Artykuły

12 Rybnickich "Laserowców" w finałach OOM 2013!

W miniony weekend (18 -20.07) na wodach Zatoki Gdańskiej Laser 4,7 ścigał się o ostatnie miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w "Pucharze Miasta Gdyni". Nasi żeglarze zdobyli kolejnych 5 nominacji "olimpijskich". Nie zabrakło również miejsc na podium, Tymek Radecki wywalczył 3 miejsce w najstarszej grupie chłopców. Świetnie popłynęła również Kasia Harc zdobywając 5 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.

Informacje dotyczące szkolenia na patent żeglarza!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki w sprawie Uprawiania turystyki wodnej (obejmującego między innymi system uprawnień do prowadzenia statków turystycznych) dla uzyskania patentu Żeglarza Jachtowego należy mieć ukończone 14 lat oraz zdać egzamin przed uprawnioną Komisją. Żeglarz  jachtowy posiada następujące uprawnienia: reszta w czytaj artykuł.


Piękny i trudny Balaton.

Na starcie tych prestiżowych regat zameldowało się 239 chłopców i 130 dziewcząt. Były to Mistrzostwa bardzo wymagąjce dla zawodników, ale jeszcze bardziej dla Komisji Regatowej. Jezioro duże, lecz dziwaczne pod względem wiatru. Przeważały słabe wiatry i bezwietrze. W grupie złotej znalazła się Agnieszka Dubiel która potrafła się znależć w czołówce i walczyła 21 m. W srebrnej żeglował Cyprian Błaszczyk zajmując 76m, a w szmaragdowej Tymek Radecki - 157m i Paweł Winecki - 168m. Był sukces Polski! Srebrny medal Mistrzostw zdobyła Magda Kwaśna z Chojnic!

Rybniccy żeglarze wystartują w Mistrzostwach Świata i Europy!

Młodzi zawodnicy sekcji żeglarskiej TS Kuźnia Rybnik w dniach 06-13.07.2013 wezmą udział w największej imprezie żeglarskiej 2013 roku. Prawie 400 zawodników reprezentujących 46 państw z wszystkich zakątków świata, między innymi z Australii, Brazylji, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych czy Meksyku będzie rywalizowało w lipcowych Mistrzostwach Świata i Europy w międzynarodowej klasie Laser 4,7. Organizatorem tych prestiżowych regat jest jeden z najstarszych Europejskich klubów żeglarskich Yacht Club Balatonfured (założony w 1867 roku). Do rywalizacji nad Węgierskim Balatonem zakwalifikowało się dwudziestu Polaków, a w tym aż czterech reprezentantów rybnickiego klubu:Agnieszka Dubiel, Cyprian Błaszczyk, Tymoteusz Radecki oraz Paweł Winecki.

Julka po 6 biegach na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Mistrzostwa Europy Juniorów odbywają się na Adriatyku w Splicie. Na regatach startuje nasza zawodniczka Kadry Narodowej Julia Stefaniak. Początek regat był bez wiatru, dlatego też były problemy z rozegraniaem wyścigów. Teraz dziewczęta już są podzielone na floty i Julka startuje w grupie srebrnej zajmując 21 pozycję. Dla Julki to tak naprawdę pierwszy poważny start na olimpijskim Radialu. Już niebawem Julka wystartuje w Mistrzostwach Świata i Europy do lat 21 na węgierskim Balatonie. Jula powodzenia!!! :)   

Ranking Pucharu Polski klasy Laser 4.7!

Właśnie pojawiły się rankingi klasy laser 4.7 po regatach w Warszawie. Pierwszą część sezonu możemy zaliczyć do bardzo udanych, bowiem w rankingu zdecydowanie prowadzi Agnieszka Dubiel!, trzeci jest Cyprian Błaszczyk! oraz następne miejsca - 6m Julia Stefaniak! juz na olimpijskim Radialu, 8m Paweł Winecki, 14m Kacper Nowak, 17m Tymek Radecki, 17m Martyna Malich, 18m Paulina Harc, 22m Marcin Kozubowicz, 27m Wojciech Bartoniek, 28m Krzysztof Malich i 29 Tomasz Pierzchała. Oczywiście są to miejsca zawodników w swoich konkurencjach. Gratulujemy! Rankingi w załączeniu.

ENERGA SAILING CUP Puchar YKP - II eliminacja do OOM

II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyła się na wodach zatoki gdańskiej. W regatach wzięło udział 132 zawodników, którzy ścigali się przy wspaniałej pogodzie i dość silnym wietrze dochodzącym do 10m/s. Organizatorom udało się rozegrać 8 z 9 zaplanowanych wyścigów. I tym razem nie udało się wywalczyć kwalifikacji, ale widać już konkretne postępy w żeglowaniu regatowym i w następnych już ostatnich eliminacjach do OOM liczymy na pomyślne wiatry, zacięta walkę, jak najmniej błędów i w rezultacie jak najwięcej kwalifikacji na regaty w Dobrzyniu.

Kontakt >

Administracja

Serwis oparty na: ConfigLevel 3 Framework

Copyright © 2011 Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik Developed by nickesh.pl

Sekcja Żeglarska TS Kuźnia Rybnik