze 4.7!

Puchar Miasta Gdyni.

Ostatnia już eliminacja do Olimpiady za nami. Na wodach zatoki gdańskiej rywalizowaliśmy o następne nominacje. Pierwsze dwa dni bez wiatru i bez startów niestety. Ostatni dzień na siłę w bezwietrzu i tak naprawdę tylko jeden wyścig był przeprowadzony przy "normalnyuch" warunkach wietrznych. Dobry rezultat odnotowała Kasia Harc zajmując wysoką 4 lokatę oraz Agnieszka Dubiel plasując się na 5 miejscu ale z wliczonym niestety falstartem. Nominacje do startu w Olimpiadzie zdobyli: Tomek Pierzchała, Krzysztof Malich, Marek Składaniec i Marcin Kozubowicz. Gratulujemy! :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik