Artykuły

Druga eliminacja do Olimpiady udana dla Wojtka i Kacpra.

O drugą szansę na kwalifikację do Olimpiady podobnie jak w klasie laser 4.7, trzeba było powalczyć na Zalewie Zegrzyńskim. Odbyły się cztery wyścigi eliminacyjne i jeden finałowy w niedzielę. W złotej grupie Wojciech Bartoniek zajął 23m, a Kacper Błaszczyk był 37. Tym samym są to pierwsze kwalifikacje w grupie Optimist na Olimpiadę Młodzieży, gdzie stawką są medale.

Julka, Agnieszka i Cyprian na podium warszawskich eliminacji do Olimpiady.

Druga eliminacja do Olimpiady odbyła się tradycyjnie na wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Tradycyjnie jak co roku pojawia się tam rekordowa ilość zawodników Lasera. Komplet wyścigów przy średnim wietrze i doskonałe wyniki naszych zawodników. Julia Stefaniak i Agnieszka Dubiel wygrywają swoje konkurencje będąc jednocześnie czwartym i szóstym zawodnikiem floty open! Cyprian Błaszczyk w swojej flocie zajmuje drugie miejsce na podium! Wyniki w załączeniu.

Puchar Starosty Nowotarskiego - Frydman 07-10.06.2012

Trzy wyścigi w zmiennych warunkach podczas regat w Czorsztynie pozwoliły na zajęcie czterech z możliwych sześciu miejsc na podium w grupie A Optimiściarzom. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Kacper Błaszczyk, natomiast trzeci był Wojciech Bartoniek. Na najwyższym podium wśród dziewczyn stanęła Katarzyna Harc, drugie miejsce zajęła Agata Nowara. Relacja i wyniki w załączeniu.

Dziwne regaty w Trzebieży. Pierwsza eliminacja do OOM dla Lasera.

Na tak słabych organizacyjnie regatach nie byliśmy już dawno. Wyjeżdżalismy z Trzebieży bez wyników. Dwa dni bez wyścigów z powodu zbyt dużego wiatru i w niedzielę trzy wyścigi przy średnim wietrze. Straty w sprzęcie, ale ... trzy razy podium dla zawodników naszej sekcji - 1m Julia Stefaniak, 2m Agnieszka Dubiel i 3m Maciej Nowara. Gratulujemy! Wyniki w załączeniu.

Puchar Nysy. Dominacja żeglarzy z Rybnika.

W ubiegły weekend na jeziorze głębinowskim odbyły sie 18 regaty o Puchar Nysy. W klasie Laser absolutnie dominowali żeglarze z TS Kuźnia. Wygrał Maciej Nowara, drugi był Cyprian Błaszczyk. W konkurencji dziewcząt wygrała Agnieszka Dubiel, druga był Julka Stefaniak. W pierwszej dziesiątce regat było jeszcze czterech naszych zawodników. W Optimiście wygrał Wojciech Bartoniek, trzeci był Kacper Błaszczyk, a w konkurencji dziewcząt druga była Agata Nowara. Gratulujemy! ;)

Mateusz Giemza 11-ty w Pucharze PZŻ.

W corocznych regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego odbywających się w Pucku wystartował Mateusz Giemza w klasie Europa zajmując dobre 11 miejsce! Jest to pierwszy start Mateusza w czołówce zawodników tej klasy. Zawodnik notował bardzo dobre wyścigi. Gratulujemy! Wyniki w załączeniu.

Puchar YKP Gdynia

Regaty Puchar YKP to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zarazem już trzecia do Mistrzostw Świata i Europy. Podczas tych trzydniowych regaty odbyło się 5 wyścigów, w których udział wzięło 145 zawodników z Polski, Litwy i Ukrainy. Wyniki naszych zawodniów pokazały, że niestety nie mamy w tym roku szans na kadrę narodową optimista, a o udział w OOM trzeba będzie powalczyć na następnych regatach eliminacyjnych na Zegrzu.