Artykuły

Puchar Beskidów 2013!

Jak co roku pierwszy tydzień września otwierają trzydniowe regaty nad Jeziorem Żywieckim. Impreza jest jedną z czterech zaliczanych do "Interpucharu".  Była rozgrywana już po raz XIX! Tradycyjnie wystartowaliśmy z mocną ekipą, niemalże w pełnym składzie.  Naszych zawodników nie zabrakło również na podium! Julia Stefaniak, Agnieszka Dubiel i Paweł Winecki podbili podium w Laserze Radialu. Debiutujący Kacper Błaszczyk wywalczył 2 miejsce w Laserze 4,7, Kasia Harc zajęła 2 miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Na podium nie zabrakło również najmłodszych! Agata Nowara zajęła 3 miejsce w klasie Optimist dziewcząt, a Igor Labocha 2 miejsce w klasie Optimist grupa B. Gratulujemy sukcesów!

Cyprian 7 juniorem w Mistrzostwach Polski w klasie Laser Radial.

W niedzielę na Zegrzu zakończyły się Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich. W Laserze Radialu rywalizowało aż 63 zawodników, stawiła się cała radialowa śmietanka. Regaty rozegrane zostały w ciężkich warunkach. Zegrze przez cały weekend raczyło nas słabym wiatrem na ogół nie przekraczającym 3 - 4 m/s. Komisja stanęła na głowie żeby rozegrać 7 wyścigów. Doświadczyliśmy wszystkich możliwych wariantów zmian i skróceń trasy, które miały miejsce w niemal każdym wyścigu. Cyprian Błaszczyk wywalczył 7 miejsce w juniorach, 12 m  w klasyfikacji ogólnej. W mistrzostwach wystartowali również Tymek Radecki 26 m oraz Paweł Winecki 30 m.

Brązowa Julka Stefaniak! Agnieszka tuż za podium!

Druga impreza mistrzowska po OOM juz także przechodzi do historii. Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser odbyły się w Dziwnowie. Po raz pierwszy startowaliśmy na tym bałtyckim akwenie. Iście morskich warunków nie uraczyliśmy, bo wiatr średnio wahał się w granicach 5 m/s. Sukcesem regaty zakończyła Julia Stefaniak zdobywając brązowy medal walcząc do ostatniego wyścigu z ... Agnieszką Dubiel! oraz Zofią Urbaś. Agnieszka z tej rywalizacji wyszła z znakomintym czwartym miejscem! Natomiast nasza trzecia zawodniczka Paulina Harc zajęła 10m. Cieszą wyniki szczególnie, że to już zalążek olimpijskiego dorosłego ścigania. Gratulujemy dziewczętom!!! :)

Trzy medale dla śląskich żeglarzy w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013!

W dniach 8-12 sierpnia 2013 w Dobrzyniu nad Wisłą rozegrana została XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie. Śląska ekipa licząca w tym roku 25 zawodników wywalczyła aż trzy miejsca na podium,  zawodniczka TS Kuźnia Rybnik Agnieszka Dubiel zdobyła srebrny medal w klasie Laser 4,7 dziewcząt! Cyprian Błaszczyk zakończył regaty na 4 miejscu. TS Kuźnia Rybnik zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej klasy Laser!

OOM 2013 w klasach Optimist i Laser!

Zapraszamy do śledzenia wyników Olimpiady i relacji online z tych regat na www.oom2013.pl . Po pierwszym dniu Agnieszka Dubiel prowadzi, a Cyprian Błaszczyk zajmuje 4m. Rewelacyjnie jeden z wyścigów wygrała Katarzyna Harc w kat. do 15 lat. Zapraszamy i trzymajcie kciuki :)

Agnieszka Dubiel wygrywa Puchar Europy w klasie Laser!

W ubiegły weekend ścigaliśmy się w regatach Pucharu Europy na puckiej zatoce. Startowała międzynarodowa stawka żeglarzy - około 150 zawodników w trzech klasach. Świetnie żegolwali nasi zawodnicy - Agnieszka Dubiel śmiało żeglowała nawet w grupie chłopców zajmując w open 7m i wygrywając zdecydowanie kategorię dziewcząt. Natomiast Julia Stefaniak wygrała swoją kategorię w Laserze Radialu U19 będąc ogólnie 23. Cyprian Błaszczyk po bardzo dobrej końcówce zajął 5m, natomiast Tymek Radecki 30m. Gratulujemy!

12 Rybnickich "Laserowców" w finałach OOM 2013!

W miniony weekend (18 -20.07) na wodach Zatoki Gdańskiej Laser 4,7 ścigał się o ostatnie miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w "Pucharze Miasta Gdyni". Nasi żeglarze zdobyli kolejnych 5 nominacji "olimpijskich". Nie zabrakło również miejsc na podium, Tymek Radecki wywalczył 3 miejsce w najstarszej grupie chłopców. Świetnie popłynęła również Kasia Harc zdobywając 5 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15.