Artykuły

Dziwne regaty w Trzebieży. Pierwsza eliminacja do OOM dla Lasera.

Na tak słabych organizacyjnie regatach nie byliśmy już dawno. Wyjeżdżalismy z Trzebieży bez wyników. Dwa dni bez wyścigów z powodu zbyt dużego wiatru i w niedzielę trzy wyścigi przy średnim wietrze. Straty w sprzęcie, ale ... trzy razy podium dla zawodników naszej sekcji - 1m Julia Stefaniak, 2m Agnieszka Dubiel i 3m Maciej Nowara. Gratulujemy! Wyniki w załączeniu.

Puchar Nysy. Dominacja żeglarzy z Rybnika.

W ubiegły weekend na jeziorze głębinowskim odbyły sie 18 regaty o Puchar Nysy. W klasie Laser absolutnie dominowali żeglarze z TS Kuźnia. Wygrał Maciej Nowara, drugi był Cyprian Błaszczyk. W konkurencji dziewcząt wygrała Agnieszka Dubiel, druga był Julka Stefaniak. W pierwszej dziesiątce regat było jeszcze czterech naszych zawodników. W Optimiście wygrał Wojciech Bartoniek, trzeci był Kacper Błaszczyk, a w konkurencji dziewcząt druga była Agata Nowara. Gratulujemy! ;)

Mateusz Giemza 11-ty w Pucharze PZŻ.

W corocznych regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego odbywających się w Pucku wystartował Mateusz Giemza w klasie Europa zajmując dobre 11 miejsce! Jest to pierwszy start Mateusza w czołówce zawodników tej klasy. Zawodnik notował bardzo dobre wyścigi. Gratulujemy! Wyniki w załączeniu.

Puchar YKP Gdynia

Regaty Puchar YKP to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zarazem już trzecia do Mistrzostw Świata i Europy. Podczas tych trzydniowych regaty odbyło się 5 wyścigów, w których udział wzięło 145 zawodników z Polski, Litwy i Ukrainy. Wyniki naszych zawodniów pokazały, że niestety nie mamy w tym roku szans na kadrę narodową optimista, a o udział w OOM trzeba będzie powalczyć na następnych regatach eliminacyjnych na Zegrzu. 

III edycja Otwartych Mistrzostw Ligi Obrony Kraju.

W miniony weekend wzięliśmy udział w  III edycji Otwartych Mistrzostw Ligi Obrony Kraju w klasie Laser 4.7, rozegranych nad jeziorem Dzierżno. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników w tej klasie: Paweł Winecki, Tymoteusz Radecki, Michał Kochański i Tomek Pierzchała. Doskonałe warunki pogodowe (słońce i wiatr ok 3 bft) wprowadziły prawdziwie żeglarską atmosferę.  Z Dzierżna wyjechaliśmy z wywalczonym 3m Pawła Wineckiego, 4m Tymka, 10m Michała, oraz 15m Tomka.

Puchar Zatoki Puck - II el. MŚ i ME

W dniach 3 – 5. 05. 2012 w Pucku odbyły się II eliminacje do MŚ i ME – Puchar Zatoki Puck. Jak co roku na te ragaty zjechała sie cała Optimistyczna Polska i na starcie stanęło 143 zawodników z całego kraju oraz goście z Litwy. W planie było rozegranie 9 wyścigów, pogoda jednak pozwoliła tylko na 8. Niestety pierwszych 5 wyścigów eliminacyjnych odbyło sie przy bardzo słabym wietrze do 4m/s i z 7 osobowej drużyny tylko jeden zakwalifikował się do złotej grupy w dniu finałowym, a był to Kacper Błaszcyk ostatecznie zajmując 60m. 

Udane eliminacje do Mistrzostw Europy w Gdyni laserowców!

Julia Stefaniak wygrała drugą eliminację do Mistrzostw Europy w Gdyni w klasie Laser 4.7! Na trzecim stopniu podium także zawodniczka naszej sekcji Agnieszka Dubiel. W konkurencji chłopców wysokie 7m zajął Cyprian Błaszczyk i 12m Maciej Nowara. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali kolejno 20m Cezary Herbeć i 30m Paweł Winecki przy stawce 60 zawodników. Rozegranych zostało 7 wyścigów przy średnim i słabym wietrze i dość dużej fali. Była to już druga eliminacja do ME, które w tym roku odbędą się w Austrii. Zawodnikom gratulujemy! ;) 

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik