Artykuły

Mistrzostwa Polski LOK.

Przy słabiutkim wietrze rozegrane zostały regaty o Mistrzostwo Polski LOK w Dzierżnie. TS Kuźnia reprezentowało sześciu zawodników lasera. W dość "pokrętnych" warunkach dobrze poradzili sobie Marcin Kozubowicz i Bartek Mierzwa wygrywając swoje konkurencje, natomiast Zuzia Widomska i Igor Labocha zajęli 2 pozycje. Na czwartym miejscu zakończyła zawody Iga Marcisz, na piątym Robert Szymański. Gratulacje dla zawodników! :)

Śląski Puchar Optimista 2017

Grad, słońce, deszcz i dużo wiatru, w kapryśnych warunkach ścigały się najmłodsze dzieci w miniony weekend na Zalewie Rybnickim. Prawiem 150 zawodników klasy Optimist z całej polski zjechało do Rybnika aby jak co roku wziąć udział w Regatach o Śląski Puchar Optimista. Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników TS Kuźnia. Hanna Koczar zajęła 2 miejsce, Jan Psiuk oraz Matylda Ferenc wywalczyli 3 miejsce w swoich kategoriach.
Gratulujemy:)

Rybnickie Regaty Żeglarskie.

Dzisiaj zakończyliśmy zmagania w pierwszych, otwierających sezon regatowy w Polsce regatach "Rybnickie Regaty Żeglarskie". Z ośmiu zaplanowanych wyścigów rozegrano 7 przy średnich wiatrach. Wystartowało ponad 120 sterników w 4 klasach sportowych: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Okej dinghy. Na podium Hanna Koczar w  Optimiscie oraz Bartek Mierzwa w Laserze 4.7! :) Dziękujemy za przyjazd do Rybnika i już teraz zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się na wodach naszego "morza". Wyniki w załączeniu, a bogata relacja foto już na naszej stronie facebook: https://www.facebook.com/TS-Ku%C5%BAnia-Rybnik-sekcja-%C5%BCeglarska-244436539336722/. Wielkie dzięki dla Miasto Rybnik, Fundacja EDF Polska za wsparcie regat oraz rodziców za bezcenną pomoc w organizacji. :) 

Zapraszamy na Rybnickie Regaty Żeglarskie.

Ogólnopolskie Regaty Pucharu Polski - Rybnickie Regaty Żeglarskie tredycyjnie rozpoczynają sezon regatowy w Polsce. Pierwsze zawody na "ciepłej wodzie" odbędą się w dniach 7-9.04.2017 w klasach Optimist A i B, Laser 4.7, Laser Radial oraz Ok dinghy. Tymi regatami także rozpoczynamy cykl regat "Południowa Liga klas Optimist i Laser". Zawody odbędą się dzięki wsparciu Miasta Rybnik i Fundacji EDF Polska. Mamy nadzieję, że i w tym roku frekwencja dopisze i pojawi się liczna flota startujących klas. Zawiadomienie wraz z namiarami na noclegi i wyżywienie w załączeniu. Serdecznie zapraszamy! :)

Żeglarska Szkółka Wakacyjna 2017!

Ruszamy z zapisami na „Że­glar­ską Szkółkę Wa­ka­cyj­ną 2017”! W tym roku mamy dla Was 4 turnusy, na których bę­dzie­my pro­wa­dzić nabór do naszej sekcji że­glar­skiej. Jest to pierw­szy krok do że­glar­skie­go „sportu”.  Każdego roku spośród uczest­ni­ków wa­ka­cyj­nych zajęć wy­bie­ra­my chęt­nych do naj­młod­szej grupy re­ga­to­wej Opti­mist. Zajęcia pro­wa­dzą ak­tu­al­ni tre­ne­rzy sekcji, byli za­wod­ni­cy, me­da­li­ści Mi­strzostw Polski. 

Argos dalej z naszą szkółką! :)

Miło nam poinformować, że firma "Argos Inwest" nadal będzie wspierać dzieciaki z naszej szkółki :) To już 3 rok współpracy z firmą! Nawet zwykło się już mówić o szkółce - "Argosy". :) W tym roku mamy zamiar uzupełnić bazę sprzętową o nowe kadłuby Optimista i tym samym wymienić prawie całą flotę łódek. Oczywiście logo firmy pojawi się na kadłubach i tradycyjnie żaglach. Będziemy informować o postępach i startach najmłodszej grupy na naszej stronie i fb. Wielkie dzięki Damian i Piotr za pomoc i wsparcie dla najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej naszej TS Kuźnia! :)  

JachtFilm Festiwal w Rybniku.

W piątek 10 marca spotkaliśmy się przy okazji festiwalu JachtFilm w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Tematem wiodącym były unikatowe filmy o tematyce żeglarskiej. W bloku dopołudniowym trenerzy sekcji mieli przyjemność spotkać się z dziećmi szkół podstawowych i porozmawiać o żeglarstwie sportowym. Były filmy dla dzieci oraz film z Mistrzostw Świata klasy Optimist. Był także konkurs, podczas którego dowiedzieliśmy się jak dużą żeglarską wiedzą dysponują dzieciaki ;) ... to było niesamowite jak wszyscy aktywnie brali udział w naszym spotkaniu :)
Dziękujemy Wam za spotkanie i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz! Dziękujemy także organizatorom za współpracę. Do zobaczenia na wodzie :)

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik